Şimdi Ara

373. dönem (Kasım 2018 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.812
Cevap
31
Favori
286.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kütahya hava er eğitim Tugay komutanlığı

Sadık Canbaz 😂 heyecan dorukta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • drknkrc kullanıcısına yanıt
    Sol eline tak sifir sikinti. Askerde nisanli olmak cok zor. Allah kolaylik versin. Yasayanlar iyi bilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • diyar_21 kullanıcısına yanıt
    Hem 3 ay askerlik yapıcam hem de bir sürü para vericem bence saçma 9 ay kalırım daha iyi ama düzenli iyi gelirli bir işi olanlar için mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Eiyuu -- 2 Kasım 2018; 20:4:2 >
  • 2. celp döneminde olanların sülüsü(sev belgesi) hakkında bilgisi olan var mı ? benim e devlette hala yok
  • drknkrc kullanıcısına yanıt
    Bence götürme kaybolur çalınır falan üzülürsün, full erkek olan bir ortamda nişan yüzüğü takılmasa da olur bence
  • Ginga Eiyuu kullanıcısına yanıt
    [Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 21 Mart 2021; 10:19:10 >
  • Teşekkürler 20sinde bir bakarım ben her şeyi aldım başta 1-2 şey götürmeyi düşünüyordum ama bayağı şey aldım yazıcam birazdan aldıklarımı
  • Aldıklarımı yazıyorum

Tabanlık
    Vatka (bot topuktan vurmasın diye)
    İğne iplik (nereye ait olduğunu belli eden bir şey veriyorlarmış onu üstüne dikmen lazımmış adını unuttum, birde sürünürken falan üstün yırtılıyormuş onun için)
    Tırnak makası
    5 er tane yeşil iç çamaşırı ve kışlık yeşil çorap
    Yeşil içlik seti alt-üst-bere
    Temiz-Kirli çamaşır torbası
    Ayakkabı boyası ve fırçası
    2 tane şifreli bot kilidi(birini bota öbürünü de çantaya takıcam)
    Gilette Mach 3 (birde pilli traş makinesi aldım normal traş için değilde gözümün altında boynumun aşağısında falan kıl çıkıyor oralara jilet vurmamak için :D)
    Traş köpüğü
    Şampuan,sıvı sabun,tuvalet kağıdı, roll-on,diş fırçası,diş macunu
    Cd kalemi (eşyaların üstüne adımı yazmak için) ve mavi tükenmez (imza vs için bazı yerlerde not da tutmak gerekiyomuş eğitimde falan)
    Mavi yastık kılıfı ( oradaki pis oluyormuş yeni gittiğin zaman)
    Mavi banyo havlusu
    Çamaşır filesi
    2 tane metal askı
    Boyun Cüzdanı
    KİTAP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Eiyuu -- 3 Kasım 2018; 11:6:18 >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 21 Mart 2021; 10:18:56 >
  • Önemli değil, direk konuluyor derken içindekileri almaya fırsat olmuyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 21 Mart 2021; 10:18:42 >
  • Anladım gidince görecez artık
  • Arkadaşlar merhaba,

Ben bedelli çıkmadan önce yedek subay olarak yoklama işlemlerim yapılmıştı ve Aralıkta teslim olmayı bekliyordum ; sonra bedelli çıkınca bedelliye başvurdum geçen haftalarda , başvurumla ilgili bi sıkıntı da olmadı şubede. Fakat geçen hafta edevlette bedelli ile işlemlerin olduğu sayfalarda hiçbişey göremedim. Aksine yedek subay sınıflandırma sayfasında gideceğim yere kadar belirlenmiş hatta 3 gün önce Ptt kart bile geldi.

Aranızda yoklama işlemleri yapıldıktan sonra bedelliye başvuran oldu mu ? Sizde aynı şekilde edevlette bedelli başvuru sürecini görüntüleyemiyosunuz ?
    Aynı durumu yaşayan varsa , yazarsa sevinirim nasıl bi yol izlediklerini.

Teşekkürler
  • willowsoner kullanıcısına yanıt
    Kısa dönem gideceğim için bilmiyorum bedelli konusunu ama senin acilen şubeye gitmen lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: willowsoner

Arkadaşlar merhaba,

Ben bedelli çıkmadan önce yedek subay olarak yoklama işlemlerim yapılmıştı ve Aralıkta teslim olmayı bekliyordum ; sonra bedelli çıkınca bedelliye başvurdum geçen haftalarda , başvurumla ilgili bi sıkıntı da olmadı şubede. Fakat geçen hafta edevlette bedelli ile işlemlerin olduğu sayfalarda hiçbişey göremedim. Aksine yedek subay sınıflandırma sayfasında gideceğim yere kadar belirlenmiş hatta 3 gün önce Ptt kart bile geldi.

Aranızda yoklama işlemleri yapıldıktan sonra bedelliye başvuran oldu mu ? Sizde aynı şekilde edevlette bedelli başvuru sürecini görüntüleyemiyosunuz ?
    Aynı durumu yaşayan varsa , yazarsa sevinirim nasıl bi yol izlediklerini.

Teşekkürler
    Sevk belgesini almadıysanız ekstra işleme gerek yok. Yaptığınız başvuru yeterli. Eğer sevk aldıysanız askerlik şubesinde iaşe bedeli iadesi yaptırıp birliğinize faks çekip iptal ediyorlar. Sonrasında bedelliye başvurunuzu tamamlıyorsunuz.

Askerlik durum belgenize bakın bi. Statünüzün değişmesi lazım orada. Değişmişse sıkıntı yok.

• Kutahya il jandarma varsa bilgi veririm yardımcı da olurum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asilyus10 kullanıcısına yanıt
    Orası değil ama, merak ettiğim bir konu var ilk gittiğimiz zaman çantamızdaki eşyalarımızı alamıyor muyuz birisi öyle demişti üst mesajlarda ? mesela pilli traş makinesi (gözün altı gibi kıl çıkmaması gereken yerde kıl çıktığı için bu makine çok önemli benim için) bir de kitaplar olacak çantamda, ilaçlarım da olacak...
  • Bende o pilliden vardı onu soktum ilaçları alıyorlar istedigin zaman kullanmak için alırsın kitapta sorun çıkmamıştı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asilyus10 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler umarım sorun çıkmaz
  • B grubu sülüs 26 kasımda mı çıkıyor. Birde askerde devlet aylık kaç tl veriyor? bilgisi olan var mı
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.