Şimdi Ara

377. Dönem (Kasım 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.903
Cevap
55
Favori
698.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SHIHAD

Muayeneyi başvurudan sonra mı yapıyoruz

Alıntıları Göster
    Asal yoklama ve muayene, tercih basvurusundan önce.

Hatta haziranda yeni yasa çıkmadan önce yapmıştım hepsini ben

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tw Scott

Alıntıları Göster
    Anladım hocam teşekkürler

• Astsubaylık tercihi yapanların cogunda tercih kısmında, “ASAL Askerlik Erteleme Başvurusu hizmetini” kullanmanız gerekiyor,diye ibare cıkıyor.
    Bende de çıkıyor.
    Yoklama yaptım,muayene oldum.Subeleri aradım.Daha güncellemedi diyor.Ama cogu kişi tercih yaptı
    Facebook gruplarında bir tez öne sürülmüş.
    Dgs ile aöf geçip kaydını yenilemeyenler yani öğrenciliği pasife düşenlerde böyle hata çıkıyormus.
    Ben de pasif durumdayım.Saçma bişey değil mi yaw.Cıkamadım işin içinden.
    Başvuruların bitmesine 1 hafta kaldı.Ayak üstü tercihsiz gidecez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 23 Temmuz 2019; 9:41:25 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • herkese selamlar,ben 2016 yılında muayene olup tecil ettirmiştim.sonrasında mali müşavir odası aracılığıyla tecilimi güncelledim ve 2020 şubata kadar tecilim var.ben bu tecili bozup kasımda gitmek istiyorum. benim için son başvuru tarihi 31 ağustos anladığım kadarıyla? yanlışsa bilen arkadaşlar düzeltebilir. bu tecili bozmak için e-devletten mi şubeden mi yoksa mali müşavir odamızın talebiyle mi gerçekleşicek ? bir de (B) celbi gitmek için yapılabilcek bir şey var mıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: M0rpheous

Arkadaşlar meslek olarak 2 yıldan fazla çağrı merkezi müşteri temsilciliği yaptım
    Bilgisayar sertifikam ve üst düzey bilgisayar bilgim mevcut hem donanım hem yazılım,

Bu bilgiler doğrultusunda askerlikte nasıl avantaja çevirebilirim bana ne etkisi olur ne yapmalıyım? kasım celbinde gidiyorum Bilgisayar sertifikasını yanıma almalımıyım
    Bilgili yokmu arkadaşlar?
  • Biraz önce şubeyi aradım ben. 4 yıllık mühendislik mezunuyum. Kısa dönem için tercih yapmak istiyorum ama erteleme gibi bir uyarı çıkıyor dedim. Bana sadece yedek subay astsubey için tercih yapman gerekiyor er olarak yapmak istiyorsan bir şey yapmana gerek yok dedi. Ben sevk tarihi ile ilgili bir şey sordum herhangi bir başvuru yapmana gerek yok dedi. Neden herkes sevk tarihi için bir başvuru yaptık diyor onu tam anlayamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksoycagatay

Biraz önce şubeyi aradım ben. 4 yıllık mühendislik mezunuyum. Kısa dönem için tercih yapmak istiyorum ama erteleme gibi bir uyarı çıkıyor dedim. Bana sadece yedek subay astsubey için tercih yapman gerekiyor er olarak yapmak istiyorsan bir şey yapmana gerek yok dedi. Ben sevk tarihi ile ilgili bir şey sordum herhangi bir başvuru yapmana gerek yok dedi. Neden herkes sevk tarihi için bir başvuru yaptık diyor onu tam anlayamıyorum.
    Senin dediğin sevk tarihi 2020 görünen ve kasımda gitmek istiyenleri kapsıyor.Benimki de öyle şubeye gidip erken sevk için dilekçe vereceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RustyCohle

