Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

374. Dönem ( Şubat 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ErdemOkay Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
2.970
Cevap
64
Favori
376.241
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Kısa, uzun dönem, bedelli ve Yedek Subay adayları >> Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları >> 374. Dönem ( Şubat 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3 Mesaj
      13 Mart 2019 03:15:32
      Arkadaşlarımdan edindiğim bilgilerin özeti şu.
      1-Akıllı telefonun çalınırsa çalındı deme lüksün yok.Yanında taşısan eğitimde sürünürken kırılma olasılığı var(Acemilik için).Bu yüzden tuşlu sağlam bir telefon alın ama ackercell olup olmaması önemli değil.Yeterki komutanın gözüne sokarak saat 08-18 arası birilerini aramayın,birileri sizi aramasın.Usta birliğinde mekan yapınca akıllı telefon sokma şansınız olur.Sabredin.
      2-Traş konusundada eğer permatik kullanırsanız kimse sizin jileti araklamaz ama kaliteli bıçakları çalarlar dediler.Çalınmasın diye kilitlerim dediğimde, kilitleyenlerin kiliti kırılır çünkü askerde her şey tek tip.Dolabını kilitleyen gördüğünde komutanlar nöbet kitlerde sık sık dedi.
      3-Yanınızda 3 don/3 atlet (haki yeşili) ve 5 uzun siyah çorap alın.Tırnak makası,traj bıçağı,köpük,şampuan alabilirsiniz.Genelde askeriyenin kantininde hepsine sahip olabilirsiniz.
      4-Erken gitmek iyidir.Kovuşta iyi yatak seçebilirsiniz,sistemi hızlı öğrenirseniz 2 gün sonra gelenlere sözünüz geçebilir.
      5-Kesinlikle lağbalilik yapmayın,yaptırmayın.Dede dedilen üst devreler sizi kullanmaya başlar.
      6-Komutanlara en ufak şeyde şikayete gitmeyin.Komutanlar bu tarz erlerden nefret edermiş.

Aldığım tavsiyeler umarım sizlerede yardımcı olur.Allah izin verirse perşembe teslim olacağım.Bu arada paralar sülüs aldıktan 3-5 İŞ günü içinde yatacak.Yani ayın 10 da sülüs alanlar en geç 15 mart saat 17.00 da yatacak.Eğer yatmazsa dağıtımda bir pttye sorun veya bir yakınınız sorsun.

• Yüzbaşı
      464 Mesaj
      13 Mart 2019 07:53:16

Nereye gidiyorsunuz bilmiyorum. Ancak askerden hemen hemen 1 ay önce döndüm. Dediklerinizin hiç birini yaşamadım. Akıllı telefon acemiye tabiki götürmeyin. Ama bu spordan dolayı değil ortamı anlayın. Olası bir çalınma durumunda tabi ki komutana söyleyebilirsin. Adamlar insan yemiyorlar. Yaptığın suç ama hırsızlığa hiç bir komutan göz yummaz.

Dolap kitlenmez. Ama kitleyene nöbet tutturur demekte yanlış hiç şahit olmadım.

Acemide erken gitmeyin. Yatağı biz kendimiz seçememiştik. Erken gidenler biz teslim olana kadar ranzamızı taşımışlar. Evet çayda dem askerde kıdem ama acemi / usta birliğiniz farklı ise acemi de kıdemli olduğunuzu anlayamazsınız bile.

Askerde benim tezkere aldığım birliğe bile şu anda gitsen sende benim yaşadıklarımdan tamamen farklı şeyler yaşayacaksın hocam. Kendini bu kadar şartlama. Akışına bırakın. Şimdiden hayırlı tezkereler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      mahlasmilat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Beyaz Astra K 1.4 Turbo 150 HP Dynamic AT6 S&S
    • Teğmen
      202 Mesaj
      13 Mart 2019 10:02:32
      Saçları 3 numara mı kestireceksiniz arkadaşlar :)
      |
      |

• Yüzbaşı
      435 Mesaj
      13 Mart 2019 10:22:57
      ben hiçbişey götürmeden donu çorabı ordan alsam olur mu beyler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

