Şimdi Ara

369. Dönem [Kasım 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.070
Cevap
69
Favori
680.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kasım yolcusu

Paraya ihtiyaci olan kasim yolculari sizinde akilinizda yedek subaymi agir basiyor kisa donemmi diplomayi kullanabilcekyiz kisa donem gidersek.

Kd olarak gidin gelin en güzeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • labidu kullanıcısına yanıt
    Bana sonradan parasi cazip geldi uzun donemi evet dicektim ama sonradan senin gibi kd agir basti aynen

• quote:

Orijinalden alıntı: Kasım yolcusu

Paraya ihtiyaci olan kasim yolculari sizinde akilinizda yedek subaymi agir basiyor kisa donemmi diplomayi kullanabilcekyiz kisa donem gidersek.

Kısa dönem gidin hocam. Acemilikte (3 ay) maaş almıyorsunuz zaten. Nisanda dönünce bir işe girer çalışırsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 gündür dusunuyorum arastryorum genel olarak kd agir basti yapmamiz gereken bu bence haklisin

• Merhabalar kasim celbine gidecegim bende yerler tam olarak nezman aciklanir tarih bileniniz varmi arkadaslar saygilar.

• Ekim 15 ile 20 arasinda e devletden bidefa mahsus ciktisini alip onla askere gidiyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: bahadir242

Merhabalar kasim celbine gidecegim bende yerler tam olarak nezman aciklanir tarih bileniniz varmi arkadaslar saygilar.

20 ekim'de..
  • Yedek subaylarda meslekciler acemiligi 1 ay yapar ve maaslarini almaya baslar 2. Ayda

• Sevk belgesi hepimize aynı anda çıkar dimi? Birbirimize haber verelim beyler. Görürsem yazarım ben de.

• Merhabalar,

bende kasım celbinde gidiyorum.

gidecek olduğumuz yerler eylülün sonunda açıklanacağı söylenmişti bana acaba ilk parti de teslim olma tarihini nedir ? açıklandıktan sonra ne kadar bir süremiz var ?

yurtdışı tatil planım var ve bilet vs herşey hazır ama askerlik çakışmasın
  • fatih33yucel F kullanıcısına yanıt
    6. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA
    20 EKİM 2017 SAAT: 10:30'DAN İTİBAREN E-DEVLET KAPISINDAN YÜKÜMLÜLERE
    DUYURULACAKTIR. SINIFLANDIRILAN YÜKÜMLÜLER TEKRAR SINIFLANDIRMA İŞLEMİNE
    TABİ TUTULMAYACAKTIR.

7. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA;
    A. BİR AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI İLE İKİ
    BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI
    30-31 EKİM 2017, KISA DÖNEM ERBAŞ/ER STATÜSÜNE AYRILANLARIN BİRİNCİ GRUBU
    30 EKİM-01 KASIM 2017, İKİNCİ GRUBU İSE 13-15 ARALIK 2017 TARİHLERİ ARASINDA
    TERTİP EDİLDİKLERİ BİRLİKLERE SEVK EDİLECEKLERDİR.

Kasım 2017 Yedek Subay Celbinde Silahaltına Alınacak Yükümlülere Ait TRT Duyurusu ( Lisans mezunlarının dikkate alacakları duyurudu bütün lisans mezunları yedek subay adayıdır )

http://www2.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/askeralma/kasim_2017_ydsb_trt.pdf

Lisans mezunu olmayan erler içinde Trt duyurusu bu ay içerisinde yapılır. Aşağıdaki linkten duyuruları takip edebilirsiniz.
    http://www2.msb.gov.tr/Askeralma/Anasayfa

Lisans mezunu olmayan erler için muhtemelen 13 Ekimde yerleri belli olur 1. Grup Kasım başı 2. Grup Aralık ortasında birliklerine sevk edilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullett -- 2 Eylül 2017; 20:34:48 >
  • Bana yedek istiyormusun dediler evet dedim çıkma olasılığı nedir acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patronos -- 2 Eylül 2017; 23:32:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bullett

6. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA
    20 EKİM 2017 SAAT: 10:30'DAN İTİBAREN E-DEVLET KAPISINDAN YÜKÜMLÜLERE
    DUYURULACAKTIR. SINIFLANDIRILAN YÜKÜMLÜLER TEKRAR SINIFLANDIRMA İŞLEMİNE
    TABİ TUTULMAYACAKTIR.

7. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA;
    A. BİR AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI İLE İKİ
    BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI
    30-31 EKİM 2017, KISA DÖNEM ERBAŞ/ER STATÜSÜNE AYRILANLARIN BİRİNCİ GRUBU
    30 EKİM-01 KASIM 2017, İKİNCİ GRUBU İSE 13-15 ARALIK 2017 TARİHLERİ ARASINDA
    TERTİP EDİLDİKLERİ BİRLİKLERE SEVK EDİLECEKLERDİR.

Kasım 2017 Yedek Subay Celbinde Silahaltına Alınacak Yükümlülere Ait TRT Duyurusu ( Lisans mezunlarının dikkate alacakları duyurudu bütün lisans mezunları yedek subay adayıdır )

http://www2.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/askeralma/kasim_2017_ydsb_trt.pdf

Lisans mezunu olmayan erler içinde Trt duyurusu bu ay içerisinde yapılır. Aşağıdaki linkten duyuruları takip edebilirsiniz.
    http://www2.msb.gov.tr/Askeralma/Anasayfa

Lisans mezunu olmayan erler için muhtemelen 13 Ekimde yerleri belli olur 1. Grup Kasım başı 2. Grup Aralık ortasında birliklerine sevk edilirler.

Bu ne zaman duyruldu yahu? Yazmasan haberimiz olmayacak vallahi.Ben de tarih kolluyorum burada Eyvallah, sağ olasın.O zaman 30 eylül-1 Kasım ya da en geç 15 Aralık'da sivas/temeltepe.

• 1 aylık ve 2buçuk aylık eğitim konusu nasıl oluyor? Hangisi olduğumu bilebilir miyim?
  • patronos P kullanıcısına yanıt
    Çıkma olasiligi bölümünle de alakali saglikciysan muhendissen yedek subay buyk ihtimal diger turlu askeriyenin bu celpdeki ihtiyaciyla dogru orantili bakalim bende hayir kd gitmeyi dusunuyorm

• Arkadaşlar Salı gunu tecil bozdurmayla ilgili bi gelişme var mi ? En son bi arkadaşa telefonda Salı gunu tecil bozdurma olacak denilmişti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hasaydint36 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bu WhatsApp grubunda 257 üye görünüyor ve katıl dediğimde grup dolu diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: S.McManaman

Arkadaşlar Salı gunu tecil bozdurmayla ilgili bi gelişme var mi ? En son bi arkadaşa telefonda Salı gunu tecil bozdurma olacak denilmişti

+1

Bilgisi olan birileri var mı bu konuyla alakalı? Eğer Kasım'da askere gitmek için ek zaman tanındıysa bende Salı günü Sarıyer Askerlik şubesine gideceğim. Şubat ayına kalmak istemiyorum.

Cevaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • Bu sevk belgesi ne zaman çıkacak şimdi arkadaşlar, bilgi var mı? Yani bu ay içinde ama herkese aynı günde olacak değil mi? Bir kez açabiliyoruz diye biliyorum sayfayı ve çıktı alıp götürmemiz gerekiyordu şubeye 30 Eylül'e kadar değil mi?

• Ekselans31 E kullanıcısına yanıt
    hocam grup max. 257 kişi alıyor 2.grubun kurulma zamanı geldi o zaman

*2.grubumuz an itibari ile aktifdir katılabilirsiniz;
    https://chat.whatsapp.com/8qI9yA8w8eoFo6PndbX6jX

**bu grup da aktif olarak kullanılan gruplarımızdan biridir(yalnız bu grupta askerlik dışı muhabbet de yapılıyor);
    https://chat.whatsapp.com/HhR68mz3PS2KX66snWfBky

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasaydint36 -- 3 Eylül 2017; 20:25:44 >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.