Şimdi Ara

3D BLURAY İSO LARA SES VE ALT YAZI EKLEME (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
291
Cevap
12
Favori
39.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hakanemre34

Filmin olduğu m2ts dosyasını TsMuxer ile mesela tai yi değiştireceksem tr seside aynı isimde değiştirip m2ts olarak çevirdim. Daha sonra bu dosyası orjinal dosya ile değiştirdim. Filmin menü isimlerinin yazılı olduğu dosyayı not defteri ile açıp ismini değiştirdim. Yanlız bazı filmlerde o menüleri bulamadım ve ismini değiştiremedim. Tai olarak bıraktım ama seçince ses tr oluyor tabiki..

sevgili Hakan ;
    bu işlemi 3D bluray.iso için de denermisin rica etsem.
    dikkat et BDMV.....klasörlerinin içide en son SSİF dosyaları var ve 3D içerik bunun içinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekremmert44 -- 10 Ağustos 2015; 10:37:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekremmert44

quote:

Filmin olduğu m2ts dosyasını TsMuxer ile mesela tai yi değiştireceksem tr seside aynı isimde değiştirip m2ts olarak çevirdim. Daha sonra bu dosyası orjinal dosya ile değiştirdim. Filmin menü isimlerinin yazılı olduğu dosyayı not defteri ile açıp ismini değiştirdim. Yanlız bazı filmlerde o menüleri bulamadım ve ismini değiştiremedim. Tai olarak bıraktım ama seçince ses tr oluyor tabiki..

sevgili Hakan ;
    dikkat et BDMV.....klasörlerinin içide en son SSİF dosyaları var ve 3D içerik bunun içinde.

Sanırım parçalı olanlarda olmaz. Ama tek dosya olursa olur herhalde gibi. En yakın zamanda deneyeceğim..

• quote:

quote:

quote:

sevgili Hakan ;

Sanırım parçalı olanlarda olmaz. Ama tek dosya olursa olur herhalde gibi. En yakın zamanda deneyeceğim..

çok parçalı olandan da en yüksek boyutta olanı seçmelisin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maviay1

En büyük ssif dosyasina ses ekledigim zama sadece filmin yarisi görünüyor diger yarisi görükmüyor seste problem yok ses uyumlu calisiyor sadece filmin diger yarisi yok.

parçalı ssif: (bahsettiğiniz durum)

deameon tools ile kalıbını oluşturduğumuz sürücüye çift tıklayıp BDmv içindeki playlist içindeki dosyaların tümünü seçip tsMuxer üzerine sürükleyip bırakıyoruz.
    tsMuxer üzerine bıraktığımız bu playlist lerin en sağ kısımlarında videonun zamanını gösteriyor. en uzun zamanlı olan playlist listesinden birini not edin (ör:00800mpls gibi)
    tsMuxer i kapatıp yeniden açın ve not aldığınız playlist i tsMuxer e sürükleyip bırakın. gerisi ses ekleyip devam edin..............

Sayın @ekremmert44 Merhabalar yukarıda bahsettiğiniz işlemi yapıyorum fakat 45 GB lık 3D BD Dosyası en büyük zamanlısını tsmuxer içine atıp işlem yaptığımda 414 MB lık birISO dosyası çıkarttı. Uğraştığım film parçalı dosyalardan oluşuyor yani sizin bu söylediğiniz yöntemle sonuca gidemedim. Daha önce başka bir işlem yaptım yine sonuca gidemedim. Şöyle ki; İlk yöntemle 3D ISO ya TR ses ekledim oluşan 3D BD ISO Dosyasını BDPlayer ile oynattığımda 3D Derinliğin olmadığını gördüm daha sonra bu TR ses ekli oluşan 3D BD ISO Dosyasını Mount yapıp açtım ve BDMV> SSIF Klasöründeki en büyük dosyayı Orjinaldeki aynı yerdeki en büyük dosya ile değiştireyim dedim olmadı orjinaldeki dosya taşınmadı bende ISO dosyasını içini açtım tabii 45GB olan dosya 90 küsur oldu sonra bu açık dosyadaki bahsettiğimiz ssif dosyaların değiştirdim fakat boyut biraz düştü oda önceden ses eklerken oluşturduğum dosyadan luzumsuz sesleri attığım için bu TR sesli oluşan son dosyayı ISO ya çevirdim boyut yine aynı oldu ve deneme için harici HDD ye atıp oynatmaya pek hevesim kalmadı. Yani işin içinden çıkamadık anlıyacağınız parçalı dosyalarda olmuyor yoksa tekli dosyalardan çok yaptım gayet güzel çalışıyor TR sesli olarak bu konuda yorumlarınızı yazarsanız çok memnun olurum saygılar.

