Şimdi Ara

375. Dönem ( Mayıs 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
760
Cevap
17
Favori
120.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamun aleyküm beyler ben subat celbi yedek subaylik icin basvuru yapmıştım ama nasip mart 15 e kisa donem çıktı simdi gidegim yer belli hersey hazir ama yenı sistem nisanda çıkcak deniyor ve benim cok istediğim uzun dönem askerlik her uni mezununa direk cikcicak bense 1 aydan bunu kaçırıyorum askeeligimi rapor alıp mayis celbine erteleyebilmiyim eger olursa yasa nisanda gecince beni uzin donem yaparlar mi yoksa yine kisa donemmi gitmem gerekir kafam cok karisik bi yandan boyle bi ihtimal varsa cok üzülücem.ulkedeki is durumu ortada yeni mezun olarak benden tecrube bekleniyor ne yazikki üstüne is bulan arkadaslariminda maaslari asgari ücret böyle bi ortamda bile bu paralara is bulamadim cok aramamama ragmen neyse sonuç olarak uzun dönem benim icin hem para kazanicagim hemde güven sağlayacağım bi umut olucak ama olur mu bilmiyorum cevaplarsaniz sevinirim.(elektrik elektronik muh. Bu arada)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamun aleyküm beyler ben subat celbi yedek subaylik icin basvuru yapmıştım ama nasip mart 15 e kisa donem çıktı simdi gidegim yer belli hersey hazir ama yenı sistem nisanda çıkcak deniyor ve benim cok istediğim uzun dönem askerlik her uni mezununa direk cikcicak bense 1 aydan bunu kaçırıyorum askeeligimi rapor alıp mayis celbine erteleyebilmiyim eger olursa yasa nisanda gecince beni uzin donem yaparlar mi yoksa yine kisa donemmi gitmem gerekir kafam cok karisik bi yandan boyle bi ihtimal varsa cok üzülücem.ulkedeki is durumu ortada yeni mezun olarak benden tecrube bekleniyor ne yazikki üstüne is bulan arkadaslariminda maaslari asgari ücret böyle bi ortamda bile bu paralara is bulamadim cok aramamama ragmen neyse sonuç olarak uzun dönem benim icin hem para kazanicagim hemde güven sağlayacağım bi umut olucak ama olur mu bilmiyorum cevaplarsaniz sevinirim.(elektrik elektronik muh. Bu arada)

• Arkadaşlar yeni sistemde isteyen her lisans mezunu yedek subay olarak veya astsubay olarak yapabiliyor mu? Yoksa eskisi gibi biraz şans, biraz da mezun olunan bölüme mi bağlı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • john ciga J kullanıcısına yanıt
    Eskisi gibi ihtiyaca bağlı olarak alınacak yedek subaylar. Aksi halde ortalık rütbeliden geçilmez , er kalmaz askeriyede :D
  • umuttaciri U kullanıcısına yanıt
    Peki astsubaylık?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi john ciga -- 10 Mart 2019; 15:29:1 >
  • john ciga J kullanıcısına yanıt
    Yedek astsubaylık da önlisans ve lisans mezunlarından ihtiyaç olduğu takdirde alınacak diye biliyorum.
  • Arkadaşlar her lisans mezunu y.s olacak diye bir şeyi nereden çıkardınız? Öyle bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darthface -- 11 Mart 2019; 0:57:44 >
  • Arkada?lar her lisans mezunu y.s olacak diye bir ?eyi nereden çıkardınız? Öyle bir ?ey yok.

• Yeni askerlik sistemi, resmi gazetede yayımlanana kadar yok hükmündedir. Daha bırak Cumhurbaşkanı imzasını, resmi gazeteyi, meclisten bile geçmedi. Yani 1 ay ile bir şey kaçırdığın yok. Her isteyenin gidebileceği de kesin değil zaten. Bence kanun yayınlansa bile 2020'den itibaren falan geçerli olur, direkt alıp uygulamaya koymazlar.
  • Krmbek K kullanıcısına yanıt
    Her lisans mezunu direk yedek subay olmayacak . Yine TSK 'daki açığa göre alim yapılacak

• Krmbek K kullanıcısına yanıt
    bu arada hocam böyle bir resmi açıklamada var.
    SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA 19
    NİSAN 2019 TARİHİNDE E-DEVLET KAPISINDAN YÜKÜMLÜLERE DUYURULACAKTIR.
    SINIFLANDIRILAN YÜKÜMLÜLER TEKRAR SINIFLANDIRMA İŞLEMİNE TABİ
    TUTULMAYACAKTIR.
  • Arkadaşlar sorumu maruz görün bu mayıs celbinde acemi birliğine katılma günü a grupları için 24-26 Nisan mı yoksa mayısın ilk haftası mı?
  • Jaraxxus kullanıcısına yanıt
    A. BİR VE İKİ BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY
    ADAYLARI İLE KISA DÖNEM ERBAŞ/ER STATÜSÜNE AYRILANLARIN BİRİNCİ
    GRUBU 24-26 NİSAN 2019, İKİNCİ GRUBU İSE 12-13 HAZİRAN 2019 TARİHLERİ
    ARASINDA TERTİP EDİLDİKLERİ BİRLİKLERE SEVK EDİLECEKLERDİR.
  • Arkadaşlar merhaba, başka bir forumda 375. kısa dönem ve yedek subay adayları için bir form oluşturulmuş. Biz de katkıda bulunalım ve bizden sonra yedek subay olmak isteyenler için bir istatistik bırakalım.

Form linki=>https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd50JycWQNcHsdF9F-WHcl6kD587oYta23tenxU0DZUK8qB5A/viewform

Sonuçlar=>https://docs.google.com/spreadsheets/d/1faxliynd9bIF7RxvCsTaUZ1PE-ZHDvvGWfOLekhSSU0/htmlview

• https://asal.msb.gov.tr/Duyuru/mayis-2019-er-celbinde-sil-haltina-alinacak-yukumlulere-ait-duyuru

Bu duyuruyu anlayan var mı nisanda mı askeriz? Bugün yayınlanmış.

• korsankedi kullanıcısına yanıt
    üstad tıklıyorum ama açılmıyor. açabilen varsa aydınlatabilir mi acaba bizleri?
  • yazılana göre 9 nisanda sevk grubumuz belli olacak
    Bu lisans mezunu dışındakiler için yayınlandı.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darthface -- 19 Mart 2019; 20:24:19 >
  • 19 nisan 2019 e devlet üzerinden açıklanacaktır yazıyor
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.