Şimdi Ara

369. Dönem [Kasım 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.070
Cevap
69
Favori
681.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gumbe.07

İş yerinde kıdem tazminatını almak için işten ne zaman ayrılmak gerekir. 20 ekimden sonra mı daha öncede olur mu ?
    İş yerine silüsü vermek yeterli olur mu ?

20 ekimde silusu alip askerlik sebebiyle ayrilacagini soylersen %100 tazminatini alirsin.

Ben onunuzdeki ay ayrilmayi dusunuyorum risk alicam :) daha erken cikicam.

askerlik subesinin verdigi Kasim celbini bekliyor yazısıyla birlikte dilekcemi vericem bakalim neler olacak. Patron sorun etmezse sikinti olmaz gibi geliyor. Ederse de silusu 20 ekimde getiririm diyicem yine de askerlik sebebiyle cikisimi istiyicem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scaryscreen -- 23 Ağustos 2017; 15:48:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kasım'da aşk başkadır diyorlar.Herkese hayırlısıyla gidip gelmek nasip olur inşallah.

Bir sorum olacak: Radyo Tv Sinema mezunuyum. Bizim şansımıza yedek subaylık çıkma ihtimali nedir? Fotoğrafçı olarak yedek subay yapan kişiler daha önce oldu mu? Bunu cidden merak ediyorum :)
  • Herkese selamlar.

Bende dün birden kafama taktım ve bugün askerlik şubesine gittim. Normalde tezsiz yüksek lisans sebebiyle mart 2019 a kadar ertelemiştim. MEB de öğretmenim. yaş oldu 28. baktım bedellinin geleceği yok. bir de üstüne üstlük şu an norm fazlasıyım uzak bir köye de verebilirler. Gidip tecili bozdurayım dedim. Lisansüstü erteli olduğum için biraz uzun süreceğini düşündüm ancak oradaki memur beni üniversiteyle muhatap etmeden bölge asal başkanlığına yazımı gönderdi. Bölge asal başkanlığı da üst katta :D. Daha sonra tecil bozuldu ve sevk öncesi işlemlerime geçildi derken kadrolu meb personeli olduğum için EK-A öğretmenlik belgesi lazımmış. onu da görev yaptığım yer olan Ardahan veriyor. Napcaz netcez derken orada tecrübeli bir memur abla gel dedi ben yaparım. Gittim yanına sen zaten tehirin iptal olmuş kasımda askersin falan dedi. Bayram sonrası ilk iş EK-A nı al ardahan askerlik şubesine git sevk öncesi işlemlerini sınıflandırmanı yaptır dedi. bir de elime kasım 2017 celp dönemi vs yazan yeni askerlik durum belgemi verdi. Hayırlısıyla kasımda askeriz.

• Arkadaşlar merhaba,

Önlisans: Elektrik programı mezunu

Lisans : Endüstri mühendisliği mezunu

Ortalama: 2,60

Yedek subay: Evet

Komando: Hayır

Yedek subay olma şansım nedir?
    Kasım için beklemedeyim.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genccmuhendiss -- 23 Ağustos 2017; 17:25:37 >
  • AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 30/09/2017 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
    YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR.

Yazıyor fakat Kasım 2017 celp dönemi olarak yazıyor aldığım kağıtta. Ekim ayında tekrar mı gideceğim tam anlamadım bilgisi olan?

Ayrıca sınıf ve tertibat bekliyor yazıyor.
  • brkprlk35 kullanıcısına yanıt
    Gitmene gerek yok eğer bilgilerin değişiklik varsa 30 eylül kadar değiştirebilirsin.
  • Bullett B kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkür ederim
  • Arkadaşlar merhaba.

Bende bugün gidip tecilimi bozdurdum ama daha muayene raporlarını teslim etmedim yarın edeceğim.
    Kasım ayı için gitmek istediğimi formda belirtmiştim, şimdi e-devletten kontrol ettiğimde ise şu yazıyor.

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 04/02/2018 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR.

ERTELEME NEDENİ : SON YOKLAMAYA TABİ

Kasım ayında mı giderim yoksa şubata mı atıyor beni.
  • onozen O kullanıcısına yanıt
    25 ağustos cuma günü son kasım celp dönemi için. ben bugün askerlik şubesindeyken şubeyi arayıp cuma son diye haber verdiler(tahminen bölge başkanlığı) yarın git işlerini hallet bende de ilk başta e devlette mart 2019 yazıyordu ama şimdi baktım 30.09.2017 ye kadar bir sakıncası yoktur yazıyor.
  • cortezzz C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim
  • Merhaba arkadaşlar, bugün tecilimi bozdurdum kasım celbinde askere gitmek için ve kasım celbi durum belgesini verdiler. 1-30 eylül arasında askerlik sevk işlemlerim yapılacakmış muayene, diğer işlemler vs. 15 ekim gibi gideceğim yer belirlenirmiş öyle dediler. e devlette de 30.09.2017 tarihine kadar askerlik işlemleri açısından bir sakınca yoktur sınıf ve tertibat bekliyor yazıyor. Verilen belgeler ve e devlet durum belgesi aşağıda gibidir.369. Dönem [Kasım 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları369. Dönem [Kasım 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları

• Tecili bozdurduktan sonra askerlik şubesinin verdiği ve 2017 celp döneminde gidiceğimizin yazdığı kağıtta sizde de kağıdın alt kısmında "yükümlünün 01 Haziran 2017 - 30 Eylül 2017 tarihleri arasında sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptırması gerekmektedir" ibaresi yazıyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: marjinalite_

Tecili bozdurduktan sonra askerlik şubesinin verdiği ve 2017 celp döneminde gidiceğimizin yazdığı kağıtta sizde de kağıdın alt kısmında "yükümlünün 01 Haziran 2017 - 30 Eylül 2017 tarihleri arasında sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptırması gerekmektedir" ibaresi yazıyor mu ?

Yazıyor ama tecil bozduranlar için önemsiz o.
    Zaten sevk işlemlerin yapılmış oluyor yani :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alexeygonia

Merhaba arkadaşlar, bugün tecilimi bozdurdum kasım celbinde askere gitmek için ve kasım celbi durum belgesini verdiler. 1-30 eylül arasında askerlik sevk işlemlerim yapılacakmış muayene, diğer işlemler vs. 15 ekim gibi gideceğim yer belirlenirmiş öyle dediler. e devlette de 30.09.2017 tarihine kadar askerlik işlemleri açısından bir sakınca yoktur sınıf ve tertibat bekliyor yazıyor. Verilen belgeler ve e devlet durum belgesi aşağıda gibidir.369. Dönem [Kasım 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları369. Dönem [Kasım 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları

Tecili bozdurup şu kağıdı alanların 20 ekim tarihine kadar herhangi bir şey yapması gerekmiyor diye biliyorum , yanlış mı biliyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan932

Hocam 2 güne hallolurmu peki. ekstra zaman alıcı şeyler nelerdir vs? sonuçlanınca detaylı yazabilir misin

Askerlik şubesindeki işlemler çok kısa sürüyor sadece hastanede uğraşırsın gün boyu ama orasıda bir günde halloluyor.Yani git gel hızlı yapabilirsen çok rahat halledersin.
  • Bugün tüm işlerimi hallettim hayırlısıyla Kasım celbinde bende -inşallah- kısa dönem gideceğim. Herkese şimdiden hayırlı olsun.
  • Arkadaşlar merhaba ben 2015 Haziran mezunuyum ve 2017 Kasım celp dönemine kadar ertelenmisti benim askerlik. Öğretmen olarak atandım fakat gideceğim.. Bugün askerlik şubesine gittim siz zaten Kasım celp donemiyseniz 1-30 Eylül arasında herhangi bir askerlik şubesine gidip işlemlerinizi yaptiracaksiniz dediler şuan yapmıyoruz dediler. Benim durumumda olan var mı acaba ben Ağustosta yapılacak saniyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: en!gma

Arkadaşlar merhaba ben 2015 Haziran mezunuyum ve 2017 Kasım celp dönemine kadar ertelenmisti benim askerlik. Öğretmen olarak atandım fakat gideceğim.. Bugün askerlik şubesine gittim siz zaten Kasım celp donemiyseniz 1-30 Eylül arasında herhangi bir askerlik şubesine gidip işlemlerinizi yaptiracaksiniz dediler şuan yapmıyoruz dediler. Benim durumumda olan var mı acaba ben Ağustosta yapılacak saniyordum

Aynı durumu bende yaşadım hocam. Senin tecilin zaten bitmiş işlemlerini 1-30 eylül arası yapacaz dediler. Üç saat yol çilesi çektikten sonra öğrenmiş oldum bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: genccmuhendiss

Arkadaşlar merhaba,

Önlisans: Elektrik programı mezunu

Lisans : Endüstri mühendisliği mezunu

Ortalama: 2,60

Yedek subay: Evet

Komando: Hayır

Yedek subay olma şansım nedir?
    Kasım için beklemedeyim.
    Teşekkürler.

Önlisans : Elektronik
    Lisans : Endüstri Mühendisliği
    Ortalama : 2,67
    Yedek Subay : Evet
    Komando : Hayır

bakalım ne olacak :)
  • en!gma kullanıcısına yanıt
    benim durumum da aynı. eylül ayında EK-A belgesi alacaksın milli eğitimden. onunla birlikte askerlik şubesine gideceksin.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.