Şimdi Ara

376. Dönem (Ağustos 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.790
Cevap
27
Favori
267.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kasım celbinde ya kasımın başında ya da aralığın ortasında gidiyosun. Geçen sene durum buydu en azından

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Mühendis kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen yerler belli olunca tecil ettiricem gibi çünkü 6 ay işini onaylamıyacaklar gibi
    bu arada yer belli olunca tecil olayını detaylı anlatabilecek var mı? ne yapmak gerekiyor
  • yeni sistem onaylanınca yedek astsubaylık devreye girecek mi ağustos'tan itibaren acaba?
  • Ben de tecili bozdurdum askerlik çıksın aradan diye. Umarım pişman olmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba hepinize , bende tecili bozdurdum yaptım başvuruyu yedek subay adayı olarak . Hepimize şimdiden hayırlı olsun diyorum . Sınıflandırma kısmında 18 temmuz yazıyor benim bazılarında eylül yazıyormuş o kısmı anlamadım ama?
  • vetmario V kullanıcısına yanıt
    https://asal.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/agustos_2019_ydsb_02052019.pdf

Cevabı burada, 12 temmuz sınıflandırma sonuçları açıklanacak 18-19 Temmuz (A grubu) veya 4-5 eylül (B grubu) birliğe katılış.

• ksogul K kullanıcısına yanıt
    Para istiyon yani. Ulan herşeyi gördüm de asteğmenlik sınavı için parayla not satanı ilk defa görüyorum

• ksogul K kullanıcısına yanıt
    ne diyeyim furkan kardeş, hayırlı satışlar o zaman sana.

• Arkadaşlar yaşım 31
    Tarih bölümü mezunuyum. 3.14 diploma notum.
    yedek subay adayı olarak bekliyorum. Tabi düşük bir ihtimal lisans mezunu bu yaşlarda yedek subay etrafımda görmedim.
    Bir de devletin yedek subay dan daha çok bu sistemde terhis olacaklar olacağından er ihtiyacı olacak diye düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Başvurular 31 mayısta bitti ama dilekçe ile ağustos ayında askere gidebilmek için yapılabilecek bir işlem mevcut mu ?

Not : yedek subaylık için inşaat mühendisliği mezunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wade -- 7 Haziran 2019; 16:19:37 >
  • Herhalde herkes yeni sistemi beklemiş ağustos celbi pek hareketli değil😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben Radyo-TV Sinema bölümü mezunuyum. Yedek subay olarak gitmek için Nisanın ortasında başvurdum. Verdikleri kağıtta sınıflandırma tarihi 18.07.2019 yazıyor. Yedek subay çıkma şansı nedir? Bazı bölümlerin yedek subay olma ihtimali daha yüksekmiş. Bizim bölümden yedek subay alma ihtimalleri nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersin5423

Arkadaşlar yaşım 31
    Tarih bölümü mezunuyum. 3.14 diploma notum.
    yedek subay adayı olarak bekliyorum. Tabi düşük bir ihtimal lisans mezunu bu yaşlarda yedek subay etrafımda görmedim.
    Bir de devletin yedek subay dan daha çok bu sistemde terhis olacaklar olacağından er ihtiyacı olacak diye düşünüyorum.
    Yedek Subay da boy kilo yaş ve bölüme bakıyorlar diye düşünürdüm hep ama askere gittikten sonra benim gördüğüm astegmenler kimya, işletme, biyoloji mezunu boy kilo desen ne uzun boy ne fit vücut ya bize öyle denk geldi yada ihtiyaç bizim görev yaptığımız karakolda mühendis de vardı öğretmen de diğer birçok bölümden arkadaş vardı şans faktörü işin içinde gibi.Yaş olarak da benim gördüklerim 26 27 yaş üstüydü.

• Grupta hiç hareket yok.
  • cazador1453 kullanıcısına yanıt
    Herkes pusuda yeni askerlik sistemini bekliyorlar Bu celpte de gidecek sayısı diğer celplere göre daha az galiba
  • Arkadaşım sen doktora git gittiğin yerde ne kendine ne başkasına yük ol

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.