3D BLURAY İSO LARA SES VE ALT YAZI EKLEME

• Bd info dan ana filme ait olan playlist dosyasını bul. Tsmuxer de bulduğun playlist dosyasını add diyip o parçalı film dosyalarını birleştirir. Sana gerekli olan ses veya altyazıları kullanıp iso yu seçip devam et. Not: 3D bluraylerde altyazı srt ile eklenmez. Tsmuxerde srt dosyasını add diyip demux seçip sonra ekleyebilirsin. Birde altuazıyı ekledikten sonra plan zero sakın yapmayın yaparsanız altyazı filme yapışık gibi olur yani havada gibi durmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz karışık oldu galiba.

1- İlk önce elimizdeki srt alt yazıyı Tsmuxer de demux ediyoruz. ( Bu işlem alt yazı eklemek ister isek yapıyoruz. )
    2- Virtual clonedrive bilgisayarımıza kuruyoruz. ( İso dosyasını mount edmek için )
    3- Bilgisayarımız ingilizce ise Bdinfo programı ile blurayimizi içine sürüklüyor yada add diyoruz.
    4-Bdinfo nun size sunduğu playlist leri inceleyip hangi playlist in ana filme ait olduğunu belirliyoruz. ( Bazen filmlerde m2ts dosyaları parçalıdır bu yüzden playlist ten ilerlemek en sağlıklısıdır. )
    5- Tsmuxer programını açıp sırası ile add/Blurayimiz/bdmv/playlist/bulduğumuz playlist dosyası.
    6- Tsmuxerde altta açılan kısımda mvc ve h264 kliklerini ellemiyoruz.
    7- Tsmuxerde Altta çıkan size lazım olmayan ses ve altyazıları remove diyoruz.
    8- Elimizde ki tr ses dosyasını ekliyoruz.
    9- Şimdi elimizde ki demux ettiğimiz sup uzantılı alt yazıyı ekliyoruz.
    10- Altyazı dosyasını ekledikten sonra plan zero hariç istediğinizi seçebilirsiniz.
    11- En son iso kısmını seçip start diyoruz ve işlem tamamlanınca 3d bd miz menüsüz hazırlanmış oluyor.

Not: Ses eklerken elimizde ki ses dosyasının gecikme ile ilgili değerleri biliyorsanız tsmuxer de ilgili değeri giriyorsunuz. Gecikme sorunu yoksa zaten değer girmenize gerek yok. Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Hatam varsa kusuryma bakmayın Saygılar.

• @yuhaser İlginize çok teşekkürler bahsettiğiniz şekilde hemen yapmaya başlayacağım zira elimde çok parçalı 3DBDISO var sırası ile yapıyorum daha önceleri parçasız olanları epeyce yapmıştım SSIF klasöründe tek dosyalı yada çift dosyalı olanları hepsi süper olmuştu fakat bu bahsettiğim filmlerde aynı klasörde 60-80-90 gibi sayıda dosya var ve bir kaç tanede en büyük dosyadan sonra büyük boyutta olan iki yada üç tane dosyalar oluyor işte en son sonuç alamadığım dosyada böyle idi şu anda iki film üzerinde çalışıyorum biri çift dosyalı olduğu için ikinci dosyanın ses senkronu bir iki saniyeli farklı diğer filmdede bir saniye farklı bunlar bitince deneme yapacağım 3DBDISO larda hiç altyazı kullanmıyorum bulduğum TR seslerle çok güzel oluyor menülerlede işim olmaz. saygılar sunarım.
  • Hallettik gerekli Playlist'i bulup TSMuxer'e atınca oldu. Fakat sizin önerdiğiniz programla değilde benim daha önceleri parçalı BluRaylara altyazı eklerken kullandığım daha kapsamlı HDBRStream ile lazım olan Playlist bulununca oldu artık parçalı 3DBD'ler sıra ile ses eklemeye başladık. Saygılar.
  • akkaynak kullanıcısına yanıt
    sevgili akkaynak mesajınızı yeni okuduğum için geç cevap yazmış oldum kusura bakmayın.

daha öncede şu şekilde yazmıştım;
    deameon tools ile kalıbını oluşturduğumuz sürücüye çift tıklayıp BDmv içindeki playlist içindeki dosyaların tümünü seçip tsMuxer üzerine sürükleyip bırakıyoruz.
    tsMuxer üzerine bıraktığımız bu playlist lerin en sağ kısımlarında videonun zamanını gösteriyor. en uzun zamanlı olan playlist listesinden birini not edin (ör:00800mpls gibi)
    tsMuxer i kapatıp yeniden açın ve not aldığınız playlist i tsMuxer e sürükleyip bırakın. gerisi ses ekleyip devam edin..............

burada bir açıklama yapmam gerektiğini fark ettim;

sizin yaptığınız işlem daha uzun olmuş bence...resimde ...m2ts dosya seçilmiş gözüküyor.

