Şimdi Ara

369. Dönem [Kasım 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.070
Cevap
69
Favori
681.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı olsun. "SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA

20 EKİM 2017 SAAT: 10:30'DAN İTİBAREN E-DEVLET KAPISINDAN YÜKÜMLÜLERE

DUYURULACAKTIR. SINIFLANDIRILAN YÜKÜMLÜLER TEKRAR SINIFLANDIRMA İŞLEMİNE

TABİ TUTULMAYACAKTIR.

SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA;

A. BİR AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI İLE İKİ

BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI

30-31 EKİM 2017, KISA DÖNEM ERBAŞ/ER STATÜSÜNE AYRILANLARIN BİRİNCİ GRUBU

30 EKİM-01 KASIM 2017, İKİNCİ GRUBU İSE 13-15 ARALIK 2017 TARİHLERİ ARASINDA

TERTİP EDİLDİKLERİ BİRLİKLERE SEVK EDİLECEKLERDİR."

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahkaplanoglu

Hayırlı olsun. "SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA

TABİ TUTULMAYACAKTIR.

bu yazıyı birkaç yerde gördüm ama kaynağı bulamıyorum. msb'nin sitesine baktım yok. link bulamıyorum yani paylaşacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alper Sönmez

quote:

Hayırlı olsun. "SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA

TABİ TUTULMAYACAKTIR.

bu yazıyı birkaç yerde gördüm ama kaynağı bulamıyorum. msb'nin sitesine baktım yok. link bulamıyorum yani paylaşacak.

http://www.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/askeralma/kasim_2017_ydsb_trt.pdf

• http://www.hurriyet.com.tr/kemal-kilicdaroglunun-oglu-askere-gidiyor-40553895

Bu nasıl oluyor kasım celbinde gidecek kişi bu tarihte acemi birliğinin nerde olduğunu öğrenmiş
  • Louis Van Gaal kullanıcısına yanıt
    Dövizli askerlik olarak Burdur yapabilir :)

Ya da Kemal sallamıştır :)
  • Arkadaslar ornegin agustos celbinde kac kisi silah altina alinmis? Boyle bir bilgi varmidir

• Louis Van Gaal kullanıcısına yanıt
    önceden başvurunu yaparsın yerler belli olur.sonra tecilin vardır sülüs almazsın tecil ettirirsin.

bu sayede gidecegin yere geçte olsa gidersin...

ben albay habercisiydim. bize de torpillilerin telefonu onlar acemiliğe başlarken geliyordu. 1 ay öncesinden torpillinin yeri belli oluyordu en erken...

• quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

önceden başvurunu yaparsın yerler belli olur.sonra tecilin vardır sülüs almazsın tecil ettirirsin.

bu sayede gidecegin yere geçte olsa gidersin...

ben albay habercisiydim. bize de torpillilerin telefonu onlar acemiliğe başlarken geliyordu. 1 ay öncesinden torpillinin yeri belli oluyordu en erken...

Benimde aklıma ya torpil ya da burdur gelmişti dövizli.

Bence ilk seçenek daha mantıklı :)

• Temmuz ortası gibi bozdurdum tecilimi ben de günler geçtikçe heyecan artıyor yavaş yavaş..hesap açmadan duramadım daha fazla

Memleket : İzmir , Bölüm : Makine Müh.
    Kısa Dönem : evet , Yedek Subay : hayır , Komando : hayır

Hepimizin hakkında hayırlısı olsun bir an önce geçsin bitsin
  • Merhaba arkadaşlar ben de önümüzdeki hafta tecil bozdurup gitmeye karar verdim. Ama henüz tam moda giremedim. Vazgeçme ihtimalim olabilir. Daha önce bir yerde okumuştum e devletten sevk belgesini almadıktan sonra tekrar tecil hakkını kullanabildiğimiz şeklinde bir şeyler yazıyordu. 3 yıl tecil hakkım var şuan. Böyle bir şey mümkün mü?

Bir de ben de kıl dönmesi var ama rahatsız etmediğinden ameliyat olmadım. Askerde ameliyat olsam kaç ay istirahat alırım. Evet daha gitmeden nasıl bazı şeylerden yırtarım diye düşünüyorum :)
  • gorkem9170 G kullanıcısına yanıt
    Sevk belgesi almadan tecil ettirilebilir fakat şube sebebini sorar kabul ederse tecil ederler.

Uzun dönem askerler 30 gün kısa dönemler 15 günden sonra verilen hava değişimi veya istirahat şafaktan düşmez.

Ameliyatını askerliğinin son dönemine ayarlayabilirsen daha iyi olur.
  • gorkem9170 G kullanıcısına yanıt
    Askere gitmeden ameliyat olma, askerlikte canının sıkıldığı veya bunaldığın zaman ordaki görevlilere ameliyat olacam dersin ve hava değişimi alırsın 30 gün askerliğinden düşer
  • Herkese merhaba arkadaşlar.

Ben de Kasım 2017'de askere gitmek istiyorum ancak muhtemel bir sorunla karşı karşıyayım. Durumumu baştan özetleyeyim yüksek lisans mezunuyum yüksek lisans mezuniyetinden dolayı kullanabileceğim 1 yıllık tecili de kullanmadan bir an evvel askere gitmek istediğim için kasımda gitmek için tecili bozdurdum. Bundan 1 sene önce de aile hekiminde de muayene olduğum zaman 4 yıllık lisans bölümünden yeni mezun olmuştum ve 2 yıl tecil hakkımı kullanmıştım ama sonra işin içine yüksek lisans girdi.

