Şimdi Ara

369. Dönem [Kasım 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (36. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.070
Cevap
69
Favori
680.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BEYLER işsiz olduğumuz için Gss prim ödemelerinizi ne yaptınız sgk ya gidip askere gideceğiz demek gerekiyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CEREZE C kullanıcısına yanıt
    Sülüsü alıp gideceğim ben. Muaf tutulmak için. Saçma şey devlet bizim askere gittiüimizden haberi yok sanki biz kendimiz bildiriyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: feyyazim15

Sülüsü alıp gideceğim ben. Muaf tutulmak için. Saçma şey devlet bizim askere gittiüimizden haberi yok sanki biz kendimiz bildiriyoruz

Para alacağın herşeyi bildirmek zorundayken, devletin senin paranı alacağı herşeyde dibinde bitmesi çok hoş bi duygu dimi
  • SroKO kullanıcısına yanıt
    Aynen😀 Mesela işsiz olduğumu anlayıp gss primi yapıyor ama. Askere gideceğimden haberi yok😀😀

• Bide gençler sülüs ü e devletten sadece 2 gün içinde alabiliyormuşuz sonrası için askerlik şubesine gitmek gerekmiş

Evet bide o çıktı 1 kere alınıyor. Kaydetip usbye atıcam ben

• quote:

Orijinalden alıntı: atatersbinenkovboy

quote:

Orijinalden alıntı: rubelhizb

Arkadaşlar bu telefon işini nasıl yapıyoruz. Askercell almadan kendi hattımızı kamerasız bir telefona takıp götürsek sorun olur mu acemiliğe?

Çok kişiye sordum. Telefonla birlikte sim card göstermek zorunda kalan da var kalmayanda. Askercell alıp ayriyetten kendi sim cardımızı da saklayıp götürmek en mantıklısı zira askercell dışında sim card da suçmuş.

Bu arada kamerasız whatsapp kaldıran telefon bulamadım. Bilen var mı arkadaşlar?
    Samsung b310 alacağım galiba. Radyo sd card vs var.

Aldığın linki paylaşır mısın hocam memnunsan eğer ? Bir de kulaklık sokmak serbest mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre-45 -- 4 Ekim 2017; 14:01:58 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kitap serbestse super olur baya okurum ya

• 94 ağustos doğumlu Bilgisayar mühendisiyim, bu haziranda 2.73 ortalama ile bitirdim, Subay sorusuna evet dedim. Uzun dönem çıkar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmustafaasahin -- 4 Ekim 2017; 15:20:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre-45

quote:

Orijinalden alıntı: atatersbinenkovboy

quote:

Orijinalden alıntı: rubelhizb

Arkadaşlar bu telefon işini nasıl yapıyoruz. Askercell almadan kendi hattımızı kamerasız bir telefona takıp götürsek sorun olur mu acemiliğe?

Çok kişiye sordum. Telefonla birlikte sim card göstermek zorunda kalan da var kalmayanda. Askercell alıp ayriyetten kendi sim cardımızı da saklayıp götürmek en mantıklısı zira askercell dışında sim card da suçmuş.

Bu arada kamerasız whatsapp kaldıran telefon bulamadım. Bilen var mı arkadaşlar?
    Samsung b310 alacağım galiba. Radyo sd card vs var.

Aldığın linki paylaşır mısın hocam memnunsan eğer ? Bir de kulaklık sokmak serbest mi ?

Hocam benim de net bilgim yok ama giden arkadaşların dediği bol bol müzik atalım lazım olacakmış. Kulaklık sıkıntısı duymadım.

N11de ve gittigidiyor'da çok bu telefonu satan satıcılar var. Birinden alacağım hocam. Zaten telefon yorumlarına bakarsak hep askerlik dönemi çoşmuş yorumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmustafaasahin

94 ağustos doğumlu Bilgisayar mühendisiyim, bu haziranda 2.73 ortalama ile bitirdim, Subay sorusuna evet dedim. Uzun dönem çıkar mı ?

Şans hocam ihtiyaç olursa çıkar tabiki

• silah altına alınan yükümlülere gss primi kesileceğini sanmıyorum. zaten devletin elindesin bir nevi devletin sigortası altındasın. yine de iyi araştırın.
    Otomatik yapılıyor eğer borç çıkarsa sgk askerlik belgesiyle gidip askerlik süresince olan gss borcunu sildirebilirsin.
  • Bullett B kullanıcısına yanıt
    Gelince uğraşmaktansa bir gidip halletirmek lazım. Okudum bazı yerlerde sülüsü götürün diyorlardı sgkya

• Bu arada askercell hat ne kadar ücreti

• feyyazim15 kullanıcısına yanıt
    Gitmeden halledemezsin askerlik yaptıktan sonra oluyor zaten otomatik yapılıyor eğer bi aksilik olursa belgelerini götürürsün.
  • feyyazim15 kullanıcısına yanıt
    Eğer hattın Turkcell ya da Turkcell geçirirsen bedava. Askercell Turkcell paketi oluyor.

Başka hat oalrka Turkcell hattı alırsan 60 70 TL civarı 30 Tl falan kontor oluyor içinde.
  • Bullett B kullanıcısına yanıt
    Sitelerde askere gitmeden sgkya gidip gss primini durdurma başvurusu yapın yazıyodu ondan

• Arkadaşlar yedek subaylığa hayır dedim ben.Hayır dediğim halde açık fazlaysa yedek subay olma ihtimalim varmı.sağlıkçıyım bu arada

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.