Şimdi Ara

385. Dönem (Kasım 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları [YERLER AÇIKLANDI] (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
626
Cevap
9
Favori
94.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 22.12.2021 tarihi er olarak sınıflandırmam sonuçlandı.
    Bedelliye başvurma şansım var mı şuan bilgisi olan varda yardımcı olabilir mi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • WSniper10 W kullanıcısına yanıt

evet bro sivas ben 5.piyade tugayı

• 1.Grupta gidenler ASAL sevk başvurusunu ne zaman yapabiliyor? E-devlette şu anda böyle bir site yok diyor bende 25'inden sonra mı yapabiliyoruz işlemleri anlayamadım.

• anticor kullanıcısına yanıt

Selam tekrar, ben direkt şubeye gittim hizmet tercihini bedelliye çevirttim. Tebliğ tebellüğ belgesi verdiler. Belge ile ziraat bankasına gidip ödememi yaptım ve dekontu aldım, dekontu askerlik şubesine götürdüm ama gerek yokmuş. "Ücret önce sistem havuzuna düşer pazartesi yansır" dedi görevli. "E-devletten kontrol edersin olmadı şubeyi bi ararsın teyit ettiririz" dediler. Bir problem çıkacağını sanmıyorum. Bedelli başvurumuzu yaptık bence. İletişim halinde kalalım hocam.

Konu: yedek subaylık çıkmayan er sınıfının bedelli askerliğe çevrilmesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 15 gün önce bedelli tercihi yaptım ve şimdi sınıflandırma sonucunuz belli olmuş diyor fakat e devletten sınıflandırma sonucuna baktığımda görünmüyor. Neden olabilir?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tmp341 kullanıcısına yanıt

İnşallah reis araştırdım biraz daha ASAL başkanlığına bağlı büyük ihtimalle 6 ay boyunca o başkanlıkta duracaz idari binaymış cümleten herkesin hakkında hayırlısı olsun

• XanthiN kullanıcısına yanıt

İyi günler hocam tekrardan. Tercihi e devletten güncellemiştim. Şubede yapmışınız zaten dedi işte. Sonra gidip ücreti bankaya yatırdım. Sistemde şu anda bedel ücreti ödendi görünüyor. Sanırım başka da birşey yapmamıza gerek yok şu anda. Sadece senin gibi benim de belge alma 26-10-2021 diyor en son tarih şu anki 6 ay er statüsüne göre. O kafamı karıştırdı. İnsallah sistemde düzelir de o kafa karışıklığı gider. Tabi tabi sürekli forumda dolaşıyorum zaten. İletişimi kesmeyelim.

385. Dönem (Kasım 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları [YERLER AÇIKLANDI]

385. Dönem (Kasım 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları [YERLER AÇIKLANDI]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anticor -- 22 Ekim 2021; 17:23:33 >

• Hayırlı olsun hocam, benim tecil hakkım kalmamıştı mecburen başvurdum. Yedek subaylık çıkmadı, bedelliye çevirtmiş olduk. Nasip değilmiş...

Siz Şubatta tekrar mı sınıflandırılacaksınız yoksa artık er'siniz ve Şubatta mı gideceksiniz?

• 16 nci mknz.p.tug. kh./bilge kişla diyarbakir merkez/diyarbakir
    3. grup gidiyorum, hayırlısı artık

• anticor kullanıcısına yanıt

"Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama" kısmı benim de senin gibi, hala ER ve birlik adı vs yazıyor.

Ama "Askerlik Hizmet Tercih İşlemleri" ;

- Başvuru Durumu: Askerlik Bedelini Ödediniz. Sınıflandırılmanız Bekleniyor.

- Bedelli Askerlik Hizmetinden Yararlanmak İstiyor musunuz?: EVET

şeklinde güncellenmiş yine tıpkı senin gibi.

Şu normal sınıflandırma ve sevk sayfası hala görünse de biz bedelliye çevirttiğimiz için pasif durumda bence. Pazartesi şubeyi arayalım ve sistemi bi yenileyelim daha net bi bilgimiz olur.

Konu: yedek subaylık çıkmayan er sınıfının bedelli askerliğe çevrilmesi

er olarak çıktım tekrar tecil ettirdim subat celbinde tekrar tecili bozacagım astek çıkmada sorun olur mu?

• Er olarak sınıflandırıldıysanız, Şubatta tekrar başvurduğunuzda direkt er mi olursunuz yoksa tekrar sınıflandırmaya mı girersiniz ben de bilmiyorum. Bunu bi şubeye sorun bence.

Saolasın hocam🙏

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trubetzkoy -- 22 Ekim 2021; 17:48:34 >
  • TOPÇU VE FZ. OKL. ÖĞR. VE KURSLAR TB. / POLATLI/ANKARA

Yedek Subay

Bilgisayar Mühendisliği / 2.95

• Sınıflandırılma değiştirilmiyor dostum. Neysen osun

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Mehcan07 kullanıcısına yanıt

70 gün ama 180 gün gibi geldi. Bir de siz tam kışa denk geleceksiniz Allah yardımcınız olsun. Tuzla Nisan Mayıs ayında bile buz gibi sürekli rüzgar esen bir yer kışın orayı düşünemiyorum. Yemin töreni provalarında hele düşünmesi bile korkutucu geldi şuan :)

• Hayırlısı olsun artık. Usta birliğinde daha rahat olur sanırım ama çıkacağı yere göre değişiyordur o

• WSniper10 W kullanıcısına yanıt

Niye öyle dedin be hocam

• irfnsgdc İ kullanıcısına yanıt

Aynı yerdeyiz hocam hayırlı olsun

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.