Şimdi Ara

385. Dönem (Kasım 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları [YERLER AÇIKLANDI] (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
626
Cevap
9
Favori
94.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Onu “sevk belgesi/yüsem” de yazıyorlar. O belgeyi e-devlet’ten alacaksın, “muv. Özelliği: meslek kurası” yazıyorsa meslekçisindir.

Şöyle bir şey (değiştirmedilerse):

385. Dönem (Kasım 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları [YERLER AÇIKLANDI]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tmp341 -- 23 Ekim 2021; 13:22:38 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • mert969 M kullanıcısına yanıt

Oradaki ilişiği yoktur ibaresi her zaman tecilli anlamına gelmez. Belli ki daha önceden yoklamanız yapılmış. Eğer 25 haziran 2019 öncesi yoklamanız yapıldıysa (7179 sayılı askerlik kanunun çıkışından önce) eski sistemde hizmet tercihi ayrı bir başlık olmadığı için yapılmış görünüyor olabilir. Şöyle ki eski sistemde

Uzun dönem asker olmak istiyor musun?

Komando olmak istiyor musun?

2 soru vardı, hizmet tercihi bundan ibaretti. Onu da yoklama esnasında cevaplıyorduk. Celp tercihi yoktu zaten, biz sizi çağıracağız modu vardı.

Gelelim çözüme, pazartesi şubeye gidersiniz varsa erteleme hakkınız kullanırsınız. Yoksa yapacak birşey yok.

Millet yedek subaylık çıksın diye bir yerlerini yırtıyor size istemeden yedek subaylık çıkmış bir de hava kuvvetleri çıkmış. Hava üsleri şehir merkezlerinde olduğundan kötü yer yok. Acemilik zor geçer ama sonrası rahat olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moustacheur kullanıcısına yanıt

eyvallah hocam sanada hayırlı olsun

• 5 İNCİ P.EĞT.TUG. 48 İNCİ P.EĞT.A. KH. VE KH.BL. - TOKAT/MERKEZ çıktı. Evrak alma başlangıç tarihi: 25.10.2021, bitiş tarihi de 26.10.2021 yazıyor. ASAL Sevk Başvurusu Yap'a tıklıyorum. Sevk döneminiz bitmiştir diyor. Benim ne zaman gitmem lazım ?

Celp & Sevk Dönemi: Kasım 2021

Sınıflandırma Dönemi: Kasım 2021 diyor.

• Yanımıza ne alalım giderken ?

• Bu hafta gidiyorsun hocam hayırlı olsun.

• Bana askerlik er olarak çıktı ama bedelliye çevirmek istiyorum teslim olma tarihi 21 kasım. Ne zamana kadar bedelliye çevirme hakkım var? Bilenler bilgilendirsin kafam allak Bulak

• BurakTirpanli kullanıcısına yanıt
    Cevap verdiğim mesajının 3 mesaj üstünde bir sevk belgesi resmi attım. Evrak alma tarihi olan 25 ve 26 ekim tarihlerinde alacağın sevk belgesinde, en son hangi tarihte birliğe gidebileceğin yazıyor olacak o resimdeki gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tmp341 -- 23 Ekim 2021; 18:45:18 >
  • LacWer L kullanıcısına yanıt
    Bekletme, Pazartesi şubeyi ara.

• a-f-h A kullanıcısına yanıt

Hocam ocak 2019 lisans mezunuyum, ocak 2021 e kadar tecilliydi okuldan dolayı. Sonrasında 3 er ay halinde otomatik olarak askerlik durum belgesinde tecil tarihim ileri gidiyordu.

Bölümümde okuyup yedek subaylık yapanlar genelde Ankarada Topçu olarak yapmışlar, bende de topçu yazıyor zaten. Ben zaten mühendis memur olduğum için yedek subaylığın bana bir artısı yok. Olduğum yerdeki evime 1 sene kira ödeyeceğim, gidip asteğmen olunca yeni ev tutmam gerekicek falan hepsi extra masraf olacak bana. İş bulamamış olsam evet yedek subaylık kesinlikle çok iyi olurdu ama belli bir düzenim varken onu bozmaya değmeyecek açıkçası.

• cengizsenn kullanıcısına yanıt

Çok acele değil mi bari 1 hafta süre tanısalar.

• Tmp341 kullanıcısına yanıt

Bu ne acele böyle doğru dürüst bir şey de almadık çok ani oldu. Ben 22-23 Kasım’da alacaklar sanıyordum.

• scrapion23 kullanıcısına yanıt

Okul bölüm neydi hocam ?

• mert969 M kullanıcısına yanıt

9-10 aydır boştaymışsınız, keşke yüksek lisansa kayıt yaptırsaydınız.

Kütahya meslek kurası yedek subay alıyor. 1 ay temel eğitim olacak. 4. Hafta pazartesi kura çekimi var. Eğer genel sıralamada %10a girerseniz (önünüze sunulan seçeneklerden) hangi birliğe gideceğinizi seçiyorsunuz. Evinize yakın bir yer denk gelirse seçersiniz.

Ayrıca pandemi başında bekar asteğmenleri kışla dışına çıkarmıyorlardı. Hala devam ediyor mu bilmiyorum. 2019da Eskişehir'de tüm askerliği misafirhane/orduevinde kalarak götürmüştüm.

Yine de düzenim bozulmasın diyorsanız ya pazartesi şubeye gider 40-45 bin verip bedelliye çevirirsiniz ya da bakaya kalır kaçak göcek idare edersiniz

• Çıtır Para kullanıcısına yanıt

Gastronomi mutfak sanatları

• Temmuzda tescili bozdum taa ocak ayına çıktı bu normal mi neye göre belirleniyor bu gruplar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adv11 -- 23 Ekim 2021; 21:29:41 >
  • adv11 kullanıcısına yanıt

Normal. 1 haziran - 31 ağustos arası başvuranlar / tecili bitenler Kasım celbine tabii olur. Size de Kasım celbi 3. Grup denk gelmiş. 20-21 aralıkta sevk işlemlerinizi yapacaksınız.

• BurakTirpanli kullanıcısına yanıt
    Kesin katılış tarihini açıklayacaklar 25’inde. Ama o kadar geciktirmezler. Bu ay sonu toplarlar en geç (kasım celbi sonuçta, ekim sonu kasım başı gidiyorlar).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tmp341 -- 23 Ekim 2021; 21:54:47 >
  • LacWer L kullanıcısına yanıt

Bana da er çıktı, bedelliye çevirttim. Başımdan geçenleri bir konu açarak yazmıştım:

Er Çıkarsa Bedelli Askerliğe Çevirtmek (REHBER)

Siz 2. grupsunuz sanırım, sevk tarihinden önce halledin, tercihen bir an önce halletmeniz sizin yararınıza olacaktır. Askerlik şubesi ile en yakın zamanda görüşün.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.