Daha anlaşılır olarak

BDMV-STRAM klasörü içinde Parçalı .ssif olan 3DBD.iso dosyalarına TR ses ekleme işi şu şekilde oluyor:

Deameon tools ile kalıbını oluşturduğumuz sürücüye çift tıklayıp BDmv-playlist içindeki dosyaların tümünü seçip tsMuxer üzerine sürükleyip bırakıyoruz.
    tsMuxer üzerine bıraktığımız bu playlist lerin en sağ kısımlarında videonun zamanını gösteriyor. en uzun zamanlı olan playlist listesinden birini not edin (ör:00800.mpls gibi)
    tsMuxer i kapatıp yeniden açın ve not aldığınız playlist nosunu BDMV-STREAM içerisinde .ssif uzantılısını bulun(ör: 00800.mpls=000800.ssif) ve bu .ssif uzantılı parçayı (ör:00800.ssif) tsMuxer e sürükleyip bırakın.
    ve sonrasında TR ses i de 00800.ssif olarak adını değiştirip sürükleyip bırakın işlemi yapın....

neticede 3DBD.iso BDMV-STREAM klasörü içerisinde parçalı halde bulunan .ssif dosyalarından birini kullanarak TR ses eklenmiş 3dBD.iso elde etmiş olduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekremmert44 -- 24 Ocak 2016; 23:13:07 >

• @ekremmert44 Cevabınız için teşekkürler hemen hemen elimdeki bir yıldır yatan parçalı 3DBDISO ları tabii TR ses bulabildiklerimi hepsini ekledim yalnız bir film olmadı bu film neden olmuyor bir türlü çözemedim. THOR filmi tam üç defa yaptım hem Playlistten yaptım hemde normal tekli dosyalarda olduğu gibi SSIF den de yaptım TSMuxer işlem yapıypr ve ISO dosyasını oluşturuyor fakat BD Playerde hiç okumuyor ve hiç bir uyarı filanda yazmıyor PC de oynatma seçeneğim yok deneme amaçlı zira sürekli dıştan harici ile PIO140 tan izlediğim için. Bu arda bu dosyada parçalı SSIF Klasöründe tam 13 adet dosya var en büyüğü 42.1GB diğer iki dosya 260MB ve 187MB ve diğer 10 Dosya ise ufak 17-20-25MB dolaylarında sizin en son dediğiniz gibi yapayım birde diyorum Playlist'in içindeki tüm dosyaları atayım bakalım ne olacak. Saygılar sunarım.
  • akkaynak kullanıcısına yanıt
    Bu bahsetmiş olduğunuz 'THOR' 3DBD.iso 42.1GB lik .ssif parçası ve diğer küçük parçalı .ssif ler parçalı sayılmaz.
    burada direkt olarak 42.1 GB lik parçayı alıp tsmuxer üzerinde ses ekleyeceksiniz. Ama olmadığını belirtmişsiniz.
    Bu durumda şunnları öneririm size tsmuxer in başka versiyonlarında işlemi deneyin (ör:2.57 veya 2.33)
    olmazsa yine;
    THOR 3DBD.iso dosyası PC de ise harddiske kopyalayıp işleyin yada harddiskte ise PC ye atıp PC de işlemi yapın.
    benzer durumla karşılaşmıştım. çıktıyı (tr ses eklenecek olan çıktıyı) yine PC de yer göstererek elde etmeye çalışın....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekremmert44 -- 25 Ocak 2016; 22:47:15 >
  • Bu ekleme işleminin blu-ray i menü ile çalıştıracak yöntemi hala keşfedilmedi değil mi?
  • charnel kullanıcısına yanıt
    Ben daha bulamadım.....
  • Merhaba ekremmert kardeş yine olmadı BDPlayer oynatmıyor önce oynatır gibi bir işaret beliriyor diğer çalışan filmler gibi ama hiç bir işlem yapmadan dosya listesine geri dönüyor. Bıktırdı 4-5 sefer yaptım hem PC de hemde Haricidede var orjin dosya son defa dediğiniz gibi son versiyon program ile birde deniyeyim bakalım. Saygılar.
  • Bahsettiğim filmi hem Playlistten hemde SSIF den denedim en son sürümü ile yaptım ( 2.6.11 ) yine aynı olmadı artık gına geldi vazgeçtim uğraşmaktan anlaşılan bu filmde bir şey var orjinalini takır takır oynatıyor ses eklediğimde oynatmıyor. Saygılar.
  • Merhaba arkadaşlar. Uzun uğraşlarım sonucunda profosyonel bir programa uğraştım. Benim gibi 2d ve 3d iso arşivi yapanlar için mükemmel bir program. Dvd-logic firması tarafından yapılmış BD Author 3d v3.1. Program 3d isoları video ses altyazı menü yapısı olarak ayırıyor. Siz menüde istediğiniz alt yazı ve ses dosyalarını türkçe versionlarınla değiştiriyorsunuz. Tsmuxer den en büyük farkı ise son işlemde ortaya çıkıyor. Siz bu programla tekrar parçalanmış video ses altyazı menü dosyalarını birleştiritorsunuz. Sonuç içinde ssif mts(sağ-sol görüntü dosyaları) menü doyaları bozulmamış 3d iso boyutu büyümemiş orjinali gibi menülü tek farkı istediğiniz ses ve altyazı eklenmiş 3d bluray dosyanız. Sitesinde fiyatına gelince 2000$ cıkkk. Nette sadece demo versiyonu var. O da ayrıştırma ve ses altyazu ekleme yapıyor. Tekrar birleştirme yapmıyor. Bu programı bir şekilde bulabilen bir arkadaş olursa sorunumuz tamamiyle bitmiş olacak... Ayrıca 2d iso dosyalarınada menü yapısını bozmadan bdfix programı ile altyazı ve ses ekleyebilirsiniz. Nette program mevcut ve gayet başarılı çalışıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escapee_bay -- 22 Ağustos 2016; 13:35:39 >

