Şimdi Ara

384. Dönem (Ağustos 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
485
Cevap
7
Favori
60.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Beyler 1 temmuzda sokağa çıkma kısıtlaması kalkıyormuş, sizce çarşı iznini de açarlar mı?

Ona göre yanımızda kıyafet almalı mıyız

• Biz de sıraya girdik bekliyoruz bakalım 16 temmuzda neresi çıkacak diye

• Alpella26 A kullanıcısına yanıt

Hayırlısı hakkımızda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2023 haziran a kadar master tecilim vardı 1 mart ta bozdurdum askere gitmek için 16 temmuzda yerler açıklandıktan sonra tekrar tecil yaptırma imkanım var mıdır?

• chanchan C kullanıcısına yanıt
    Var. Ama askerlik yerin ve sınıflandırman değişmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enesakin95 -- 23 Haziran 2021; 7:47:44 >
  • Beyler WhatsApp ya da Telegram grubu kuran var mı, varsa alır mısınız?

• Telegram kurabiliriz yada kurulmuş varsa linkini atabilir buraya

• enesakin95 kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Peki bedelli hakkım yanmış oluyor dimi er veye asteğmen olarak çıkarsa bile

Tecil süreniz varsa hemen tecil ettirin. Sonra bedelli yapma hakkınız olur. Ama bakaya kalırsanız bedelli hakkınız yanar.

• Teşekkür ederim kararsızım her sabah askerlik şubesine gitsem mi diye düşünüyorum garip bir şekilde yaş 27 hala hazır hissetmiyorum askerliğe kendimi bencillik gibi gelmesin kimseye ama herkes 6 ay da olsa git yap diyor aradan da çıksın istiyorum bakalım 16 nı bekleyip karar vericem

Boşyere şubeye gitme e devlettende yapabiliyorsun.

Askeriyeden bu kadar cekinmenize gerek yok, ben bu stresi dibine kadar yasadim yalan yok. 27 yasimda geldim simdi 83 gunum kaldi, o kadar strese hic gerek yokmus. Tabi ben sansliyim hem havaci oldum hem dusebilecegim en rahat en guzel yerlerden birine dustum hem de guvenlik bolugune geldim. Sansima siracilik vardi acemi ve ustada ilk ay zorluydu ama safak hizli atti. 1 ay sonra altimiza 15 kisi gelince her seyden dustukm bi gittigimiz gunluk toplam 5 saat nobet var (3 sabah 2 aksam) onda da kule nobeti ve nizamiye nobeti var. Bizim kuleler oda gibi klimasi isiticisi, koltugu durbun telsiz her seyi icinde. Tek basina oturup manzaraya karsi kafa dinliyorsun. Nizamiye biraz skci ama ondan da bugun itibari ile dustuk artik yok. Hani istesem boyle rahat olamazdim, her haftasonu mangal, telefon zaten geldigimizden beri serbest komutanlarimiz kendi verdi. Nobet saatin gelene kadar oturuyon, nobet geliyo nobette oturuyon. 7/24 cay kahve. Uzerine arac muhafizligimiz var sivil giyiniyoruz, komutanlari personelleri birakan serviste one oturuyoruz silahimiz yaninda full sarjor ile. Bulundugum sehri turluyorum sivili goruyorum, soforler bizim otocu askerler oluyor. Aksak hepsini birakinca muzigi kokluyoruz kafa rahat donuyoruz doner durum vs yaptiriyoruz, avm e girebiliyoruz falan. Ama dedigim gibi benim yer extra bi rahat hani baya bi sansli olmak lazim. Karaya dusersen daha zor olur tabi ama tavsiyem bir an once gitmen. Dert ettigin her sey orda yok oluyor. Her seyi iceri girdiginde ogreniyorsun hicbir sorunun kalmiyor. Su an oyle alistim ki evimden farksiz burasi. 25 gun sonra en ust devre oluyoruz 1-c olarak gittikce daha da rahatlior. 1 nobete dusecegiz, surekli uyuma imkani olcak, bayram geliyor 10 gun tatil burda full yatacagiz bi nobet olcak ondan baska da kamuflaj giymicez o 10 gun.

Bunlar sizin basiniza da gelebilir, korkmayin dert etmeyin gercekten sizin gibiydim ama aradan cikmasi gerekiyordu artik askerligin, dert ettigim seyler olmadi 2 ay zorluk yasadim elbet ama bunye alisiyor zaten askeriyeye hemen. Size tek tavsiyem hicbir celbin A grbunda gitmeyin. Ya B grubu ya C grubunda gidin.

• Baykusbilge B kullanıcısına yanıt
    Sessize almışsın herhalde bir kontrol eder misin kardesim :)

• ragnares R kullanıcısına yanıt
    Hocam açık yazamıyor musunuz?

• Baykusbilge B kullanıcısına yanıt
    Yok yazılmıyor maalesef.

• ragnares R kullanıcısına yanıt
    Kapattım sizler isterseniz açıp link atın deneyelim

• IcyTea Lemon kullanıcısına yanıt

Hocam Eyvallah teşekkür ederim. Herhalde en açık yorumlardan oldu zaten artık yaş 27 aradan çıksın istiyorum her yerde askerlik tamamlanmış ibaresi görmekten sıkıldım açıkcası kısmet bu işler zor da olabilir kolay da ama en azından siz açık sözlü olmuşsunuz zaten diyorum gidip gelelim bitsin bu çile şimdi ki aklım olsa 6 7 sene önce yapardım :)

• Askerlik Yoklaması Süreç Takibi ni tamamladıktan sonra mı işlemlere başlamamız gerekiyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.