Şimdi Ara

3900x ve NZXT Kraken X62 Fan Sesi Sorunu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
2
Favori
849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 11
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 12
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 3 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 5
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • fatihred (12 mesaj) L.J (2 mesaj) Orodruin (2 mesaj) mito1172 (2 mesaj) msb_bjk (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (24 mesaj) Mobil (2 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> 3900x ve NZXT Kraken X62 Fan Sesi Sorunu?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    539 Mesaj
    Cam beta'da çoğu özellik kaldırılmış pc açılırken fanlar kafasına göre davranıyor kullanılacak gibi değil şuan. onun yerine stabil 3.7.8 sürümünü kullanın.
    Veya fanları anakarta bağlayıp biosdan kontrol edin, yanlız x62'i yeniyse firmware güncellemesi için yazılımın yüklemesi gerek.

NZXT-CAM v3.7.8:https://dac1udhxpb9b8.cloudfront.net/installer/CAM_Installer%20V3.7.8.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unconc3rn3d -- 17 Aralık 2019; 23:49:0 >
  • Yüzbaşı
    315 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Festigkeitt

Fanlara baktımda hocam 160 tl civarında sanırım. Siz nereden aldınız? Bu fiyata noctua veya corsairin kaliteli fanlarınıda kullanabiliriz siz neden bu fanları tercih ettiniz?

Bende x62 kullanıyorum. Cam programının çok fazla problemi var şuanda. Usb kablosunu falan algılamıyor bazen. En güzel çözüm eski sürücüyü kurmak

edit: Ayrıca be quiet fanlar kasa fanı olarak geçiyor yani olması gereken statik basınçlı radyatör fanları değiller. Bununla alakalı bir problem yaşıyor musunuz? sıcaklığa bir etkisi oldu mu? Muhtemelen nzxt fanların gürültülü çalışmasının nedeni statik basınçlı olmasıydı.

Alıntıları Göster
    Ben önce baya araştırdım internette ,Youtube da sanırım birisi bunu yapmış yada 2 kişi... Oradan feyzaldım:) bu fan olmasa Noctua nın fanını alacaktım 2.sırada oydu.. ısınma konusunda hiçbir problem yaşamıyorum. Render halinde işlemçi full çalışıyor 66-67 yi geçmiyor ısı..
    aynen o fiyatlarda. Bilgisayarı aldım parcaları taktım.programları kurdum.. ilk renderi gece alıyorum..sesi duydum.. 2 gün araştırdım hemen fan siparişi verdim yoksa değiştirecektim. işim bilgisayar ile olunca okadar ses çekilmez. En Sessiz fanlar arasında en iyilerinden biri oldugu için tercih ettim 1600rpm ile. Birde Kaliteli marka,aslında bende yeni tanıştım bu firma ile ,psu alınca gördüm kaliteli
    https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/be-quiet-bl071-silent-wings-3-140mm-4-pin-pwm-kasa-tahliye-fani-P389602071

buradan aldım.
    şöyle kıyaslama yapabiliriz,1600rpm de 67 derece,Be quiet fanı ile... yanlış hatırlamıyorsam x62 nin fani ilede o aralıktaydı..tam hatırlamıyorum.
    Şuan sana yazdıgım durumda işlemci 32-38 arası gidip geliyor ısı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihred -- 18 Aralık 2019; 11:7:21 >

• Yarbay
    17064 Mesaj

forumda resmi satıcı firmanın açtığı konu var, sitesinde 151 tl bu fanlar ama KARGO ÜCRETİ: 7,50 TL bende kasa üstü egzoz için düşünüyorum 2 adet sessizmiş madem

DH KONUSU LİNK
    https://forum.donanimhaber.com/fractal-design-be-quiet-arctic-oyuncu-urunleri-turkiye-de--137827907

SATIŞ SİTESİ LİNK
    https://www.bilisimport.com.tr/urun/be-quiet-bl071-silent-wings-3-140mm-4-pin-pwm-kasa-tahliye-fani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 21 Aralık 2019; 2:38:23 >
    |
    |
    fatihred kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.