Şimdi Ara

383. Dönem (Mayıs 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları(Gruplar Belli Oldu) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
873
Cevap
7
Favori
80.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aynı lanet testi ben de çözdüm, 560 soruluk. Eğer doktor beni yanlış bilgilendirmediyse raporla gitme diye bir şey yok. Ya erteleyecek ya da elverişlidir hiçbir şeyi yok diyecek. Sonra askere gidince bir de orada gözükeceksin istersen. Eğer söylediklerinin doğru olmadığını askeriyede anlarlarsa çekecek çilen var gidenler böyle aktarıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: FordcuGocaHerif

Aynı lanet testi ben de çözdüm, 560 soruluk. Eğer doktor beni yanlış bilgilendirmediyse raporla gitme diye bir şey yok. Ya erteleyecek ya da elverişlidir hiçbir şeyi yok diyecek. Sonra askere gidince bir de orada gözükeceksin istersen. Eğer söylediklerinin doğru olmadığını askeriyede anlarlarsa çekecek çilen var gidenler böyle aktarıyor.

Bana rapor verdi. O raporu askerlik şubesine verdim. Sekreter kadın psikiyatriden aldığım kağıdı diğer kağıtlara zımbaladı. Muhtemelen dikkate alacaklar. Sende öyle olmadı mı?

• Zendo kullanıcısına yanıt

Yoo, elverişlidir geçirilmiş okb deyip bıraktı. Söyledim de beni geriyor bunlar bunlar diye. Kadın da bana anlatmana gerek yok sıkıntı olursa orada olur o zaman da RDM'ye çıkarsın(böyle bir tabir varmış) sonrasında bi şeylerden muaf olursun dedi.

• quote:

Yoo, elverişlidir geçirilmiş okb deyip bıraktı. Söyledim de beni geriyor bunlar bunlar diye. Kadın da bana anlatmana gerek yok sıkıntı olursa orada olur o zaman da RDM'ye çıkarsın(böyle bir tabir varmış) sonrasında bi şeylerden muaf olursun dedi.

bana kadın kendimi iyi hissedeyim diye inanmazsın kızının numarasını bile vermişti. o da senin gibi okulu bıraktı eve kapandı diye... iyi rol yapamamışsın.

Yalan olmadığı için rol yapmama gerek yoktu. Senin doktor biraz alık çıkmış.

Er olarak gidersen nereye gittiğinin bir önemi yok bence pek nasılsa çarşı izni falan da yok artık salgından dolayı bildiğim kadarıyla. 7/24 kışla içindesin nereye gidersen. Yedek subaylık çıkarsa mecbur kascan 10%'a girmek için ama evet ben er olsam da batıda yapmak isterim yine de sözlük vb. yerlerde bazı bölgelerde yöre halkının askerlere karşı tutumunun iyi olmadığı söyleniyordu ne kadar doğrudur bilemem belki de propagandadır. Bir de yedek subay komando olursan o zaman sıkıntılı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jujutsu -- 13 Nisan 2021; 4:59:33 >
  • Jujutsu J kullanıcısına yanıt

Er olduktan sonra bir de çarşı izinleri virüsten dolayı iptal olduktan sonra hangi şehre çıktığının hiçbir önemi yok. Zaten kışladan ötesi olmayacak. Halk sevmiş sevmemiş, köymüş şehirmiş fark etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jujutsu

Ramazanda sahur yemeği çıkıyor mu kışlada? Bide acemi eğitimine kaç kg gittiniz kaç kg döndünüz? Ben komando olmak istemiyorum olarak belirtmiştim ama giderken 1 kez daha muayene olunuyormuş orada göz kararı kişinin fiziğine de bakılıyormuş komando olmak için uygun mu değil mi diye böyle bir şey var mı?

Alıntıları Göster

Sahur yemeği erlere geliyor yedek subaylar isteğe bağlı ücretini ödeyip yiyebiliyor ama erlere gelen yiyeceklerden değil farklı olarak geliyor.

Çanta gittiğimde kaç kiloydu bilmiyorum ama giderken asker seti almıştım.Tek asker bavuluyla full dolu gitmiştim. Çıktığımda ise bot hariç 15 kilo olarak tartıldı havaalanında. El bagajı da 6 7 kiloydu.

