Şimdi Ara

382. Dönem (Şubat 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.312
Cevap
28
Favori
294.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Selimiye kışlasının yeri deniz kıyısında, en eski kışlalardandır. Tarihi binaları bile olabilir. Yeri çok iyidir, Kadıköye yürüyerek bile ulaşabilirsiniz. Nereden geleceksiniz bilmiyorum ama Kadıköy zaten Anadoludaki birçok şehirden bile daha imkanlı yer. Her türlü ihtiyaç karşılanabilir. Hastaneler çok yakındadır. Tebrik ederim güzel yere düşmüşsünüz. Ben de isterdim ama olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oğuztürkü55

Dağıtım izni görüş izni yokmuş nasıl sokacağız

Hiç bilmiyorum hocam ortama göre değişiyor galiba gidince iyi gözlemlemek lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • FlightClub kullanıcısına yanıt

Yedek astsubay gidiyorsun sanirim ona gore cevap vereyim. Bu arada senin gorev ne yaziyor belgede ?

1- bize girişte kiyafetlerin hepsini verdiler. Dis macunu, sampuan vs temizlik malzemelerini 10. Gün verdiler ona gore götür sen.

2- komutanlar gittigin boluge göre değişir. Ucaksavar, bombaatar biraz sıkıntılıdır. En rahati benim bolugum olan tanksavar.

3- çekiyor vodafone ben kullandim. Ama girişte askercell varmi diye soruyorlar yoksa telefonunu alıyorlar 3-4 gun sonra turkcellden hat satmaya geliyorlar askercell aldigin zaman veriyorlar telefonunu. Varsa birinden kullanmadigi turkcell hat götür girişte onu gosterirsin bosuna 150 tl para verme.

4-kantin ucuz kajuyu 5 tl ye teneke kolayi 2.25 tl ye aliyorduk. Ama herşeyi bulma şansın düşük. belirli ürünler var sigarada sıkıntı bulamiyorsun hepsini denk gelmesi lazim.

Benim verecegim tavsiye içlik al yanina. Kitap götür nobetciyken falan okursun. Sigara iciyorsan bir karton at valizine alışana kadar idare eder seni. Çamaşır makinesi falan yok çamaşırları elinde yikayacaksin. Sabun yada şampuanla yikarsin fazla biriktirme zor oluyor yıkaması. koguslar en az 50 kisi cok ses oluyor gece, kulaklik gotur en azindan yatarken radyo dinlersin fazla ses duymazsın. aklima gelenler bunlar suanda.  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Erciş'e Er olarak gidiyorum arkadaşlar dağıtım olur mu yoksa 6 ay orda mıyım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: iptal55

Yedek astsubay gidiyorsun sanirim ona gore cevap vereyim. Bu arada senin gorev ne yaziyor belgede ?

1- bize girişte kiyafetlerin hepsini verdiler. Dis macunu, sampuan vs temizlik malzemelerini 10. Gün verdiler ona gore götür sen.

2- komutanlar gittigin boluge göre değişir. Ucaksavar, bombaatar biraz sıkıntılıdır. En rahati benim bolugum olan tanksavar.

3- çekiyor vodafone ben kullandim. Ama girişte askercell varmi diye soruyorlar yoksa telefonunu alıyorlar 3-4 gun sonra turkcellden hat satmaya geliyorlar askercell aldigin zaman veriyorlar telefonunu. Varsa birinden kullanmadigi turkcell hat götür girişte onu gosterirsin bosuna 150 tl para verme.

4-kantin ucuz kajuyu 5 tl ye teneke kolayi 2.25 tl ye aliyorduk. Ama herşeyi bulma şansın düşük. belirli ürünler var sigarada sıkıntı bulamiyorsun hepsini denk gelmesi lazim.

