Şimdi Ara

369. Dönem [Kasım 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.070
Cevap
69
Favori
680.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2015 Eylül ayında muayene olup askerliği 2 sene tecil ettirmiştim. Bu sene Kasım ayında askere gitmek istiyorum. e-Devlet'teki Askerlik Durum Belgesi'nde şöyle yazıyor:

ASAGIDA KIMLIGI YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 30/09/2017 TARIHINE KADAR
    ASKERLIK ISLEMLERI YÖNÜNDEN BIR SAKINCASI YOKTUR.

ERTELEME NEDENI : SINIF VE TERTIBAT BEKLIYOR

Kasım ayında gitmek için, tekrar askerlik şubesine gidip başvuru yapmama gerek var mı? Başvuru tarihi için son gün Cuma'ydı galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umut -- 21 Ağustos 2017; 15:10:9 >
  • Merhaba,

Geçen hafta tecil ettirmeme rağmen yarın gidip bozdurarak erken sevk başvurusu yapacağım. Sormak istediğim bir kaç soru mevcut.

Endüstri mühendisi olduğumdan uzun dönem çıkma ihtimali yüksek ki istiyorum da.

2017 Kasım celbi için erken sevk dilekçesi verdiğimde hemen Kasım'da asker olabilecek miyim ? Bazı aldığım duyumlara göre, geçen sene Kasım celbine başvuran bir arkadaşıma, 11 Mayıs'ta teslim olma sülüsü verilmiş.

2017 Kasım celbine kabul edildiğim taktir de, hangi tarihte "teslim olma bilgilerimizi içeren" kağıt bize gelecektir ?

Bilenlere şimdiden teşekkürler,
  • Umut U kullanıcısına yanıt
    Yoklamanı yaptırdığında verilen kağıtta Kasım 2017 celbinde askere gideceğin yazıyor. Senin başvuru yapmana gerek yok başvuru yapacaklar tecil devam eden Kasım celbinde askere gitmek isteyenler.

Verdiğiniz bilgilerde bir değişikli yapmak istiyorsanız Eylül ayında askerlik şubedsinden değiştirebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeliMuhendis

quote:

Orijinalden alıntı: ahkaplanoglu

quote:

Orijinalden alıntı: arda9911

Arkadaşlar ben 2 hafta önce tecilimi bozdurdum. Yedek subaylık tercihine hayır demiştim. Şimdi yedek subaylık istiyorum tercihimi değiştirebilir miyim? Oluyorsa ne zamana kadar yapabilirim?

Ben bugün şubeye gidip tercihimi degi?tirdim herhangi bir sorun çıkmadı

Şimdi mi yapmak gerek? 1 Eylülden sonra yapmak gerek? Ben şubeye gittim 1 eylülden sonra gel dediler.

Eylül sonuna kadar yapabiliyormu?uz. Bana da eylül'de yapalım dediler şehir dışında olacağımı eylül'de gelemeyeceğimi ilettim tamam o zaman yapalım dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gruplarda mesaj sayısı ağustos celbine göre daha az. Daha az kişi gidecek sanırım. Bir farkı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: back_gear

Gruplarda mesaj sayısı ağustos celbine göre daha az. Daha az kişi gidecek sanırım. Bir farkı olur mu?

Genelde aksini söylüyorlar. Daha 2 ay olmasına rağmen Kasım celbi başlığı hareketli diyorlar. Ve en çok insan da kasımda gidiyormuş.. Bizim de ekim gibi fırlar mesaj sayıları :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: back_gear

Gruplarda mesaj sayısı ağustos celbine göre daha az. Daha az kişi gidecek sanırım. Bir farkı olur mu?

Şimdiden birşey demek zor ama bence celp dönemi yaklaştıkça mesaj sayısı artacaktır.
  • Merhaba Arkadaşlar Herkese Şimdiden Hayırlı Olsun ;

92 Doğumluyum sonunda gitmeye karar verdim tecilimi bozdurdum bikaç zorlu işlemden sonra (Aile Hekimini bekledikten sonra aile hekimimin yaşadığım değil okuduğum yerde olması onu değiştirmem muayene olmam muayene olduktan sonra o kadar sıra bekleyip Askerliğe Elverişlidir yazmaması ama aksi bişey de yazmaması oda şöyle doğal olarak yazmışlardı.Tekrardan aile hekimine gittim onu halledip tekrar şubeye gittiğimde 1:30 saat kapıda bekledim sistem yok diye içeri almadılar ama Bakırköy şube de sorun olmadığını ordaki memurların göt keyfi yüzünden 1 günümü yedim daha sonra sabahtan gittiğimde okulun tekrar tecil ettiğini öğrendim yani sil baştan olmuştu en sonunda dün muayene olup kaydımı yaptırdım. :) )

