Şimdi Ara

3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
333
Cevap
21
Favori
27.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
199 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler hocam, verimli faydalı bir konu oluşturmaya çalıştım.

@Dethagorf

RGB ile ARGB aynı , ARGB de en baştaki A harfi adreslenebilir demek. Yani renk sıkalasında bulunan bütün renkleri kullanabiliyorsun, anakart vasıtasıyla ARGB özelliği olan tüm bileşenleri tek bir noktadan kontrol edebiliyorsun demek. Mesela hepsini beyaz , hepsini siyah bile yapabilirsin. Kapatabilirsin tüm ışıkları. Yada farklı renkler yapabilirsin. RGB de geçiş yapabilirsin sadece. Renk atayamazsın.

Yani ARGB alan kişi disko gibi kasa kullanacak demek olmuyor, ister disko modu ister pavyon modu ister film modu vs. kendine göre bir profil oluşturabilir.
  • Gözlerim yaşardı yeminle.

Sitenin adına yaraşır nefis bir konu olmuş.

Emeğinize sağlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Gözlerim yaşardı yeminle.

Sitenin adına yaraşır nefis bir konu olmuş.

Emeğinize sağlık.

Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam.
  • Emek dolu ve başarılı bir konu olmuş.
    Maliyeti ne oldu bu sistemin :)
  • Ellerine sağlık dostum güzel ve siteye uygun bir konu olmuş.

Donanımhaber artık sadece siyaset tartışılan sosyal medya sitesine dönüştü, insanlar birbirine karşı o kadar kötü cümleler kuruyor ki giresim gelmiyor foruma.
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Evde iki kedi varsa o 7 ay 7 gün oluyor be hocam...Ah anam olsa da sürekli toz alsa.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • melih2020 M kullanıcısına yanıt
    bence 3000 serisinin sıcak çalışması kötü oldu bunu görünce 1800x işlemciyi 3900x ile değiştirmek içimden gelmiyor

@melih2020 doğrudur kedi olmadığı için bilemem
    Ciddi anlamda sıcak 360mm NZXT ile zor soğutuyoruz kasa hava sirkülasyonu da iyi garip bir durum belki ileriki Updateler ile düzenli olur çokta spike var ısılarda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Worcestershire

RGB ile ARGB farkı nedir?

Bu ışıklar ekstra elektrik yakıyor mu düz sisteme göre?
    Rgb 12 volt kullanıyor. 4 pinli. Pinlerden birisi 12 voltluk gerilim taşıyor. Diğer üçü kırmızı, yeşil, mavi için.

Argb ise 5 volt kullanır. 3 pinli. Pinlerden birisi 5 volt, diğeri 0 volt. Üçüncü kablo ise sinyali taşır. Harikalar yaratmanızı sağlayan şey bu dijital sinyal. Normal rgbde dijital sinyal yok. Voltajla oynayarak renkleri ayarlıyorsunuz.

Ortalama bir kasa fanı aydınlatma için 2-3 watt kullanır. 7/24 çalıştırsanız size aylık maliyeti yaklaşık 1-1.5 tl olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • melih2020 M kullanıcısına yanıt
    aynen zaten sıvı soğutucu önerilir diyorlar buna rağmen sıvı soğutucu kullananlar hala zor soğuyor yazan var bunu görünce buz gibi soğudum bu seriden acayip hevesliydim 3900x alıp 10 yıl arkama bakmam diyordum da bu ısıyla fazla yaşamaz gibi bu işlemci neyse umarım 4000 serisi serin olur onu bekleyeceğim.

dip not işin garibi x570 anakartlarda sıcak ben bunca yıl kart alırım 45 c kart ısısını ilk kez gördüm
  • Her anakart değil, benim anakart sıcaklığı ile ilgili bir sorunum yok. Bu arada 360 lık soğutma çözdüğümde sıcaklıkla ilgili bir mevzu kalmayacak diye düşünüyorum, belki yeni bios larla daha iyi olur yeni çünkü daha. Bence bu seviyede yine çok mantıklı bir işlemci ihtiyacı olana, intel hem performans olarak geride hem hiç soğutucu yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatih617

Rgb 12 volt kullanıyor. 4 pinli. Pinlerden birisi 12 voltluk gerilim taşıyor. Diğer üçü kırmızı, yeşil, mavi için.

Argb ise 5 volt kullanır. 3 pinli. Pinlerden birisi 5 volt, diğeri 0 volt. Üçüncü kablo ise sinyali taşır. Harikalar yaratmanızı sağlayan şey bu dijital sinyal. Normal rgbde dijital sinyal yok. Voltajla oynayarak renkleri ayarlıyorsunuz.

Ortalama bir kasa fanı aydınlatma için 2-3 watt kullanır. 7/24 çalıştırsanız size aylık maliyeti yaklaşık 1-1.5 tl olur.

Alıntıları Göster
    Normal bir ampul yakmaya göre daha mantıklı geldi teşekkürler.

• işte sorunda o 2 fanlı 12 lik mis gibi noctuam varken neden 360 lık sıvı soğutma almak zorundayım ki sıvı soğutma da her an başa bela olma ihtimali olan bir soğutucu bence
  • https://www.guru3d.com/articles-pages/amd-ryzen-7-3700x-ryzen-9-3900x-review,1.html

Burda 70 derece hocam mesela. Oc de yapmışlar.

• tam bakamadım ama yükte 70 ise iyi
  • forumun ismine yakışan bir konu
    internette fail videoları var borudan su sızıyor ve sistemi götürüyor.
    hava soğutmadan şaşmamak lazım aşırı oc yapılmıyorsa.
  • Dreadfrost kullanıcısına yanıt
    bence de
  • Mükemmel ötesi olmuş güle güle kullanın

• Şu Videolar tam konusulanları test etmiş , bakabilirsiniz. Benim değerler bu arkadaşlarınkinden daha yüksek.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.