Şimdi Ara

383. Dönem (Mayıs 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları(Gruplar Belli Oldu) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
873
Cevap
7
Favori
80.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet hatta okumaya başlayıp bıraktığım üniversite kayıtlarım bile gözükmekte. Ilk başvururken gözükmüyordu şubeye gidince mezuniyetin bizim sisteme işlenmemiş dediler ve şubede hallettiler 15 dakika içinde sonra başvurumu yaptım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adsizkovboy

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/148632974#148632974 arkadaşlar bu mesajda paylaştığım gibi olan var mı? Acaba sadece öğretmenlik ve doktorluk için mi bulunmamaktadır diyor? Askerlik şubesine sordum sistemde mezuniyetimin göründüğünü ve sorun çıkmayacağını söylediler ama tedirgin oldum.

Hizmet tercihini askerlik şubesinden yapmıştım orada mezuniyetim sisteme işlenmediğini söyleyip işlemişti memur daha sonra e-devletten kontrol ettiğimde bendede böyle görünüyordu başvuru güncelleden ben ne olur ne olmaz diye güncellendim düzelmişti ama ben 28 şubattan önce yapmıştım şimdi nasıl olur bilemem ama yedek Subay - astsubaya başvuru yapabiliyorsan birsey olacağını düşünmüyorum sonuçta sisteme kayıtlı ki onlara başvurabildin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Civilengineer036 C kullanıcısına yanıt
    Ben de başvurumu şubede yaptım diye kafam rahat bir şekilde kontrol etmemiştim. Geçen hafta bakarken durumu farkettim. Yarın tekrar şubeye gidip kontrol ettireceğim.

• Tilkiii06 T kullanıcısına yanıt
    Evet yedek subay başvurusu askerlik şubesinde yapıldı ayrıca tekrar şubeye gittiğimde mezuniyet sistemde görünüyor diye söyledi memur. Yine de yarın tekrar gideceğim detayların görünmesi önemli çünkü hukuk mezunuyum ve bizim bölüme uzun dönemin çıkma ihtimali yüksek oluyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: adsizkovboy

Evet yedek subay başvurusu askerlik şubesinde yapıldı ayrıca tekrar şubeye gittiğimde mezuniyet sistemde görünüyor diye söyledi memur. Yine de yarın tekrar gideceğim detayların görünmesi önemli çünkü hukuk mezunuyum ve bizim bölüme uzun dönemin çıkma ihtimali yüksek oluyormuş.

Yedek Subaylık artık bölümlere göre alım yapmıyor. Tamamen iş şansa bağlı.Bizzat bölük komutanı sistemin değiştini söyledi.Mesela 200 kişiydik Tuzla'da bir tane bile ne mühendis yoktu.

• DemirAtlıAdam kullanıcısına yanıt
    Kısmet artık hocam yaktık gemileri tercihi öyle yaptık ama ne çıkarsa bahtımıza hayırlısı o olsun

• DemirAtlıAdam kullanıcısına yanıt

Bana pek inandırıcı gelmiyor bu yedek subaylık kapsamında mesela orada sağlık hizmetinde tıp vb. bölümlerle ilgili mezunların verebileceği sağlık hizmetlerini gidip de rastgele seçilmiş bir mühendise veya hukukçuya yaptıracaklarını hiç sanmıyorum onu da geçtim hukukçuların aldığı vazifeleri de yine en iyi hukukçular yapar orada. Söylediğiniz şeyin meslekçiler için geçerli olduğunu hiç zannetmiyorum bunun haricinde takım komutanlığı için söylenmiştir büyük ihtimalle.

• Herşeyi yiyebilen bir insan değilim yemek saatlerinde kantin açık oluyor mu? ve yanımızda gıda götürebilirmiyiz?

Birde tuşlu telefonun kamerasını söksek kullandırırlar mı

• Nereye ve ne olarak gideceğimden ziyade birinci grupta yer alırsam 3 güne bütün her şeyi nasıl sığdıracağım onun tribine girdim. Keşke 21 nisan tarihini 30 nisan falan yapsalar da koşturmasak. Çok kişi geç kalacak büyük ihtimal. En başta covid test sonucu geç çıksa mümkün değil kimse yetişemez.

• 14'ü gibi hangi grupla gideceğimiz belli oluyor diye bir şey görmüştüm Youtube'da güncelleme oluyormuş sistemde birkaç gün önce ama var mı herhangi bir durum ?

• WhiteChocolate97 W kullanıcısına yanıt

O videoya göre bu gece hangi grup gideceğimiz belli olacak, nereye ve ne olarak gideceğimiz cuma sabahı açıklanacak.

• FordcuGocaHerif F kullanıcısına yanıt

aynen dostum bende onu dedim :D

Yani hocam hepsi cuma günü mü açıklanacak? Yoksa bugün e-devlette açıklanan bir şey var mı

• Net bir şey yok dostum. Ha bugün ha cuma zaten..

• ertobelli E kullanıcısına yanıt

16 Nisan sabahı hepsi açıklanıyor. Bu gece yani 14'ü 15'e bağlayan gece askerlik durum belgelerinde değişiklik olacağı söyleniyor o yüzden bu gece askerlik durum belgesini kontrol edenler hangi grup ile gideceğini öğrenebilirler diyorlar çünkü öteki celp dönemlerinde böyle olmuş. Sonuçlar ise 16 Nisan'da açıklanıyor sınıflandırma ve yine hangi grupla gideceğin.

Evet bu da apayrı bir sorun ve hangi grup olursa olsun hepsinde böyle sanırım. Keşke dediğiniz gibi birkaç gün daha fırsat olsa umarım yetiştirebiliriz

• Jujutsu J kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim

• adsizkovboy kullanıcısına yanıt

Pazartesi testi yaptırsam sonuç salı günü çıksa gerekli malzemeleri de salı akşama kadar toparlasam berberi de falan. Çarşamba sabah otobüse binsem akşama zar zor bitik bir halde ancak yetişirim. Daha o da sonuç negatif çıkarsa...

• quote:

Orijinalden alıntı: SÜD

Herşeyi yiyebilen bir insan değilim yemek saatlerinde kantin açık oluyor mu? ve yanımızda gıda götürebilirmiyiz?

Birde tuşlu telefonun kamerasını söksek kullandırırlar mı

Gittiğin yere göre değişir. Mesela bizde yemekhaneden hariç özel işletme de vardı Nimet Catering oradan döner tost köfte vs alıyorduk. Kantinde sadece abur cubur satılırdı bizde.

Peki testin sonucu çarşamba gününe kalmış olsa nasıl olacak bu durum? Ona göre uygun vakit veriliyordur diye düşünüyorum yoksa halimiz harap

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.