Şimdi Ara

377. Dönem (Kasım 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.903
Cevap
55
Favori
698.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben tecilimi 8 temmuz da bozdurdum yedek astsubay olmak istiyorum herhangi bir tercih yapmadım askerlik şubeyi aradığım da bizim ekranlarımıza onunla alaklı her hangi bir şey düşmedi daha dediler e devlete girip baktığım da Askerlik Hizmet Tercih İşlemleri diye bir bölüm açılmış oraya tıkladığım zamanda Askerlik hizmeti tercihi yapmak için öncelikle ASAL Askerlik Erteleme Başvurusu hizmetini kullanmanız gerekmektedir. Diyor bu konu hakkında bir bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DB20375A2

Ben tecilimi 8 temmuz da bozdurdum yedek astsubay olmak istiyorum herhangi bir tercih yapmadım askerlik şubeyi aradığım da bizim ekranlarımıza onunla alaklı her hangi bir şey düşmedi daha dediler e devlete girip baktığım da Askerlik Hizmet Tercih İşlemleri diye bir bölüm açılmış oraya tıkladığım zamanda Askerlik hizmeti tercihi yapmak için öncelikle ASAL Askerlik Erteleme Başvurusu hizmetini kullanmanız gerekmektedir. Diyor bu konu hakkında bir bilgisi olan varmı?
    Bende de bu yazı çıkıyor. Ertelemekte istemiyorum. Astsubayliga nasıl basvurucaz bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asal yoklama işlemini yaptım. yedek subaylıkla ilgili bir şey sormuyor zaten ve olmak da istemiyorum. er olarak gidip gelmek istiyorum. muayene olmaya da haftaya pazartesi giderim. o zamana kadar da sistem gelir herhalde
  • arkdaşlar bi sorum olucak er yada subay fark etmez askere giderken benim hali hazırda açık öğretim bölümüm devam etmekte onu dondurmam mı gerekiyor yoksa sınavlara girebiliyor muyum ?
  • Tw Scott kullanıcısına yanıt
    Mecbur ara ara arayıp soracağız şubeye
  • Merhaba, yedek subaylık için bu boy kilo durumlarında esneklik varmı? Üst sınırım 2-3 kilo fazlasını yedek subay yaparlar mı?
    377. Dönem (Kasım 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları
  • Wp grubumuz gormeyenler icin

https://chat.whatsapp.com/invite/Jdkv7DnzEA51miHA6HL66w

• Hocam iyi akşamlar herkese öncelikle. Ben basvurumu yaptim, bugün muayene mı de oldum. Bundan sonraki işlemler neler acaba bilgi verebilir misiniz. Bide asker alma generali BESYO mezunu öğrenci ler öncelikli olucak demişti.3. kademe antrenörlük belgesi var bende bunun bı yararı olur mu ? Bu öncelik kapsama alanı tam olarak nedir. Kastettiği şey komando yada piyade nasil bı yol izlenicek tesekur ederim simdiden

• quote:

Orijinalden alıntı: nightmare06

1 temmuz da islemleri halledip yedek subaylığa başvurarak kasım celbini beklemedeyim. hadi hayırlısı bakalım
    Merhaba sabah şubede tecili bozdurdum, sistemde sorun olduğunu kendimin e devletten yapabileceğini söylediler. Hizmet tercih ekranında 7-8 saattir sistemde yaşanan arıza sebebiyle tamamlanamadı gibi bir hata alıyorum. Yedek subay- astsubay başvurusunu başarıyla yapabilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreK35

Merhaba sabah şubede tecili bozdurdum, sistemde sorun olduğunu kendimin e devletten yapabileceğini söylediler. Hizmet tercih ekranında 7-8 saattir sistemde yaşanan arıza sebebiyle tamamlanamadı gibi bir hata alıyorum. Yedek subay- astsubay başvurusunu başarıyla yapabilen var mı ?

Alıntıları Göster
    Astsubay başvurusu yaptim ben bu sabah bilgiler ekranda duruyor. Komando 6 ay ekstra uzatmak istermisin okul bilgileri, astsubay olmak istermisin gibi sorular var ekranda şuan doldurdum hepsini

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar 2 gündür tercih yapmaya çalışıyorum fakat hep bu hatayı alıyorum. Şubeye gittiğimde ise e-devlet yapacaksınız buradan yapılmıyor diyorlar. 4 yıllık okudum. 6 ay er olarak gitmem gerekiyor. Tercih yapabilen varsa yardım ederse çok mutlu olurum.377. Dönem (Kasım 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları
  • aksoycagatay A kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu yaşıyorum yardım edin:(

• Tw Scott kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba

Ben de tüm ekranı ve soruları başarıyla dolduruyorum, KOMANDOI OLMAK ISTER MISINIZ? Sorusuna EVET diyorum,

Tüm işlemleri tamamladığım son ekranda, KOMANDO OLMAK İSTER MİSİNİZ : HAYIR yazıyor.

Kaç kere en baştan denedim fakat hep aynı hatayı aldım, bunun sebebi ne olabilir? Olmadı askerlik şubesine gideceğim, bilginiz var mıdır?
  • benim normalde 2021' e kadar tecilli, bozdurup gitmek istiyorum, tecil bozdurmak için illa şubeye gitmek şart mı?

• intwine İ kullanıcısına yanıt
    Önce e devlet e gir asal yoklama yap sonra doktora git doktor tamam derse tamamdır sonra sistem açılınca er subay tercihi yap şuan sistem sıkıntılı bu arada whatsapp grubu ilk yorumda var ona gir işine yarar takip etmen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • astek fero A kullanıcısına yanıt
    Sağlık kaydın var mı belki o engelliyordur?

• shelp kullanıcısına yanıt
    O orduya kalıcı girenler için senle alakası yok ama askere girenler için boy kilo şartları var ayrı olarak ona bak ben 178 boy kilom mesela 105 olsa gidemem yani askere gitmek gitmemek durumunu belirler kilon sadece yedek subaylığını etkilemez

• Ordinaryus1 O kullanıcısına yanıt
    Doğuya çıkabilir arkadaşım sınırda ama maaş iyidir

• quote:

Orijinalden alıntı: astek fero

Hocam merhaba

Ben de tüm ekranı ve soruları başarıyla dolduruyorum, KOMANDOI OLMAK ISTER MISINIZ? Sorusuna EVET diyorum,

Tüm işlemleri tamamladığım son ekranda, KOMANDO OLMAK İSTER MİSİNİZ : HAYIR yazıyor.

Kaç kere en baştan denedim fakat hep aynı hatayı aldım, bunun sebebi ne olabilir? Olmadı askerlik şubesine gideceğim, bilginiz var mıdır?
    Tercih ekraninda mi evet diyorsun?

Asal yoklama yaparken komando sorusuna hayır demiş olabilirmisin ? Bu sebeble sistem hayıra çekiyor olabilir mi acaba?

Pek bilgim yok sade varsayim

• merhaba arkadaşlar tercih yapabilen varsa yardımcı olabilirmi
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.