* 87 Modifiye Kartal * Alçak Amortisör * 5+1 Subwoofer * İmitasyon Altın Zincir * Düşük Bel Diesel 501 * 162 Adet Turkish Undergraund Rap Mp3 * Freebag * Köpek Öldüren Redboys Parfum * Egos Jöle *
    • Yüzbaşı
      294 Mesaj
      13 Mart 2019 19:58:17
      Usta birliklerine dağıtım kullananlar ne zaman katılacaklar?

|
      |

• Binbaşı
      1751 Mesaj
      14 Mart 2019 00:05:32
      quote:

Orijinalden alıntı: Fernando! ben hiçbişey götürmeden donu çorabı ordan alsam olur mu beyler
      Bence 3 5 parça bir şey götür sonra ortada kalma :)
      |
      |

• Er
      0 Mesaj
      14 Mart 2019 01:13:06

Benimde önce Bilecik sonra Bitlis whatsapp grubu var mı bilecik için?
      |
      |
      Mustafa102525 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      3 Mesaj
      14 Mart 2019 02:57:33
      Beyler yarın mersin il jandarma komutanlığına kısa dönem er olarak teslim olacağım tüm foruma teşekkürler çok şey öğrendim, sohbet edip tanışma fırsatı yakaladıklarım da oldu. Heyecan hüzün falan yok da yaşayacaklarımı düşündükçe salak bir gülme tutuyor sace, böyle de bitecek herhalde. Hepinize hayırlı teskereler şimdiden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Er
      0 Mesaj
      14 Mart 2019 08:35:01

Benimde önce Bilecik sonra Bitlis whatsapp grubu var mı bilecik için?
      |
      |
      cesarlive88 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• 14 Mart 2019 18:22:45

Bana denk gelmedi kardeşim 1 gün kaldı zaten

|
      |
      cck4806 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      0 Mesaj
      14 Mart 2019 23:10:54

mustafa abi bende sen hariç 1 kişiyle tanıştım buradan cumartesi katılıyorum bende
      |
      |
      Mustafa102525 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      10 Mesaj
      15 Mart 2019 01:11:09
      Bugün teslim oluyoruz bakalım herkese hayırlı teskereler şimdiden
      |
      |

Aydın
    • 15 Mart 2019 10:10:29

Kardeşim nasipse bende cumartesi teslim olacağım 😊

|
      |
      Numan Akın kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      435 Mesaj
      15 Mart 2019 13:20:57
      beyler sülüsü çıktı almadım bugün alırım dedim E devlet vermiyor tarihi biliyorum sıkıntı olmaz değil mi

* 87 Modifiye Kartal * Alçak Amortisör * 5+1 Subwoofer * İmitasyon Altın Zincir * Düşük Bel Diesel 501 * 162 Adet Turkish Undergraund Rap Mp3 * Freebag * Köpek Öldüren Redboys Parfum * Egos Jöle *
    • Yüzbaşı
      926 Mesaj
      15 Mart 2019 15:14:20
      quote:

Orijinalden alıntı: Fernando! beyler sülüsü çıktı almadım bugün alırım dedim E devlet vermiyor tarihi biliyorum sıkıntı olmaz değil mi
      Sevk kağıdı olmadan nasıl teslim olacaksın?

Acı senin en iyi arkadaşındır. Yaralandığında acı sana şöyle der; Çok kötü yaralandın ama... Henüz DAHA ÖLMEDİN.
    • Yüzbaşı
      435 Mesaj
      15 Mart 2019 18:11:59
      quote:

Orijinalden alıntı: Exocoetidae Sevk kağıdı olmadan nasıl teslim olacaksın? Alıntıları Göster
      Aynen hocam olmuyormuş gidip aldım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Onbaşı
      15 Mesaj
      15 Mart 2019 19:39:30
      Ankara etimesgut zirhli birlikler whatsaap grubu var mi? Varsa link koysunlar bende katilayim
      |
      |

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      16 Mart 2019 09:03:18
      Balıkesir eğitimm merkez komutanlığı varsa beni bulsun yaptım askerlik :)

|
      |

]
    • Onbaşı
      34 Mesaj
      16 Mart 2019 11:08:31
      şuan etimesguttayım teslim olacaktım sevk kağıdını memlekette unutmuşum ne yapmam gerekiyor sıkıntı çıkarmı
      |
      |

Reklamlar
web tasarım
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.