Şimdi Ara

374. Dönem ( Şubat 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.172
Cevap
56
Favori
443.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bilen varsa cevaplayabilir mi.

Mezuniyet tarihim 24.02.2017 normal tecilim 24.02.2019 idi.Celp olarak Mayıs celbi idi ama erken bozup Şubat celbine başvurdum yedek subay adayı olarak her şeyim tamam ptt kart dahil geldi,Cuma yer belli olacak herkes gibi bende bekliyorum.Fakat bir işim çıktı Mayıs celbine ötelemek istiyorum,yer belli olduktan sonra normal celbim Mayıs olduğundan şubeden direk yaparlar mı,yoksa 24.02 den sonra bakaya gibi olduğu için İlla aile hekiminden sevk tarihinde sağlık raporuyla mı bu işlemin yapılması lazım ???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Esatsahinn E kullanıcısına yanıt
    İyide yerler coktaaan belli oldu.Şimdi yüklenmiş olsa tahmin ederdik dediğiniz gibi :)

• PTT kart muhabbetine ilk defa duyuyorum konuya girmesek hiç haberimiz olmucak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoÇü -- 13 Ocak 2019; 1:2:32 >
  • Ben Ptt yi aradım bana henüz hesap bile açılmamış normal midir benim gibi olanlar var mı?
  • tekir21 kullanıcısına yanıt
    Bugün kart geldi bana da endişe etmeme gerek yokmuş, teşekkür ederim.

• Arkadaşlardan biri cevaplamış ama ben de emin olamadığımdan sormak istedim diğer arkadaşlara bilen varsa aydınlatsın lütfen. Çünkü askeri şube 2 gündür telefonlarını açmıyor onlardan bir cevap alamadım. Bana verdikleri belgede sınıflandırma tarihine 30 Ocak yazıyor bu durum beni işkillendirdi. Celp dönemim Şubat yazıyor ama sınıflandırma tarihinin 30 Ocak olması normal midir? Mayısa mı kaldım şüphesi oluştu içimde
  • smsmart kullanıcısına yanıt
    Kalkmış mı ki iki sene önce geçiyodu askeri yerlerde neyse önemli değil :) anladım kardeşin sağol

• goko2408 G kullanıcısına yanıt
    Bi sıkıntı yok rahat ol bende de aynı 30.01.2019 yaziyor sınıflandırmada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrekaya17 -- 13 Ocak 2019; 2:53:47 >
  • Arkadaşlar merhaba,

Ben 2017 sosyoloji mezunuyum. Mezun olduktan sonra 2 tecil hakkımı kullanmıştım ancak Kasım 2018de bozdurup Şubat'ta gitme karari aldım.

Sosyoloji mezunuyum, ortalama 3.10.

Komando hayır, yedek subay evet isaretledim. Gelme durumu nedir sizce? Pedagojik formasyonum yok bu arada.

Genellikle mühendislik, sağlık bilimi, hukuk ve öğretmenler yedek subay olarak alınıyormuş. Ancak işletme mezunu asteğmen duydum. Bir arkadaşım sa besyo mezunuydu ona kısa dönem çıkmış.

Ptt kart bana da gelmedi, aradım evde yokmuşsunuz dediler. Oysa evdeydim gün boyu. Neyse gelir dediler haftaya.

Yerler açıklandıktan sonra burdan yine bir iletişim ağı oluşturalım derim arkadaşlar. Aynı yer çıkanlar bir whatsapp grubu ile iletişimde kalalim derim. Sonuçta tertip oluyoruz :)

Not: Kıbrıs'ta yılan çok oluyormus arkadaşlar

• sekogazi S kullanıcısına yanıt
    Bende katılıyorum kardeşim sana WhatsApp grubu kurarsak çok iyi olur irtibatta oluruz aynı yer çıkanlar olarak 😇

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekogazi

Arkadaşlar merhaba,

Ben 2017 sosyoloji mezunuyum. Mezun olduktan sonra 2 tecil hakkımı kullanmıştım ancak Kasım 2018de bozdurup Şubat'ta gitme karari aldım.

Sosyoloji mezunuyum, ortalama 3.10.

Komando hayır, yedek subay evet isaretledim. Gelme durumu nedir sizce? Pedagojik formasyonum yok bu arada.

Genellikle mühendislik, sağlık bilimi, hukuk ve öğretmenler yedek subay olarak alınıyormuş. Ancak işletme mezunu asteğmen duydum. Bir arkadaşım sa besyo mezunuydu ona kısa dönem çıkmış.

Ptt kart bana da gelmedi, aradım evde yokmuşsunuz dediler. Oysa evdeydim gün boyu. Neyse gelir dediler haftaya.