Komandoda öyle bir şey olduğunu sanmıyorum çünkü onların birlikleri farklı yerlerde oluyor mesela yedek subaylarda komando yapacaklar direk ısparta'ya giderler. Bu da en başından belli olur zaten. Gittikten sonra sen kalıplısın seni komando yapalım deyipte seni birliğinden ayırıp göndermezler, hiç öyle bir şey görmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: DemirAtlıAdam

Sahur yemeği erlere geliyor yedek subaylar isteğe bağlı ücretini ödeyip yiyebiliyor ama erlere gelen yiyeceklerden değil farklı olarak geliyor.

Çanta gittiğimde kaç kiloydu bilmiyorum ama giderken asker seti almıştım.Tek asker bavuluyla full dolu gitmiştim. Çıktığımda ise bot hariç 15 kilo olarak tartıldı havaalanında. El bagajı da 6 7 kiloydu.

Komandoda öyle bir şey olduğunu sanmıyorum çünkü onların birlikleri farklı yerlerde oluyor mesela yedek subaylarda komando yapacaklar direk ısparta'ya giderler. Bu da en başından belli olur zaten. Gittikten sonra sen kalıplısın seni komando yapalım deyipte seni birliğinden ayırıp göndermezler, hiç öyle bir şey görmedim.

Alıntıları Göster

Anladım teşekkürler yani sınıflandırma sonuçları belli olduktan sonra komando yapıp yapmamaları gibi bir durum yok. Peki acemi eğitimi boyunca kilonuzda bir değişiklik oldu mu? genelde kilo verip geliyormuş herkes.

• quote:

Orijinalden alıntı: Darwin7

İçeri cımbız alırlarmı acaba yanağın üstündeki tüyleri felan almak için. Jilet vurmak zorunda kalmayalım

Alıntıları Göster

Tabii ki, cımbız da alabilirsin giderken. Sorun olmaz. Listeye eklemedim çünkü herkes cımbız kullanmıyor.

• Bugün yapılacak kabine toplantısı sonucunda sevk tarihleri ertelenebilir diye kulaktan kulağa yayılan bir şey duydum, beklemedeyim.

• Eruiluvatar59 E kullanıcısına yanıt

Valla olur mu olur son dakika işlerimiz çok meşhurdur. Umarım olmazda artık gideriz.

• quote:

Valla olur mu olur son dakika işlerimiz çok meşhurdur. Umarım olmazda artık gideriz.

Hadi gitmek neyse geç de olsa bir şekilde gideriz de, pandeminin başlarında terhisler ertelenmişti bir süreliğine. Asıl öyle olması sıkıntı. Şu an askerde olsaydım bunu düşünürdüm herhalde.  

• Heyea kullanıcısına yanıt

Açıklanan yeni yasaklarda askerlik ile ilgili bir şeylere rastlamadım. Gidişten yırttık dönüşten de yırtarız, o zamana kadar aşılama artar neler olur neler.

• FordcuGocaHerif F kullanıcısına yanıt

İnşallah hocam inşallah. Cuma bi açıklansın da bakacağız artık. Hakkımızda hayırlısı olsun.

• Berberler tamamen kapatılmış ... Eee biz nerede essek trasi olacağız ? Hadi sakal kolayda saç ne olacak?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Acaba bu sene yedek subaylığa başvuran çok kişi varmı? Geçen dönemlerde foruma yazılan yazı miktarlarına bakılırsa bu dönem az kişi başvuru yaptı heralde ?

• https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/148632974#148632974 arkadaşlar bu mesajda paylaştığım gibi olan var mı? Acaba sadece öğretmenlik ve doktorluk için mi bulunmamaktadır diyor? Askerlik şubesine sordum sistemde mezuniyetimin göründüğünü ve sorun çıkmayacağını söylediler ama tedirgin oldum.

• adsizkovboy kullanıcısına yanıt
    Benimde ilk böyleydi, mezuniyetim e devlette gözüksede askeriyeye düşmemişti. Başvuruyu şubeye giderek yaptım orada mezuniyet bilgilerimi sisteme tanıttılar sonra mezuniyetim gözükmeye başlamıştı. Ama sistemde gözüküyor dediyseler ne olur bilemiyorum.

• Civilengineer036 C kullanıcısına yanıt
    Anladım şu an mezun olduğunuz okul detayına kadar gözüküyor mu yani?

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.