Şimdi Ara

384. Dönem (Ağustos 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
485
Cevap
7
Favori
60.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yorumun için teşekkür ederim dostum. Peki 28ine kadar covid testi olup sülüsü aldığımda ne zaman birliğe katılışım olacak belli midir? Standart bir süre var mıdır 1 hafta vs gibi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • @eyyohomiee
    Peki kaç lisans mezununa yedek astsubaylık çıkıyor? Yedek astsubaylıkta da ağırlık önlisans mezunları diye biliyorum.

@panter20
    Sistem hiçbir zaman adil olmadı. Dediğiniz sınav zamanlarını da hatırlıyorum. Sallayıp yapana yedek subaylık, ciddi ciddi yapana kısa dönem çıktığı da oluyordu. 1 yıllık yedek subaylık için bu kadar insanı sınav+mülakata almak zor.

@tomurcukk
    28 temmuz sevk tarihiniz olursa yol iznine göre katılış tarihiniz 30-31 temmuz olacaktır. Zaten sevk belgenizde katılış tarihi diye bir satır olacak, orada yazacaktır.

Yalnız mayıs celbindeki gibi kademeli sevk tarihi olabilir. Covid testi sonucu negatif çıktıktan sevk belgesini alacağınız gün sevk tarihiniz olabilir (26-27-28 temmuzdan biri). O zaman yol iznine göre (800 kmye kadar 1 gün; 800 km üstü 2 gün) katılış tarihiniz geriye kayabilir.

Mesela 26 temmuzda sevk belgenizi aldınız.
    1 gün yol izni 27 temmuz olur
    28 temmuz katılış tarihiniz olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @a-f-h Hocam ben Bayburt'tan Çanakkale'ye gideceğim. Benim birliğe katılma tarihim 1 ya da 2 Ağustos'a uzar mı? Çünkü otobüs ile nerdeyse 24 saat yolculuk süresi var.

• güvercinlik/ankara hava ulaştırma grup komutanlığı Er olarak gidiyorum. Var mı başka gelen ? :)

• Dolmetscher kullanıcısına yanıt

Zaten yol izni bunun için veriliyor. Max katılış tarihine kadar birliğinizde olmanız lazım. Aksi durumda geç katıldığınız gün kadar askerliğe eklenir (ya da 6 gün izin hakkınızdan yersiniz).

2 gün yol izniniz olur. 28i sevk alırsanız 31 temmuz son katılış olur.

• arkadaşlar ben hem lisans hem önlisans mezunuyum yedek subay istiyorum şubat dönemi gelme ihtimali varmı diğer dönemlerde şans dahamı fazla

• a-f-h A kullanıcısına yanıt

@a-f-h Acemi birliğim mamak karargah çıktı acaba usta birliği de burada mı olur yoksa başka yerde olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scrapion23 -- 22 Temmuz 2021; 19:25:12 >
  • Celp dönemim ağustos yazıyor evrak verme tarihim 26-28 temmuz yazıyor şimdi ben birliğe ne zaman teslim olacağım sinüs ne zaman çıkıyor ağustos da gideceksem eğer kaçında net olarak bellimi acaba elbet aynı durumda olanlar vardır bilgilendirirseniz çok sevinirim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • scrapion23 kullanıcısına yanıt

Yedek subay veya astsubay çıktıysanız kuranızda Mamak çıkarsa kalma ihtimaliniz var.

Er çıktıysanız eğitici erlerin kaldığı söyleniyor.

ER çıktım. Sanırım meslekten dolayı da karargah çıktı.

• 8. Mekanize piyade tugay Tekirdağ Merkez Ekim de gidecek varsa haberleşelim

• @a-f-h Hocam çok sık boğaz ediyorum ama yedek subayların barınma ya da özel eve çıkma gibi hakları ve ayrıca spor salonu gibi faaliyetlerden de yararlanma gibi hakları da var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dolmetscher -- 23 Temmuz 2021; 13:31:58 >
  • Gaziemir hava kuvvetleri peraonel yedek subay eğitimi kaç ay ve nasıl bir yer acaba

Pandemi nedeniyle bekar yedek subay ve astsubaylar kışlada misafirhanede kalıyormuş. Tabiki ücreti karşılığında.

Pandemi öncesi 4 ay ordu evi + 6 ay misafirhanede kaldım. Şehir içinde eve çıkan arkadaşlar da vardı.

Şehir içinde (sivil) gym/fitness merkezlerine yazılanlar oldu. Birliğinizde spor salonu varsa oradan da faydalanabilirsiniz. Mesai dışında sivil takılıyorduk. Ama pandemiden dolayı kısıtlama olabilir.

• Çok teşekkür ederim, peki misafirhanelerde internet olanağı var mıdır? Çünkü ustaya çıktığımda yanımda dizüstü bilgisayarımı da götürmek istiyorum.

Kışla içi misafirhanelerde İnternet olmayabilir. Eskişehirde üssün içinde turkcell güç bela çekiyordu. Üs içinde misafirhanelerde İnternet imkanı yoktu.

Subayordu evinde WiFi vardı, ama hızı 4 mbit idi. Resepsiyondan günlük, haftalık, aylık (ücreti karşılığında) İnternet kodu alıyorduk. WiFi'ya bağlanıp tc No ve şifre ile oturum açıp verilen kodu sisteme giriyordum, İnternet hesabıma tanımlanıyor. Kota sınırı yok ama süre sınırı vardı.

Ordu evi sonrası Yıldıztepe lojmanlar içinde misafirhanede kaldım. Orada super online altyapısı vardı. 50 mbit alıyorduk. Burada da aynı usul günlük, haftalık veya aylık oturum kodu alıp İnterneti kullanıyordum.

Ama verimli olmuyordu, birkaç dk İnternet kullanmayınca hattan düşüyordun, tekrardan oturum açmak gerekiyordu. Ben yine de cepten İnternet kullanıyordum.

Çok sağ olasın aydınlattın beni. Yani bilgisayarı götürmek pekte mantıklı olmayacak gibi.

• Hocam bir sorum olacak , meslekçi asteğmenlere 28 günlük eğitim mi veriliyor yoksa süreler yazdığı gibi 2 ay olarak mı devam ediyor bilginiz var mı ?

• @Dolmetscher
    Gittiğiniz yerde duruma göre bakarsınız

@fesmai05
    377. Dönemde 1 aydı, şimdi karantina süreci de eklenmiştir.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.