Astsubaylık tercihi yapanların cogunda tercih kısmında, “ASAL Askerlik Erteleme Başvurusu hizmetini” kullanmanız gerekiyor,diye ibare cıkıyor.
    Bende de çıkıyor.
    Yoklama yaptım,muayene oldum.Subeleri aradım.Daha güncellemedi diyor.Ama cogu kişi tercih yaptı
    Facebook gruplarında bir tez öne sürülmüş.
    Dgs ile aöf geçip kaydını yenilemeyenler yani öğrenciliği pasife düşenlerde böyle hata çıkıyormus.
    Ben de pasif durumdayım.Saçma bişey değil mi yaw.Cıkamadım işin içinden.
    Başvuruların bitmesine 1 hafta kaldı.Ayak üstü tercihsiz gidecez
    Aktif olanlarda da aynı sorun varmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • M0rpheous kullanıcısına yanıt
    Arkadaş ne sertifikası Allah aşkına

Komutan ehliyeti olan var mı diyor. El kaldırıyorlar. Tamam geçin arabaları yıkayın diyorlar. Sertifika da neymiş. Pc den anlayan en fazla yazıcı olur o da iyi bise değil.

• Arkadaşlar acil bilgi lazım arkadaşım manisada 376.dönem olarak gitti komando olarak 45 gün acemi eğitimi demişler 28 gün sabit değilmiydi acemi birliği?
  • quote:

Orijinalden alıntı: M0rpheous

Arkadaşlar acil bilgi lazım arkadaşım manisada 376.dönem olarak gitti komando olarak 45 gün acemi eğitimi demişler 28 gün sabit değilmiydi acemi birliği?
    Komando olunca eğitim süresi uzuyor diye biliyorum. Normal piyade vs olsaydı 28gun olucakti

• quote:

Orijinalden alıntı: Tw Scott

Alıntıları Göster
    Merhaba benim lisans mezuniyet sisteme girilmesi henüz. Malum kasım celbi için 31 Temmuz son gün. Mezuniyet girilmeden yoklama yapıp muayene olsam sorun olur mu sence?

• Arkadaşlar ben 2018 haziranda mezun oldum tecil ettirdim 2020 Mayıs kdar geçerliliği var . Tecilimi bozup gitmek istiyorum kasımda . Yeni sisteme göre y.subay ve y. Astsubayliga basvurmsyi dusunuyorum .
    başvuru 31 temuz mu 31 ağustos mu benim için. Net cevap alamadım bir türlü.

• Arkadaşlar ben 2018 haziranda mezun oldum tecil ettirdim 2020 Mayıs kdar geçerliliği var . Tecilimi bozup gitmek istiyorum kasımda . Yeni sisteme göre y.subay ve y. Astsubayliga basvurmsyi dusunuyorum .
    başvuru 31 temuz mu 31 ağustos mu benim için. Net cevap alamadım bir türlü.

• bkkkkkkkk B kullanıcısına yanıt
    31 temmuza kadar tecilini bozman lazım.
  • Ben yedek subay olarak askerlik yapmak istiyorum ama tecilimi bozdurduğum da bana tercihimi sormadı. Kasım celbiyle de askerliğe gidiyorum. Askerliğe er olarak mı gideceğim yardımcı olabilecek birisi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knoxville

Senin dediğin sevk tarihi 2020 görünen ve kasımda gitmek istiyenleri kapsıyor.Benimki de öyle şubeye gidip erken sevk için dilekçe vereceğim.

