Şimdi Ara

384. Dönem (Ağustos 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
485
Cevap
7
Favori
60.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Umarım böyle olur

• 26/07 hala buna bir anlam veremedim

• quote:

Orijinalden alıntı: chanchan

26/07 hala buna bir anlam veremedim

İlk kafilede gidiyorsun. Yedek subay veya astsubay şansın devam ediyor demek. Bu ay sonu askersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Terankela

Umarım böyle olur

inşallah kardeşim. Endüstri mühendisiyim tonla iş fırsatı kaçırdım. TRT olacaktı olmadı. 2 3 fabrika ile işleri yerine koymuştum askerlik nedeniyle onlarda olmalı. taa martta bozdurdum tecili hala bekliyorum. hadi dedik bir ümit yedek subay gelir 5 ay için krediyle 50 60 bin vermeyelim biraz beli doğrulturuz oda gelmeyecek sanırım. Ulan gram rast gitmiyor işlerimiz ne zor bir ülkede yaşıyoruz be...

• asedme A kullanıcısına yanıt

İnşallah kardeşim hayırlısı olsun subaylık çıkıp hayırsız olacaksa er olsun bir şekilde herkes aynı statüde orada süre eriticez artık

• ogretenvideo O kullanıcısına yanıt

Kardeşim aynıyız beden eğitimi öğretmeniyim 1 marttan beri evdeyim kolejler den hayatımda ilk defa başvuru yapmadan dönüş aldım ik ya ya benim askerlik var diyorum 10 sn de iyi günler hocam diyorlar sistemin kurbanıyız çok acele etmişiz okuyalım bitsin iş bulalım vs şimdi ki aklım olsa hiç acele etmezdim 7 sene öncede yapardım bu olayı biterdi konuşsak sabaha kadar bitmez ak

• quote:

Orijinalden alıntı: chanchan

Kardeşim aynıyız beden eğitimi öğretmeniyim 1 marttan beri evdeyim kolejler den hayatımda ilk defa başvuru yapmadan dönüş aldım ik ya ya benim askerlik var diyorum 10 sn de iyi günler hocam diyorlar sistemin kurbanıyız çok acele etmişiz okuyalım bitsin iş bulalım vs şimdi ki aklım olsa hiç acele etmezdim 7 sene öncede yapardım bu olayı biterdi konuşsak sabaha kadar bitmez ak

muhtemelen aynı yaştayız bende 27 yaşındayım bilseydik bu kadar rezillik çekeceğimizi 20 sinde giderdik. 2 yıllık bilgisayar okudum hayalimdi mühendisliğe tamamlayayım diye 5 yılımı verdim daha rahat iş buluruz diye şimdide askerlik en büyük engel 30 una geldik döngüden hâla çıkamıyorum a.*

• Aynen kardeşim master da yaptık bak diyorum ya o zaman oğlum asgari ücrete mi çalışacaksın oku dediler neyse okuduk dün okul diyor ki hocam 3150 tl verebiliriz en fazla dedim sağolun ya bu ülkede ne yaparsan yap eğitimle alakası zerre yok insan da yermiyorum insan da Yüceltmiyorum herkesi aynı sepete koyuyorlar yapmazsan kapı orada diyorlar ben diyorum 6 ay da 1 sene de umarım körelmeyiz

• Gençler bu 26 ve 28 Temmuz arasındaki fark nedir bilen var mı acaba? Teori değil net bilgi istiyorum :)

• İlk celp kardeşim yarın sabah yedek mi er mi olduğunu göreceksin sadece :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sazansavar

Bu dönem giden az oluyor herhalde. Konuda hareket yok.
    Askere Kasım'da gidilir en rahat dönem.Benden tavsiye.Yedek subay astsubay giderseniz Zaten tarihin önemi yok.Yazın askerlik çekilmez.

Cayır cayır pişersin muşmulaya dönersin.Soğukta termal içlik giy sorunun hallolur.Hem kasvetli havalarda insan daha çabuk alışıyor kapalı yaşama.Cıvıl cıvıl havada çekilmez.
  • Askerlik durum belgem 26/07 olarak kalmış jandarma pertemden askerlik kısmında ise sınıflandırılmış yükümlü olarak gözüküyorum. Galiba ilk kafile gidiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keinca

Askerlik durum belgem 26/07 olarak kalmış jandarma pertemden askerlik kısmında ise sınıflandırılmış yükümlü olarak gözüküyorum. Galiba ilk kafile gidiyorum

Hayırlı olsun, astsubay/subay olma ihtimaliniz yüksek o zaman.

• arifakinti A kullanıcısına yanıt
    Kpss hazırlanacağımdan ötürü yedek ast başvurusu yapmadım. Er olarak gideceğim
  • chanchan C kullanıcısına yanıt

Subay olmadı ya, 28 olanlar subay/astsubaymış.

• Martini09 kullanıcısına yanıt
    Kaynak varmi tahminmi knk.
  • enesakin95 kullanıcısına yanıt

Askerlik şubesini arayıp soranlar oldu, aynı zamanda nisan celbinden erteleyen subayların hepsi 28 gözüküyor.

• Anladım eyv.
  • Martini09 kullanıcısına yanıt

Anlamadım bro 26/07 olanla 28/07 arasında nasıl bir fark var o tarihe kadar ilişik yoktur anlamına gelmiyor mu

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.