• escapee_bay E kullanıcısına yanıt
    lütfen bir sonuç alırsanız burada paylaşalım
  • Arkadaşlar 3d değilde normal bluray filme menüleri bozmadan altyazı ve ses ekleme işini çözdünüzmü ?
  • adam anlatmış burada tam da aradığınız çözüm bu sanırsam.
    araştırınız!
    https://youtu.be/TjNGNoDlrXA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engmanuk -- 18 Aralık 2016; 2:34:17 >
  • İyi geceler, konuyu hortlatmış gibi olacak ama son zamanlarda elimdeki bluraylere altyazı eklemek için bu konularla ilgileniyordum. Genelde 2d lere altyazı eklediğim için bir sıkıntı yoktu, bir altyazıyı çıkartıp diğerini ekliyordum doom9 forumda okuduğum şekilde yapıyordum ve MPLS dosyası üzerinden çalışıyordum. Ancak 3d filme altyazı eklemenin karmaşıklığı ve sinemadaki gibi görüntüye göre pozisyonlandırmak meşakkatli olduğundan ve altyazı takip ederken borderdaki bozulmalar hoşuma gitmediği için ses eklemek istedim. Sesi buldum (ac3) tsmuxer görmedi neyse dts ye çevirdim gereksiz büyüdü dosya. Ekleyebildim ancak mpls üzerinden bluray folder kayıt ediyorum dosyalar, ayarları ne kadar değiştirsem de menü sonrası video ya çalışmadı ya da bozuk çalıştı. Bu sayfaya denk geldim,@ ekremmert44 anlatımını uygularken iso kayıt yapmadan önce tsmuxer (2.6.12) da chapters kısmını önceden mpls den c/p yapıp manuel girdim, başlangıç mpls ve m2ts değerlerini girdim, mux start süresini 0 seçtim, sesi ekledim bir dili çıkardım yerine Türkçe dts yi koydum delay girdim, başka bir değişiklik yapmadan iso kaydet dedim sonra yeni oluşan ssif, m2ts, clpi, mpls dosyalarını orijinal isonun içindekilerle (power iso) ile değiştirdim yeni isoyu pdvd16-hdmi-tv ile denedim menülü orijinal şekilde oynuyor Fransızcayı seçiyorum ve Türkçe ses sıkıntısız gerçek 3d efektleri alarak orijinalden farksız oynatabildim, tv otomatik algılıyor 3d yi muhtemelen 3d iso oynatan medya oynatıcılarda oynatır diye düşünüyorum. Ancak yeni iso 44 gb tan 83 gb'a yükseldi aslında orjinal isoyu açıp tekrar toplamadım içinde ekle çıkar değişikliği yaptım. Yabancı forumlarda da aradım bulamadım . Konu hakkında bilgisi olan bu durumu kolaylamış ve çözmüş birileri var mıdır?

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.