Şimdi Ara

380. Dönem (Ağustos 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
887
Cevap
11
Favori
91.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ağustosta bitmek için tecili en son hangi tarihte bozmak gerekiyordu. Virüsten dolayı tarihlerde değişiklik oldu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar herkese merhaba, öncelikle başvuru yapacak ya da görev yerleri belli olmuş herkese başarılar diliyorum ve bir soru sormak istiyorum.

22 hazirana kadar finallere girebiliyorum yani bütünlemelerin bitmesini vs. hesap etsek ağustos gibi diplomamı alabiliyorum fakat celp olarak sanırım otomatik kasım falan gözükeceğim bu dönemde de yedek subay alımının az olduğu fikirler var açıkçası anlamadığım bir nokta adam askeriyenin defterdarı gibi yazmış şu dönemde az olur bunda da biraz az olur kısacası sallamış hissiyatı uyandırdı size sormak istediğimse mezun olduktan hemen sonra başvursam asteğmen olma ihtimalim ne olabilir ? Diyetisyen olacağım yani beslenme ve diyetetik bölümünü bitirmiş olacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞokBıçaklıZed -- 4 Haziran 2020; 19:57:9 >
  • Merhaba. Bu konuda kimsenin kesin bir şey diyebileceğini sanmıyorum. Başvuru yapıp beklemekten başka çare yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertac591

Merhaba. Bu konuda kimsenin kesin bir şey diyebileceğini sanmıyorum. Başvuru yapıp beklemekten başka çare yok.
    Teşekkür ederim.
  • Rica ederim.
  • Hayırlısıyla gidip gelin arkadaşlar. Devreciliğe müsade etmeyin. Kıbrısla ilgili sorunuz olursa mesaj atabilirsiniz.
  • Arkadaşlar ben de 2 gün önce tecili bozdurup kasım celbi için başvurdum. Yedek subay-yedek astsubay-kısa dönem er şeklinde bir sıralamayla başvurdum ancak celp dönemi tercihlerinde kasım-aralık-ocak şeklinde sıralama yaptım. Bu ayları sıralamanın nasıl bir etkisi var, nasıl bir sıralama yapmamız gerekir?

Bir de askerlik durum belgesi sorgulamada 01/08/2020'ye kadar askerlik ile ilişiği yoktur sınıf ve tertibat bekliyor, yazıyor. Bu ağustosta alınacağım anlamına mı gelir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dobi34

Arkadaşlar ben de 2 gün önce tecili bozdurup kasım celbi için başvurdum. Yedek subay-yedek astsubay-kısa dönem er şeklinde bir sıralamayla başvurdum ancak celp dönemi tercihlerinde kasım-aralık-ocak şeklinde sıralama yaptım. Bu ayları sıralamanın nasıl bir etkisi var, nasıl bir sıralama yapmamız gerekir?

Bir de askerlik durum belgesi sorgulamada 01/08/2020'ye kadar askerlik ile ilişiği yoktur sınıf ve tertibat bekliyor, yazıyor. Bu ağustosta alınacağım anlamına mı gelir?
    Sana verilen askerlik durum belgesinde sevk dönemi: olan kısımda ne yazıyor.

• zafer3123 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben e-devlet üzerinden yaptım işlemleri. Askerlik durum belgesi sorgulamaya girdiğimde;

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 01/08/2020 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR.
    ERTELEME NEDENİ : SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR

yazıyor.
  • quote:

Hocam ben e-devlet üzerinden yaptım işlemleri. Askerlik durum belgesi sorgulamaya girdiğimde;

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 01/08/2020 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR.

yazıyor.
    O zaman askerlik şubesini arayın hangisi olduğu fark etmez hepsi bir birine bağlı benim askerlik durum belgemde sevk celb dönemimde ne yazıyor diye sorun tam kesinliği öyle öğrenirsiniz tarih Ağustos gibi görünüyor ama açıklanınca size çıkmazsa şoka uğramayın kesinlik için arayıp öğrenin

• dobi34 D kullanıcısına yanıt
    Tecilin ne zaman bitiyordu?
  • Arkadaşlar bende 04 haziran olarak mezun erteli yazıyordu. Haliyle bugün değişti 01 ağustosa kadar ilişiği yoktur tertibat bekliyor yazmaya başladı.Fakat er sınıflandırma sonucunu sorgulama ve sevk başvurusuna bastığımda birşey bulunmamaktadır diyor. SOnra arama kısmı askerlik hizmet tercih işlemleri yazdım ve orda bölümler açıldı. Yedek subay yedek astsubay vs. onları da doldurdum. Herhangi bir yanlışlık var mı. Aklıma takılan şey hizmet tercih işlemlerinde zaten yedek subay isteğini bana soruyor. Ayriyeten neden Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve Sevk Başvurusu diye bir bölüm var anlamadım.
  • quote:

yazıyor.
    askerlik tercih hizmet tercih işlemlerini dene hocam. orda bölümler açılıyor.
  • Kutsal Libido kullanıcısına yanıt
    8 haziranda bitiyordu hocam. 2 gün evvel kasım-aralık-ocak sıralamasıyla tercih yaptım.
    Ağustosta sevk öncesi işlemlerini yaparsın, sisteme göre uygun celbe “tarihe kadar muaf” yazan kağıdı alır beklersin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Belli bölümler hariç diğerlerine asteğmen şans ve kadroya bağlı. Mesela 10 mühendis ve 1 öğretmen alırlar gibi. Diyetisyen asteğmen hiç duymadım. Ama çıkabilir de, bir devrem gıda mühendisiydi mesela. Tabi orada kimse iktisatçı asteğmen falan demiyor, branşına göre sınıfa gidiyorsun, maliyeci iktisatçı mesela ikmal sınıfından.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Benim tecilim 28 mayısta bitti de ben de senin gibi yaptım kasım aralık ocak aylarını aldım başa şuan 01.08 görünüyor. Bakalım bize ne çıkacak dostum. KPSS olmasa önemli değil de emeklerim var.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.