Şimdi Ara

380. Dönem (Ağustos 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
887
Cevap
11
Favori
91.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 06.08.2020 tarihine kadar askerlik ile ilişkisi yoktur diyor beyler benimde. ne zaman belli olcak hangi celpte ne zaman gideceğimiz
    1.yd ast.
    2. kısa dönem er tercih
    ön lisans halkla ilişkiler ve tanıtım mezunuyum 1994 doğum tarihi
    yorumları alalım ne zman gideriz ne zman belli olur ağustosta gidermiyiz ?
  • safa4545 S kullanıcısına yanıt
    Ne zaman başvurdunuz ? Büyük ihtimal 06.08 yazanların belli bir kısmı kasıma kalabilir şu an bile başvuranlara 06.08 yazıyor çünkü 24 temmuz cuma günü açıklanacak yerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer3123 -- 26 Haziran 2020; 14:59:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tahmin olarak şubat sonu mart basıydı benım basvuru tarihim.
  • O zaman Ağustos celbi kesin gidersiniz. Tercih sıralamanız da doğru hayırlısı artık 24 ü beklemekten başka çaremiz yok

• şubeden yapmıştım başvuruyu bana hiç sormadılar celp dönemı falan bieşy seçmedim o gün bugündür 06.08.2020 tarihine kadar askerlik ile ilişkisi yoktur. sınıf ve terbiat bekliyor diyor. ve ayrıca ben iş yerınden ne zaman ayrılabılırım onu sorcaktım. şuadna çalışıyorum 5 senedir aynı yerde ilişiğimi bu 24 temmuzda açıklandıktan sonra kesebiliyomuyum bilen var mı ?
  • Hizmet tercihleri sırasında yedek subay öğretmenlik seçeneği vardı, ben özel bir okulda çalışıyorum kadrolu değilim bana çıkma şansı var mıdır? öğretmen arkadaşlar bana mesaj atarsa sevinirim.

• engog kullanıcısına yanıt
    Sadece MEB de kadrolu öğretmenlere çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizb13

Sadece MEB de kadrolu öğretmenlere çıkıyor.
    Kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlere çıkıyor. 380. Dönem (Ağustos 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaSexTa -- 27 Haziran 2020; 9:51:57 >
  • 24 temmuz cok gec degil mi ben 29 haziran zannediyordum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu celpte asker sayısı çok az olacak kimse yazın sıcağında gitmek istemiyor. Kasım celpleri çok kalabalık olur :). Tüm işleri size kitleyebilirler 379. Dönem yedek astsubay adayından selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2DF0CD106

24 temmuz cok gec degil mi ben 29 haziran zannediyordum
    Çok geç ama naparsın, üstelik de tam bayram önü. Hepimizin işi gücü buna bağlı bekliyoruz çaresiz.
  • tecilim bitti 29unda hizmet tercihi daha yapmadım ama 06.08 e kadar ilişiği yoktur yazıyor 1 hafta önce de şubeyi aramıştım kasım celbi görünüyorsun demişti hizmet tercihini doldurmam mı yoksa 06.08 i beklemem mi gerekiyor?
  • beyler ağustos celp dönemı bellı oldugunda teslim tarihi tahmini ağustos ayının kacında olur ? ve ağustos celpinde de yedek ast alımı olucak mı ? 1. tercihim yedek ast.
  • Kasım celbinde gitmek isteyip şimdiden başvuran arkadaşlara bir sorum var. Yukarıdaki mesajlarda da ifade edildiği gibi Kasım celbi için son başvuru tarihi 31 Ağustos deniliyor. Biz bazı sebeplerden dolayı Ağustos değil de Kasım'da gitmek isteyenler(KPSS vb. nedenlerden dolayı) başvurumuzu e-devletten iptal etsek, Ağustos celbi açıklandıktan sonraki bir tarihte Kasım için başvursak(29 Temmuz'dan sonraki bir tarihte) daha mantıklı olmaz mı? İşimizi hem şansa bırakmamış oluruz. Daha önce E-devletten başvuru iptal eden var mı nasıl bir sıkıntı çıkıyor mu? Bilgilendiren olursa sevinirim.
  • safa4545 S kullanıcısına yanıt
    Açıklanınca ayrılma. Sülüsünü alip ayrılırsan tazminatını alırsın .

• Hizmet tercih sırası önemli midir? Örneğin 1.tercih yedek subay öğretmenlik gelmezse 2. tercihe mi bakılır yoksa 1. tercihe yerleşemeyen 6 ay er olarak mı gider dostlar? Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sesegayi batiran adam kullanıcısına yanıt
    Anlaşılan Ağustos celbi için kontenjanlar dolmamış başvuru süresini 1 temmuza kadar uzatmışlar. Tecil hakkınız varsa dediğinizi yapabilirsiniz Kasım celbi için 1 Temmuz sonrasında başvurmanız yeterli duyuruya göre.

• engog kullanıcısına yanıt
    %90 öyle subay olarak seçilemezseniz er gidersiniz çünkü yedek astsubayların %90-95 önlisanslardan seçiliyor çok çok nadir lisanslardan alınıyor.

Ayrıca kasımda gitmek isteyen arkadaşlar ya hizmet tercihini iptal edip erteleme başvurusu yapsınlar yada askerlik şubesine bildirsinler 1 temmuza kadar başvuranları büyük ihtimal ağustosa alacak sıralamayı kasımdan başlatmanın etkisi bence az çünkü açık çok direk alırlar bakaya kalırsınız ceza almayın boş yere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer3123 -- 29 Haziran 2020; 21:44:6 >
  • zafer3123 kullanıcısına yanıt
    1. Tercih MEB bünyesinde yedek subay öğretmen
    2. Tercih Asteğmenlik
    3. Tercih Er

Şimdi burada 1. Tercih diyelim olmadı 2. Tercih dikkate alınır mı yoksa direkt 3. Tercihten er olarak mı sınıflandırılırım bunun mantığı nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.