Şimdi Ara

378. Dönem (Şubat 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (47. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.467
Cevap
41
Favori
340.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Brkgndz33

Mantık yok olayıni daha şimdiden çok iyi anladık biz :) cidden yani bu insanlar çalışıyor mu , acaba 6 günde herşeyi halledip gelebilecek durumdalar mi demiyorlar sanırım. Başvurduysa bulsun yolunu çıksın gelsin her türlü diyorlar herhalde yoksa yapmazlar bunu . Bi de 20 aralıktan sonra 1 aydan fazla ne sürebilir ki bilgisayar belirlemiyor mu zaten çoğu şeyi . 15inde açıklamak çok mu zordu bunu acaba?
    Zaten ilk cümlende çözmüşsün ya olayı hala ne uzun uzun yazıyorsun hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Punivite2 P kullanıcısına yanıt
    esyaları artık birine söylicem ben gidince alın ihtiyacı olan biri alsın. alışverişimi falan yapıyorum ama sıkıntı 1 tane değil 7 yıldır aynı işyerinde calışıyorum. 24 ocak cuma acıklanacak öğleden sonra bile acıklansa çıkışım tazminatım vs nasıl hemen 2 saate ayarlanacak bir anda apar topar gideceğim tazminatımı verinmi diyeceğim. bu ne saçlamalıktır.
  • ZİYA555 Z kullanıcısına yanıt
    Aynen kardeşim, ben işi gücü şimdiden kenara koyuyorum. 16 ocak gibi ayrılacağım, artık mart filan çıkarsa da, ailemle takılırız :) herkesin gönlüne göre olsun...
  • Thor10dor kullanıcısına yanıt
    Ne bileyim dokmusum ne varsa içimde :D

• ZİYA555 Z kullanıcısına yanıt
    Saçmalık haklısın umarım sıkıntısız bir askerlik yaşarız bunların dışında 🤣

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne şanslıyım ben ya..tecili bozdurdum bikaç güne ekim celbiyle yolladılar beni gerçi ben zaten kasım celbine yazılıydım 2 sene önceden...$72 hakkari bitti sayılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ir10 -- 14 Ocak 2020; 14:59:58 >
  • S.a arkadaşlar ben ağustos2019 da askerlik muaynemi oldum e devletten başvurumu yaptım bölgenizin celp tarihi mayıs diyordu forumu doldururken askerliğinizi ertelemek istiyormusunuz sorusuna hayır dedim belirlenen celp tarihinde gitmek istiyormusunuz dedi ona da hayır dedim askere erken gitmek için muayne olmadan önce 30-12-2019 tarihine kadar askerle ilişiği yoktur yazıyordu başvurumu yaptığımdan beri sınıf ve tertibat bekliyor yazıyor ben ilk celp tarihi şubat da gitmek istiyorum beni şubat celpinde mi yoksa mayısda mı askere alırlar yardımcı olursanız sevinirim

• Emretpdmr50 E kullanıcısına yanıt
    Aleyküm selam kardeşim, 20 aralık tarihine kadar askerlik işlemlerini yapanları şubat celbi olarak değerlendirecekler... Sen de mayısa hayır demekle bir nevi ilk celp dönemi olan şubata kalırsın. ancak bazı arkadaşları, 20 aralıktan önce askerlik işlemleri yapmalarına rağmen mayıs celbi olarak kayıt etmişler... Bu durumu, CİMER'den öğrenmişler... Ne kadar doğrudur, bilemem... Umarım, şubat celbi ile gideriz.
  • ir10 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim hayırlı tezkereler ama kendi kendini neden bozdun ki :D zaten 2 sene önceden siniflandirilman olmuş şans nerde pek anlamadım :)

Ben de Ağustos ayında işlemlerimi tamamladım. Ama bölgenizin celp tarihi diye bişey hatırlamıyorum. Yalnız bende şey yazıyodu askerlik şubenizim celbi Kasım 2019 dur diye. Bir tek onu hatırlıyorum. Ama 20 ağustostan sonra yaptığım için bu celbe kaldık. Daha sonra şubeye çıktım sen Şubat'ta askersin öyle gözüküyor dedi ama. Umarım sıkıntı yoktur.

• esen_kal_ E kullanıcısına yanıt
    20 aralıktan önce yapılmasına rağmen neden Mayıs'a bırakılıyor. Gerekçe ne acaba ?

• Gerekçe, sanırım ihtiyacın olmaması... Veya tamamen şans, bu konuda çok polemik var ama işin aslını bilen yok.

• Yeni askerlik sistemine geçildi aslında şu anda ihtiyaç olması lazım. Hatta yeni sisteme göre her ay celp var artık Nisan da falan da var yanı. Ayrıca askere gitmek için şans faktörü varsa demekki şans denk gelirse bı adam senelerce askere gidemeyebilir gibi bişey çıkıyor ortaya :D

Ben şuan hangi celp döneminde gidicem bunu nasıl öğrene bilirim e devlette sınıf ve tertibat bekliyor yazıyor

Ben şuan hangi celp döneminde gidicem bunu nasıl öğrene bilirim e devlette sınıf ve tertibat bekliyor yazıyor

E devlet de celp dönemi yazmaz. Askerlik şubesinden öğrenebilirsiniz.

• sipahi16 S kullanıcısına yanıt
    O kadar şanslısı yok... Şu an benim Şubat celp dönemi ama bir ihtimal Mayıs celbi çıkma ihtimali de varmış... Mesela, Kasım celbinde gitmesi gerekenlerin bazılarını almamışlar. Şubat celbine kalmış... Bu nasıl siniflandiriliyor anlayan yok... O nedenle şansa kalıyor :)

• Ne diyelim o zaman umarım gideriz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Brkgndz33

Kardeşim hayırlı tezkereler ama kendi kendini neden bozdun ki :D zaten 2 sene önceden siniflandirilman olmuş şans nerde pek anlamadım :)
    Şans sanırım şurada kardeşim yazmamışım, ekim kasım aralık gelebilirdi ama bana ekim geldi

• Kuzenim gidecek de ne zaman aciklaniyor sonuclar?

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.