Yerler açıklandıktan sonra burdan yine bir iletişim ağı oluşturalım derim arkadaşlar. Aynı yer çıkanlar bir whatsapp grubu ile iletişimde kalalim derim. Sonuçta tertip oluyoruz :)

Not: Kıbrıs'ta yılan çok oluyormus arkadaşlar
    Merhaba. Sağlık, hukuk, mühendislik gibi alanlar alım konusunda daha önde. Fakat bu sadece o bölümlerden alınacağı anlamına gelmiyor. Ortalamanda gayet yeterli. Meslekçi çok düşük ihtimal olsa da yedek subay olma ihtimalin var bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serokar1 -- 13 Ocak 2019; 11:47:29 >

• Merhaba arkadaşlar ben de 93lü olarak sonuçları beklemekteyim. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun. İnsan ister istemez iyisini düşünüyor. İnşallah hepimiz sağsalim yapar döneriz. Ben 2016 Almanca İngilizce Mütercim Tercümanlık mezunuyum. Yurtdışında olduğumdan yapamadım şimdiye nasipmiş. Burda hiç tercüman arkadaş göremedim o yüzden üye olup yazayım dedim. Sizce benim yedeksubay olma ihtimalim var mıdır? Bölümde erkek sayısı oldukça düşüktü olan erkekler de bedelli yaptılar.Dediğim gibi insan ister istemez olumsunu düşünüyor ama kısa da çıksa layığıyla yerine getirip dönmek nasip olsun hepimize.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serokar1

Merhaba. Sağlık, hukuk, mühendislik gibi alanlar alım konusunda daha önde. Fakat bu sadece o bölümlerden alınacağı anlamına gelmiyor. Ortalamanda gayet yeterli. Meslekçi çok düşük ihtimal olsa da yedek subay olma ihtimalin var bence

Alıntıları Göster
    Meslekci olayını pek anlamadım ben kardeşim ya. Ben şubeye tecili bozdurmaya gittiğimde ne mezunu olduğumu sordu. Sosyoloji dedim. Ne is yapiyosun dedi. Markette çalışıyorum dedim. 4 yıldır ünlü bir markette çalışıyorum. Meslekci derken beni kantine falan mi verecekler?

• Ersek0 E kullanıcısına yanıt
    Hocam geçerli bir dil puanınız varsa olabilir. Şuan yedek subay olarak askerlik yapan bir arkadaşım eğitimde mütercim tercüman var demişti. Tabi mühendislik sağlık alanlarına göre daha düşük ihtimal.

• quote:

Orijinalden alıntı: sekogazi

Meslekci olayını pek anlamadım ben kardeşim ya. Ben şubeye tecili bozdurmaya gittiğimde ne mezunu olduğumu sordu. Sosyoloji dedim. Ne is yapiyosun dedi. Markette çalışıyorum dedim. 4 yıldır ünlü bir markette çalışıyorum. Meslekci derken beni kantine falan mi verecekler?

Alıntıları Göster
    Meslekçi denilen olay lisans eğitimine göre bakılıyor. Örneğin kimyacıların laboratuvar da analiz yapması gibi. TSK'nın ihtiyacına göre alım oluyor. Takım komutanlarına göre 1 ay acemilik 11 ay asteğmenlik yapıyorlar.

• Benim yds puanim vardi aslında. Şubede tecili bozan memur puanimi sordu. 17.5 aldım dedim 😂 ama bu puanı kullanmak istemiyorum dedim. Yani dil puani ekletmedim sisteme. Bunun kaybi çok olur mu sizce?

• Herkese slm. 89 lu iktisat mezunu mali müşavir staj terk, işsiz, sektör battı bekliyoruz askere gidelim. Kim 5 bin lira maaşla yedek subay olmuş kim 15 bin verip askere tatile gitmiş umurumda değil. Bende bu şans varken bize kısa dönem çıkıp vatan millet sakarya diye beş kuruş para vermeden köle gibi tuvalet temizlettirirler. Artık tek beklentim vakit çabuk geçer diye güneydoğu hakkari veya şırnak gibi yerler çıkması bari o isteğim olsun diye bekliyorum ama yok o da olmaz. 800 bin bedelliden aldıkları paraları da yedi bunlar. Okumuş okumamış köle gibi çalıştırmasını biliyorsun versene herkese maaş. Neyse sinirlendim yine. Bir yedek subaylık çıksın da maaşı fakir fukaraya dağıtayım adaletsizliği kendi çapımda sağlamaya çalışayım sevgiler saygılar :)
  • Erknn37 E kullanıcısına yanıt
    Hocam yds'den 30-35 civarı bir puanım vardı üniversitede iken girmiştim, işletmeli miydim sence etkiler miydi?
  • Vehicleengineer V kullanıcısına yanıt
    Bana da açmamışlar. Gerçi çok da önemli bir kart değil.
  • enTURK_Baho E kullanıcısına yanıt
    Puanın az olması çok olması nasıl etkiler bilmiyorum ama sevk öncesi hazırlık işlemlerinde yabancı dil ibaresi olduğuna göre etkilemesi lazım diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.