Şimdi Ara

369. Dönem [Kasım 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (189. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.070
Cevap
69
Favori
681.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: InsignAce

quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

yemin töreninız ne zaman torunlar

dede yorgun, sizi bekler, atarsa 59

Bu tipler yuzunden askerligim uzayacak sanirim.

valla ben de öyle diyordum senin gibi, ama biz de alıştık bu ağızlara

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • snan1910 S kullanıcısına yanıt
    Balıkesir'de acemiliğin kaç gün süreceği belli değil.(21 gün mü,23 gün mü,27 gün mü)Kıbrıs biletini ben almadan gideceğim Balıkesir'e.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • b grubu balıkesir/kıprıs tayfa
    ustaya akıllı telefon götürecek misiniz ? :D
  • H.B.V kullanıcısına yanıt
    Evet ben B grubu.Kısa donem olarak gidiyorum

Hava savunma - Muhabereci

• quote:

Orijinalden alıntı: cortezzz

b grubu balıkesir/kıprıs tayfa
    ustaya akıllı telefon götürecek misiniz ? :D

366 kd den selam girne dışında kıprısın heryeri çöp bişey beklemeyin

• labidu kullanıcısına yanıt
    askerden tek beklentim çabucak bitmesi ve işime hayatıma geri dönmek :D
  • cortezzz C kullanıcısına yanıt
    aynı yere çıkmışız. ben götürecem kardeş mecbur. telefonsuz zaman geçmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzish

Hocam sülüs aldınız mı? Edevletten denedim ama bir şey bulamadım. Askerlik şubesi uzak olduğu için edevletten almak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arsenal FC

quote:

Hocam sülüs aldınız mı? Edevletten denedim ama bir şey bulamadım. Askerlik şubesi uzak olduğu için edevletten almak istiyorum.

Ben de yerler ilk açıklandığında B grubu Hatay/İskenderun eğitim birliğine düştüm. O zamanlar hakkınızda kayıtlı sevk biligisi yoktur diye uyarı çıkıoyrdu e-devlette sülüs almaya çalıştığımda şimdi denediğimde direk ASAL sevk başvuru süresi dolmuştur yazıyor.

Acaba şubeden mi alıcaz yoksa birkaç güne e-devletten sülüs verilecek mi çünkü internetten B grubu sülüsleri e-devletten yerler açıklandıktan bir ay sonra verilir diye okumuştum.

• 1 aralikta sevk belgesiyle is yerinden ayrilacak arkadaslar ;

Simdiden haber verip dilekceyle prosedurunuzu baslatin(insan kaynaklari dilekcede ne yapilacagini soyluyor) Zaten yaziyordur nedeni ama firma uckagitcilik felan yapabilir diye dusunuyorsaniz mutlaka dilekcede "askerlik nedeniyle" gibi ibare kullanin. Sevk belgenizi alinca gidip hesap kitap islerini kapatirsiniz.

• snan1910 S kullanıcısına yanıt
    Ben Amasya'dan gittim Kıbrıs'a. 2 gün verdiler yol izni. Yemin töreni cumaydı pazar teslim oldum

• quote:

Orijinalden alıntı: bayramtr

quote:

Orijinalden alıntı: Arsenal FC

quote:

Ben de yerler ilk açıklandığında B grubu Hatay/İskenderun eğitim birliğine düştüm. O zamanlar hakkınızda kayıtlı sevk biligisi yoktur diye uyarı çıkıoyrdu e-devlette sülüs almaya çalıştığımda şimdi denediğimde direk ASAL sevk başvuru süresi dolmuştur yazıyor.

Acaba şubeden mi alıcaz yoksa birkaç güne e-devletten sülüs verilecek mi çünkü internetten B grubu sülüsleri e-devletten yerler açıklandıktan bir ay sonra verilir diye okumuştum.

Ben de aynı yere gidiyorum hocam. Bekliyoruz bakalım. 4 şubatta edevletten sülüs alınabilecek dediler.

• Allah yardimcin olsun kardeşim hava savunma yine iyi fakat fazla bir beklentin olmasin rdm alayina hosgeldin simdiden

• kardesim mail adresin varmi yada telefon numaran sana bir bilgi danisabilirmiyim

• Kıbrıs'a ne zaman geliyorsunuz pazar günü bekliyoruz sizi :)

• Erzincana gelecek b grubu var mı beyler

• Kıbrısa gelecek arkadaşlara söyliyim akıllı telefon getirin sizi toplu olarak otobüsle bölüğe götürecekleri için telefonu sokmada sıkıntı yaşamazsınız ancak kıbrısta türk telefonları 90 iş günü içinde kapanıyor. Tavsiyem telefonu gelince hemen açmayın ortamı gözetleyin öğrenin 15-20 gün takozla takılın. Uçaktan inince havaalanında tellerin ordan hat almayıda unutmayın. Turkcell daha iyidir. Gelirken yanınızda içlikde getirin geceler acayip soğuk nöbette donmayın :)

Hadi gelin artık bekliyoruz :) Şafak 52 :)
  • 24 günlük acemilik sürecini dün olan yemin töreni ile bitirdik çok şükür :) Yarın usta birliğine teslim olacağım. Şuan buradan yazmak ve sivil hayatı görmek büyük bir lüks gibi geldi o kadar söyliyeyim. B grubu gelecek arkadaşlar yanlarına içlik almayı unutmasın sabah güneş doğmadan ayazda eğitimlere başlayacaksınız.

• Tertip size Cumartesi günü merkez komutanlığına gidip imza atın dediler mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: TEHET

Tertip size Cumartesi günü merkez komutanlığına gidip imza atın dediler mi?

Hayır hocam, sadece pazar günü teslim olma saati açısından 16 yı geçirmeyin dediler.

• 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.