Benim verecegim tavsiye içlik al yanina. Kitap götür nobetciyken falan okursun. Sigara iciyorsan bir karton at valizine alışana kadar idare eder seni. Çamaşır makinesi falan yok çamaşırları elinde yikayacaksin. Sabun yada şampuanla yikarsin fazla biriktirme zor oluyor yıkaması. koguslar en az 50 kisi cok ses oluyor gece, kulaklik gotur en azindan yatarken radyo dinlersin fazla ses duymazsın. aklima gelenler bunlar suanda.  

Cevaplar için teşekkür ederim dostum. 15. Piyade Eğt. Tu. K.lığı/Amasya Merkez Yedk. Astubay olarak gideceğim.

• Askerlik şubesine gitmem gerekiyor yarın, randevu alınmak zorunda dedi birisi corona yüzünden doğru mu bu durum yoksa direkt gidiyor muyuz eskisi gibi?

• Andres Escobar kullanıcısına yanıt
    Bende yedek astsubay bekliyordum. 3.Grup Er çıktı. Kyk borcu askerden gelince ensemizde olacak.
  • Oğuztürkü55 kullanıcısına yanıt
    Şimdiki hattın ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzanTC -- 24 Ocak 2021; 16:48:36 >
  • Arkadaşlar selam.

Amasya il jandarma komutanlığına 3. grup olarak katılacağım.

İl jandarma komutanlıklarında ne görev alırız?

Amasya il jandarmada şu an görev yapan yahut daha önce yapmış olan var mı?

Nasıl bir yerdir rahat mı yoksa sıkı bir yer mi?

Cezaevi jandarması olman muhtemel dediler, cezaevlerinde ne görev yapılır?

İlçe ya da kasaba karakoluna dağıtım şansı var mı?

Çok soru sordum belki ama bilgisi olan özelden veya direkt konuya yazarak cevap verirse sevinirim.

Herkese hayırlı tezkereler.

• IcyTea Lemon kullanıcısına yanıt
    Ben geçtiğimiz cuma günü direk gitmiştim kapıdan sırayla alıyorlardı teker teker randevum var benim vs diyende olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunazone

Ben geçtiğimiz cuma günü direk gitmiştim kapıdan sırayla alıyorlardı teker teker randevum var benim vs diyende olmadı

sagol kankim

• OzanTC kullanıcısına yanıt

Vodafone

• KARAMAN İL J.K.LIĞI/MERKEZ/MERKEZ/KARAMAN 3.Grup gidiyorum. Oraya giden varsa veya orada yapanlar varsa tavsiye için instagramdan yazabilirler :) onderuzunoglu

• FlightClub kullanıcısına yanıt

Tamam. Görevin ne yaziyor motorize, hudut vs ?

• Merhabalar hocam müsait olan birinin yardımcı olabilme şansı var mı? aklıma bir konu takıldı. 28.01.2021 tarihindeyim. 26-28 Sevk işlemleri tarihi. Birliğim 800km den az mesafede. 1 gün yol iznine tabiiyim sanırım. 29 unda izinli olup son katılış tarihim 30u mu olur acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim
  • Nescafe055 N kullanıcısına yanıt
    Hocam çorabı ben haki aldım ama siyah da alırım 1-2 tane.. kusura bakma geç döndüm
  • Arkadaşlar selam,

E devlet işlemleri ile ilgili 1-2 soru sorucam yardımcı olursanız sevinirim.

Benim Tecilim 28 haziran 2021 de bitiyor, ancak ben mayıs celbinde gitmek istiyorum. bunun için ilk olarak erteleme iptali sayfasından tecili iptal ettirmem gerekiyor değil mi? bir de şuan yoklama sayfası bende kapalı hizmet tercihi sayfasına yönlendiriyor beni, tecili bozunca yoklama sayfası tekrar açılıyor mu? yoksa direk hizmet tercihi mi yapmalıyım tecili bozunca. ayrıca 28 şubata kadar vaktim var değil mi mayıs celbi için veya şimdi de bozsam mayıs da giderim heralde dimi.

• Oğuztürkü55 kullanıcısına yanıt
    Turkcell olsaydı yardımcı olabilirdim.
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.