Şimdi Ara

3700x 3900x OYUN TESTİ vs 9700k 9900k

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 18
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 gün 57 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • dodofran (4 mesaj) KEDJUU (3 mesaj) Timeguard (2 mesaj) scutaro (2 mesaj) Lana-Del-Rey (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (20 mesaj) Mobil (4 mesaj) Mini (3 mesaj)
  • @
2 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> 3700x 3900x OYUN TESTİ vs 9700k 9900k
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1364 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodofran -- 7 Temmuz 2019; 18:25:59 >

|
    |
    ben şahsen sonuna kadar destekliyorum intelcileri. adamlar da uyansa amd alsa dünyada herkes, bu sefer de amd fiyatları fırlar. bu sayede 2700 gibi bi işlemci 1500 liralara 2600 gibi bi işlemci 900 liralara alınabiliyor boşver bence hiç uyandırma :D
    ben memnunum şu anki durumdan gayet.
    Shadow of Tomb Raider'da Intel işlemciler daha iyi, güvenmediğim sitelerin test sonuçlarına itibar etmem.
  • Yarbay
    5809 Mesaj
    Şu çocuk tek bana mı itici geliyor ?

Xbox Series X - Nintendo Switch
  • Binbaşı
    1364 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

adam emek veriyor trde ilk 3. nesil işlemcilerin oyun testini yapıyor. üstelik dediğine göre 6 gün uğraşmış. ben beğeniyorum şahsen. hatta izlenmelerinin hakettiği değeri görmediğini düşünüyorum.
    aschil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Özeti ise; Cinebench'de çoklu çekirdek işlemlerde amd, inteli ezmiş. Oyunlarda ise halen 9900k lider gözüküyor.
    |
    |
    Amd Ryzen9 5900x (MSI MAG CORELIQUID 360R), MSI B550 Gaming Edge Wifi, Gskill 32GB DDR4 3600mhz CL16, EVGA GTX 1070 FTW, AOC Q2770PQU 2K, Samsung 970 Evo Plus 500 GB, WD 3 TB Green, Corsair 780T White, EVGA Supernova 1300w G2, Logitech G700s, A4Tech X7 G600.

2013 FIAT FREEMONT 2.0 JTD LOUNGE SEDEF BEYAZ
  • Yüzbaşı
    451 Mesaj
    AMD gene karpuz çekirdegi yapmış .kaldi ki intelleri 5 ghz ye çıkarırsan %20 fark olur 1080pde.

Akli sorunlari olmadıkça intel yeni sistem almak için bir sebep kalmadı artik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 7 Temmuz 2019; 19:5:7 >
    |
    |
    KEDJUU kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1364 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

ben şahsen sonuna kadar destekliyorum intelcileri. adamlar da uyansa amd alsa dünyada herkes, bu sefer de amd fiyatları fırlar. bu sayede 2700 gibi bi işlemci 1500 liralara 2600 gibi bi işlemci 900 liralara alınabiliyor boşver bence hiç uyandırma :D
    ben memnunum şu anki durumdan gayet.
    |
    |
    Timeguard kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2 oyun atıp kaçma tüm oyunları at bakalım .wwz apex far Cry 5 yine 30/40 FPS fark yiyor amd.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Timeguard kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

https://www.youtube.com/watch?v=CLwbhxckfqc

al bunların tablosunuda akıllanırsın belki.
    |
    |

• Yarbay
    12489 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Sadece AMD'nin önde olduğu 2-3 oyunu atıp milleti keriz yerine koymaktan (?) ya da kendinizi kandırmaktan mı desek :D? utanmıyor musunuz acaba?

• Yarbay
    14248 Mesaj
    Shadow of Tomb Raider'da Intel işlemciler daha iyi, güvenmediğim sitelerin test sonuçlarına itibar etmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scutaro -- 15 Aralık 2019; 16:42:51 >
    |
    |

Sıfır bilgisayar alsam 3900x yerine 9900k daha mantikli diyorsun yani? 9900k onerirsin öyle mi? Genel kullanim yayin oyun vs. Upgradablelik.

O resimleri Ryzen inda önde olduğu sonuçlar oyunlar var o iş okadar kolay değil sanki herkes leblebi yer gibi tam stabil 5ghz 9900k kullanabiliyormus gibi zahmetsizce kabak çekirdeği dediği için attim genel durum ortalama bu sekilde intel mimarisine uygun belki el altindan anlasmali bir iki (far cry gibi) oyunda farkın biraz genel ortalama üzeri gozumesi caylaklara kurulmuş basit bir pazarlama taktiği.. Aynisini gpu tarafında da sürekli görüyoruz.

Şunu bir içinize sindirin artik fiyat muadileri karşısinda Amd nin işlemcileri daha iyi acayip sadece 1080p de biraz daha iyi perfomans saplantısi olan buyursun intel alsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 7 Temmuz 2019; 19:36:38 >
    |
    |
    Lana-Del-Rey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4583 Mesaj

Kötü değil sonuçlar ama mevcut iyi işlemcisi olanların bu seriye geçmek gibi bir sebebi olamaz ama yeni sistem toplayacaklar için 950₺ ye satılan r5 2600 dan sonra tek seçenek olarak duruyorlar eminimki az bir oyun fps farkı için kimsenin intel sistem toplayacağını sanmıyorumki bu yeni gelen işlemcilerde hem tek çekirdekde hemde çoklu çekirdekte sıçrama var illada fantazi yapacaksam bunu 4.8ghz lerde takılan 4000 serisine geçerek yaparım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Lana-Del-Rey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: dodofran

adam emek veriyor trde ilk 3. nesil işlemcilerin oyun testini yapıyor. üstelik dediğine göre 6 gün uğraşmış. ben beğeniyorum şahsen. hatta izlenmelerinin hakettiği değeri görmediğini düşünüyorum.
    TR'de ilk incelemeyi technopat yaptı.

bu da acik acik intele torpil gecildigi anlamina geliyor oyunlarda.

ama video olarak değil sanırım haber olarak yazdılar. canlı videolu inceleme youtube tr de ilk bu kanal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodofran -- 7 Temmuz 2019; 19:49:56 >
    |
    |
    Wilson Fisk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Orijinalden alıntı: bluedevil866

bu testten anladigim oyun motoru yapimcilari on belleklere yuklenmiyorlar. o yuzden tum ryzen 3000 islemciler %60 larda calisirken Intelin sobalari %90 larda calisiyor.

bu da acik acik intele torpil gecildigi anlamina geliyor oyunlarda.
    6 çekirdekten fazlasını Directx 12 kullanıyor değil. Daha en baştan tasarısı böyle yapılmış. 3600 alınıp, 6 çekirdek directx 12'ye diğer yarısı da bilimum diğer fizik işlemlere ayrılabilir.
    |
    |

|
    |
Reklamlar
Masal Oku
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
En ucuz kedi maması fiyatları
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,391
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.