Şimdi Ara

369. Dönem [Kasım 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.070
Cevap
69
Favori
681.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar normal semt pazarına gidin orda askerlikle ilgili herşey oluyor saatinden dona herşey var gerek yok özellikle bi yerden almaya masraf yapmayın derim mağazalarda semt pazarı candır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vinorosso kullanıcısına yanıt
    Valla heralde ranzada falan barfiks çekip şınav falan idare edicez ama dambıl ağırlık olmadan eriyip biteriz. Bilmiyorum o kadar emek hibe olcak gibi geliyor

• Arkadaşlar bu acemilik süreleri tam olarak kaç gün? Yedek subaylar ile kısa dönemlerin acemi birliği süreleri farklı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ertug15

Arkadaşlar bu acemilik süreleri tam olarak kaç gün? Yedek subaylar ile kısa dönemlerin acemi birliği süreleri farklı mı?

Kısa dönemde 21 veya 28 gün oluyor.(netten baktığım kadarıyla)yedek subaylar çok daha farklı.2.5 ay boyunca ders alıyor.Sonra uzman.Tabi erler gibi yat kak muhabbeti yok.Bayağa kebap diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AjayGhale

Bu zamana kadar rahattım şimdi bir heyecan bastı niyeyse, yarın sonucu ekranda zınk diye görünce ne hissedeceğiz bakalım

al bendende o kadar
  • 368 KD olarak herkese hayırlı olmasını diliyorum. Serice gelin de mintikalarimizi devredelim beyler 😁

Atarsa 95 selamlar.

• Şimdi aynı yer çıkanlar nerede toplanacak? WP gruplarında mı? DH'de mi yoksa odur'da mı?
    Düzenleme : Ben WP'lerin ikisinde de yokum.Benim gibiler foruma gelsin bari beyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babblebabble -- 19 Ekim 2017; 20:35:28 >
  • phantasy* kullanıcısına yanıt
    Askerlik nası şuan senn açından rahat mı sıkıntılı mı nedir durumlar:)

• 368/1 KD. Aksaray il jandarma çıkan olursa ulaşsın bana

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KAYNATASIZ K kullanıcısına yanıt
    aynen hocam benim yaptığım zamanda da bizden sonra gelen gruplarda komutan gördümü olum hangi kilisenin papazısın len gibi laf yemelere maruz kalırlardi. ama tabii sonrasi eşek tıraşı.

papaz girip kırpılmış koyun gibi çıkarlardı.

• Trendlere girmedi mi hala bu konu?
  • heyecan var mı ?

bilirim o heyecanı hey gidi heyyyy..

20 ocak 2017 aynı duyguları yaşadık...

saat 10 da açıklanmadı. saat 1 gibi telefon ettik şubelere söylediler...

kastamonu dedi ilk.. doğu olduğunu anladım. siirt deyince başımdan aşağı kaynar sular dökülmüştü...

ilk şoku zor atlattım.

kazasız belasız bitti gitti.........

darısı size.

• Şu nereye gideceğimizi bilememe durumu gerçekten çok pis bir şey, kafamdan çıkmıyor başka işlere odaklanamıyorum birkaç gündür. Üniversite sınav sonucumu, lise sınav sonucumu beklerken hiç bu kadar gerilmemiştim. Çok farklı bir duygu gerçekten. Hakkımızda hayırlısı olsun...
  • aşırı heycan yapıyorum valla
  • beytepeli06 B kullanıcısına yanıt
    Kısa dönem mi yaptınız?

• beytepeli06 B kullanıcısına yanıt
    Kütük neredeydi hocam senin Kastamonu ve Siirt çıktı

• quote:

Orijinalden alıntı: CEREZE

Kütük neredeydi hocam senin Kastamonu ve Siirt çıktı

hocam bu kütük olayı hikaye... alakası yok... aslında bir sistem var ama çözemedim.

şöyle açıklayayım sana bizden önceki kasım celbinde kütük kayseri ikametgah ankara olanlara baktım hepsi batı :) ben batıya kendimi çok hazırlamıştım...

kastamonu koğuşta 31 kişiydik. tamamı siirt. hep aynı isimlerden 2 tane vardı.

yani 2 hasan , 2 barış , 2 ahmet , 2 eren , 2 fatih , 2 mehmet. beni bu durum çok şaşırtmıştı beni... 2 koğuş toplam 60 kişiydik çoğumuzun adaşı vardı mesela. çok garip gelmişti bana..

tamamen kuraya giriyoruz. torpilliler yerlerini değiştirebiliyor mu evet. kuraya girmeden torpili devreye sokarlarsa yerleri değişebiliyor mu evet.. ben haberciydim çok torpil gördüm.. ama doğudaki adam batıya batıdaki adam doğuya mantığı kesinlikle yüzde 100 yok. yüzde 60 belki doğrudur.

şırnaklı bi arkadaş vardı. siirte çıkmıştı. evi ile siirtin arası 150 km mi neymiş. bu adamı terhiste ktm ye kattılar. çocuk önce batman . sonra istanbul yaptı. sonra şırnağa uçakla gitti... böyle de gariplikler gördük.

vanlı , şırnaklı , hakkarili arkadaşlar da çoktu...

kütüğe ikametgaha takılma derim hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: MsoBrc08

Kısa dönem mi yaptınız?

dostum evet kısa dönem.

haberciydim. albay habercisi.çok olay gördüm geçirdim. kendi devrem bile beni kıskanıyordu.. rahatım diye... torpil kullanmadım. zaten ailem merak etmesin diye onlardan da sakladım bu durumu. hala bilmiyorlar :)

• kimseye güvenmeyin.herkes yüzünüze güler arkanızdan iş çevirir.

herkes kendi yerini rahatlaştırmak için gider sizi komutana ispiyonlar. çoluk çocukla uğraşırsınız.tavrınızı başta alın. kimseye yüz vermeyin. herkesle iyi geçinin ve yalandan uzak durun dostlar. sakın yalan söylemeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

quote:

Orijinalden alıntı: MsoBrc08

Kısa dönem mi yaptınız?

dostum evet kısa dönem.

haberciydim. albay habercisi.çok olay gördüm geçirdim. kendi devrem bile beni kıskanıyordu.. rahatım diye... torpil kullanmadım. zaten ailem merak etmesin diye onlardan da sakladım bu durumu. hala bilmiyorlar :)

Anladım. Yine şükür sıkıntısız yapmış gelmişsiniz. Hayırlısıyla bizde yapıp gelseydik :)

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.