Şimdi Ara

3900x oc

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

B550 e gaming anakart ve 3900x işlemciye sahibim

İşlemciye 1.25 voltaj vererek 4.2 ghz de çalıştırıyorum aida64 de maxmimum 88 derece gören işlemci prime95 de 95 lere kadar çıkıyor soğutucu olarak noctuha u12a kullanıyorum boşta 40 derecede çalışıyor cs go ile deneme yaptım maxmium 65 derece sizce prime95 kafaya fazla takmamak mı lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• senin prıme 95 aida64 testlerini cidden nedne kafaya takıyosun oyun oynarken o derecelere ulasmıyor kaldıkı degerlerin cidden cok güzel
  • Prime 95 custom ayarlar
    Fft size kısmının ikisine de 1344 yaz
    Run in ffts gibi bir secenek var ona tik at. Çalıştır.

Small fft testi stabilite testinin çok ötesindedir. Boşuna yormayın işlemciyi. Sıcaklıklarınız da iyi. İsterseniz ccd oc de yapabilirsiniz. Muhtemelen aynı voltajda bir ccd daha yüksek frekansı görecektir.

• Kasa içi fotoğraf gönderebilirseniz iyi olur. Kutu içeriğinde olan macunu kullandınız değil mi? Bana 7-8 derece fazlanız var gibi geliyor.
  • Şu an iş yerindeyim akşam yollayım evet noctuhanın macununu kullanıyorum.

Herkese teşekkürler sanırım fazla takılmamak lazım.

• Prime95’i çok takmayın, işlemciyi kaba tabirle “kanırtıyor”

• Bende u12a kullanıcısıyım 3900x oc konusundan ayrı olarak soğutucunun arkasından üflediği sıcak havayı kasadan tahliye için güçlü bir arka fan gerekiyor çünkü soğutucu ısıyı çok iyi emiyor fanlarıda çok güçlü o fanların üflediği sıcak havayı kasadan atacak benzer güçte egzoz fan şart buna dikkat edin.

Benim kasada arka egzoz olarak arctic 140mm lik fan var en az %70 güçte çalıştırmazsam içeride ısı birikiyor soğutucu küçük olduğu için soğutucudan çıkan havanın ısısıda çok yüksek oluyor mesela D15 olsa okadar yüksek sıcaklıkta hava çıkışı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 19 Ağustos 2020; 17:8:23 >
  • Faydalı bir yorum. Ben de 3900X işlemci, Noctua soğutucu kullanan adam montajı hatası yapmaz herhalde diye direkt kasadan sıcak havanın tahliye edilemediğini düşündüm. Arctic kasa fanları da Noctua soğutucularla efsane oluyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Bende u12a kullanıcısıyım 3900x oc konusundan ayrı olarak soğutucunun arkasından üflediği sıcak havayı kasadan tahliye için güçlü bir arka fan gerekiyor çünkü soğutucu ısıyı çok iyi emiyor fanlarıda çok güçlü o fanların üflediği sıcak havayı kasadan atacak benzer güçte egzoz fan şart buna dikkat edin.

Benim kasada arka egzoz olarak arctic 140mm lik fan var en az %70 güçte çalıştırmazsam içeride ısı birikiyor soğutucu küçük olduğu için soğutucudan çıkan havanın ısısıda çok yüksek oluyor mesela D15 olsa okadar yüksek sıcaklıkta hava çıkışı olmaz.
    Merhaba,

Cm h500 kasa kullanıyorum ama gelen egsoz fanı kullanmıyorum, corsairin fanını kullanıyorum ve fan hızı full speed modda çalışıyor egoz olarak sıkıntı yok.

Ben prime95'i kafaya taktım ondan :) yoksa diğer uygulama test vs oyun gibi platformlarda sorun yok.
  • ProbLem! kullanıcısına yanıt
    P95 öyle tamkamak lazım su soğutmalar bile zor baş ediyor ama merak ettim 4.2ghz de p95 de kaç watt tüketiyor işlemci.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 19 Ağustos 2020; 20:58:22 >
  • ProbLem! kullanıcısına yanıt
    dediğin model noctua da 2 fan görünüyor öyleyse egzoza bakan fan doğru takıldı mı?, yani arka egzoz fana üfleyecek şekilde yani fanın ortasındaki etiketli taraf görünecek. örnek benim noctua 12 se tek fanlı satılıyor ona bir fan daha aldım öyle takılması gerekiyormuş alt resim bu arada p95 işlemcinin ebesini belleyen bir programdır normaldir o dereceler ki zaten 3000 serisi ısınan bir seri

3900x oc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 22 Ağustos 2020; 2:14:34 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.