Alıntıları Göster
    dostum bu mesajını biraz açarmısn? Ben iki yıl önce üniversiteyi bitirdiğimde yoklama yaptırıp tecil ettirmiştim ve tecil kağıdımda muhtemel celp dönemi Kasım 2019 yazıyor.Ben Kasım 2019da normal 6ay er olarak gitmek istiyorum şubeye gittim adam bana yeniden yoklama kağıdı verdi benimde o an aklıma gelmedi yoklamam var demek adam tcmi alıp kontrol etmedi cünkü hiçbir şeyden haberi yok ordan eve gelince şubeyi aradım tcyi verdim kadın senin zaten yoklaman var bilgilerini güncellemen lazım yeni bir hizmet açılacak e devleti sürekli kontrol et senin bişey yapmana gerek yok diyor şurda bi hafta sonra başvuru bitecek inan çaresizim.E Devletteki tek yeni hizmet asal tercih işlemleri diye bir şey ama orada 2020 yılına ait askerlik tercih yapılabilir diyor ben Kasım 2019’da gitmek istiyorum sence ne yapmam lazım o tercih yapmadım 2020’ye sarkar diye biz neyi bekliyoruz şu an anlamadım 31 Temmuz’a az kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ir10 -- 24 Temmuz 2019; 13:28:39 >

• ir10 kullanıcısına yanıt
    Tecili bozmak için İstanbul/Bağcılar askerlik şubesine gittim. Bana memurun dediği şu tecilini e-devletten (ASAL Askerlik Erteleme İptali Başvurusu) buraya gir tecilini boz dedi. Sonra (ASAL Askerlik Hizmet Tercih İşlemleri) buradan da tercihlerini yaparsın dedi. Bir sıkıntı olursa dedi şubeye gelirsin dedi. Bende sizin gibiyim. Şubat 2019 mezun oldum, Mart 2019'da yoklama ve muayeneyi yaptırdım. TC no mu kontrol etti,sorgulattı ve senin yoklama ve muayene yapmana gerek yok dedi.Memura şunu da sordum, ne zaman kadar vaktim var dedim. Bana şunu söyledi senin muayenen ve yoklaman önceden yapılmış 31 Ağustos'a kadar vaktin var dedi. E-devletten 2020 yazdığına bakma zaten tercihleri yaparken en yakın celp döneminde gideceksin diye bir uyarı veriyor.Şuan herkes ordan yapıyor. Kasım 2019 askere gidersin. ASAL'ın sitesinden duyuruları takip edin dedi.
  • mkonuk M kullanıcısına yanıt
    dostum sağolasın o dediğin menüye girdim, Erteleme İptal işlemini gerçekleştirmek için En Yakın Askerlik Şubesine Müracaat Ediniz. diyor.. bu sistem olmadı bence

• quote:

Orijinalden alıntı: mkonuk

Tecili bozmak için İstanbul/Bağcılar askerlik şubesine gittim. Bana memurun dediği şu tecilini e-devletten (ASAL Askerlik Erteleme İptali Başvurusu) buraya gir tecilini boz dedi. Sonra (ASAL Askerlik Hizmet Tercih İşlemleri) buradan da tercihlerini yaparsın dedi. Bir sıkıntı olursa dedi şubeye gelirsin dedi. Bende sizin gibiyim. Şubat 2019 mezun oldum, Mart 2019'da yoklama ve muayeneyi yaptırdım. TC no mu kontrol etti,sorgulattı ve senin yoklama ve muayene yapmana gerek yok dedi.Memura şunu da sordum, ne zaman kadar vaktim var dedim. Bana şunu söyledi senin muayenen ve yoklaman önceden yapılmış 31 Ağustos'a kadar vaktin var dedi. E-devletten 2020 yazdığına bakma zaten tercihleri yaparken en yakın celp döneminde gideceksin diye bir uyarı veriyor.Şuan herkes ordan yapıyor. Kasım 2019 askere gidersin. ASAL'ın sitesinden duyuruları takip edin dedi.
    Tercih kismindan astsubaylık başvuru yapmak yeterli ozaman.

Dostum bir sorum olucak bu askerlik durum sorgulamada bir tarih yazıyor mu sende. Sanırsam herkesin tarihler silinmiş. Bende dün 30.10.2019du bugün sadece sınıf tertibat bekleniyor yazıyor

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.