Benimde bir sorum olucak bana verilen kağıtta ,

'AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 30/10/2017 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
    YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR. ' yazıyor fakat E-DEVLETTE

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 07/11/2017 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
    YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR. yazıyor ben şubeyi aradım kağıtta neyse o dediler.

Kasımda Askermiyim ? Kasımda gitmem gerekiyor kendimi işimi çevremdeki herşeyi buna göre ayarladım.

Bu farklılık neden kaynaklıdır.

Şimdiden teşekkür ederim.
  • ben de bozdurdum sonunda hadi hayırlısı
  • Yarasa23 Y kullanıcısına yanıt
    2-3 gün bekledikten sonra e devlete bak erteleme nedeni ''sinif ve tertibat bekliyor'' yazıyorsa sıkıntı yoktur
  • Aynen dostum o şekilde yazıyor.Zaten benim şubenin celp dönemide KASIM o yüzden kesin Kasım 'da gidiyorum yani :)
  • Askerlik subesine gittik muane olduk. İslemleri yaptik. 2 a4 belge bende kaldi. Simdi 20 Ekimi bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scaryscreen -- 22 Ağustos 2017; 11:52:44 >
  • İşlemler bitti benimde fakat ÇAP mezunu olduğum için biraz karışıklık oldu şubede. İki üniversite olarak giriş oldu ama biri seçildi. Maden ortalamam Metalurji ortalamasına yazıldı gibi anladım Eylül ayında değiştirilebiliyorsa gidip sormayı düşünüyorum.
  • Ekim ayının ortalarında 200 sayfayı gecer mesaj sayısı

• scaryscreen kullanıcısına yanıt
    20 ekimde ne var? bana eylül ayı içerisinde gel dediler. Bir de benim muayenem zamanında tecil işlemi yaptırırken yapılmıştı diye hatırlıyorum ama emin değilim. Tekrar muayene olacak mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pplhntr

20 ekimde ne var? bana eylül ayı içerisinde gel dediler. Bir de benim muayenem zamanında tecil işlemi yaptırırken yapılmıştı diye hatırlıyorum ama emin değilim. Tekrar muayene olacak mıyım?

Yerlerin Açıklanması 20 Ekim dediler. Silüsü alıp işyerine verip işten askerlik sebebiyle ayrılabilirmişiz. başka bişey yapmıyoruz diye biliyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DeliMuhendis

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arda9911

Arkadaşlar ben 2 hafta önce tecilimi bozdurdum. Yedek subaylık tercihine hayır demiştim. Şimdi yedek subaylık istiyorum tercihimi değiştirebilir miyim? Oluyorsa ne zamana kadar yapabilirim?

Ben bugün şubeye gidip tercihimi degi?tirdim herhangi bir sorun çıkmadı

Şimdi mi yapmak gerek? 1 Eylülden sonra yapmak gerek? Ben şubeye gittim 1 eylülden sonra gel dediler.

Eylül sonuna kadar yapabiliyormu?uz. Bana da eylül'de yapalım dediler şehir dışında olacağımı eylül'de gelemeyeceğimi ilettim tamam o zaman yapalım dediler.

Teşekkür ederim.
  • İş yerinde kıdem tazminatını almak için işten ne zaman ayrılmak gerekir. 20 ekimden sonra mı daha öncede olur mu ?
    İş yerine silüsü vermek yeterli olur mu ?
  • Hastane sevk isteyenler için sıralama aynen şöyle;

Askerlik şubesi>>>Sağlık Ocağı>>Askerlik Şubesi>>>Hastane>>>Askerlik Şubesi

2 gündür bunlarla uğraşıyorum İstanbul gibi yerde büyük çile.
  • SroKO kullanıcısına yanıt
    Hocam 2 güne hallolurmu peki. ekstra zaman alıcı şeyler nelerdir vs? sonuçlanınca detaylı yazabilir misin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.