Ağustosun 9'u, 10'u gibi şubeye gidip tecil bozdurma işlemini yaptım ve hazırladıkları ve 1 nüshasını da bana verdikleri belgelerde

"CELP DÖNEMİ: KASIM 2017
    YOKLAMA TARİHİ: 13.07.2016"

yazıyor ve orada çalışanlar kasımda kesin olarak asker olacağımı söylediler.

Ancak bugün tarih 20 Ağustos ve E-Devlet'e giriş yapıp askerlik durum belgesini sorguladığımda karşıma şu çıkıyor:

"AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 30/09/2017 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
    YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR.

ERTELEME NEDENİ : SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR"

Bu ne demektir ? Yani benim anladığım kadarıyla bana şubenin verdiği belgeyle ve şubedekilerin söyledikleriyle şu an E-Devlet'te gözüken sonuç uyuşmuyor. Eğer olayı doğru yorumluyorsam bunun nedeni nedir ve benim bu durumda ne yapmam gerekir ?

• Kasım celbinde askere gideceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marjinalite_

Herkese merhaba arkadaşlar.

Ben de Kasım 2017'de askere gitmek istiyorum ancak muhtemel bir sorunla karşı karşıyayım. Durumumu baştan özetleyeyim yüksek lisans mezunuyum yüksek lisans mezuniyetinden dolayı kullanabileceğim 1 yıllık tecili de kullanmadan bir an evvel askere gitmek istediğim için kasımda gitmek için tecili bozdurdum. Bundan 1 sene önce de aile hekiminde de muayene olduğum zaman 4 yıllık lisans bölümünden yeni mezun olmuştum ve 2 yıl tecil hakkımı kullanmıştım ama sonra işin içine yüksek lisans girdi.

Ağustosun 9'u, 10'u gibi şubeye gidip tecil bozdurma işlemini yaptım ve hazırladıkları ve 1 nüshasını da bana verdikleri belgelerde

"CELP DÖNEMİ: KASIM 2017
    YOKLAMA TARİHİ: 13.07.2016"

yazıyor ve orada çalışanlar kasımda kesin olarak asker olacağımı söylediler.

Ancak bugün tarih 20 Ağustos ve E-Devlet'e giriş yapıp askerlik durum belgesini sorguladığımda karşıma şu çıkıyor:

"AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 30/09/2017 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
    YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR.

ERTELEME NEDENİ : SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR"

Bu ne demektir ? Yani benim anladığım kadarıyla bana şubenin verdiği belgeyle ve şubedekilerin söyledikleriyle şu an E-Devlet'te gözüken sonuç uyuşmuyor. Eğer olayı doğru yorumluyorsam bunun nedeni nedir ve benim bu durumda ne yapmam gerekir ?

Sınıf ve tertibat bekliyor demek ilk celp döneminde (kasım) sınıflandırılacaksınız demek. Tarih bende de aynı şekilde oraya takılmayın herhangi bir sıkıntı yok 30/09 'da 30/10 olarak güncellenecektir kasım'da askeriz inşallah

• Çok sağolun cevaplar için...

Bir sorum daha olacak.

Ben 4 yıllık lisans İktisat, üstüne de Yönetim ve Organizasyon Tezsiz ve Uzaktan Öğretim Yüksek Lisans mezunuyum. Şubeden denilene göre ve yukarıda konuştuğumuz üzere kasımda askerim, tecili bozdurdum. İş dolayısıyla kısa dönem gitmeyi çok istiyorum zaten tecili bozdururken uzun dönem istemiyorumu da işaretlettim ama sizce kısa mı giderim, uzun mu ?

Yani yüksek lisans var diye zorla uzun alırlar mı ? Ama yüksek lisans da öyle sağlam bi bölüm falan değil yani dediğim gibi uzaktan ve tezsizdi.

• Arkadaşlar 17 Ağustos tarihinde tecilimi bozdurdum. Sağlık raporu olarak aile sağlık merkezine gittim herhangi bir sıkıntım olmadı. Edevlette askerlik için sınıf beklediğim yazıyor.

Sorum şu; bir daha herhangi bir nedenle askerlik şubesine gitmemize gerek yok değil mi?
    1-30 Eylül arasındaki sevk öncesi hazırlıkta bir şey yapmamıza gerek var mı?
    Ayrıca yedek subaylı istemiyorum ve ingilizce bilmiyorum demiştim(y. subaylık çıkma ihtimali düşsün diye) onları Eylül ayı içerisinde değiştirebilir miyim?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arda9911

Arkadaşlar ben 2 hafta önce tecilimi bozdurdum. Yedek subaylık tercihine hayır demiştim. Şimdi yedek subaylık istiyorum tercihimi değiştirebilir miyim? Oluyorsa ne zamana kadar yapabilirim?

Ben bugün şubeye gidip tercihimi degi?tirdim herhangi bir sorun çıkmadı

Şimdi mi yapmak gerek? 1 Eylülden sonra yapmak gerek? Ben şubeye gittim 1 eylülden sonra gel dediler.
  • Sağlık raporunu önce sağlık ocağından alıp askerlik şubesine gitsem sorun olur mu? Yoksa şubenin mi yönlendirmesi gerekiyor sağlık ocağına ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustang10

Sağlık raporunu önce sağlık ocağından alıp askerlik şubesine gitsem sorun olur mu? Yoksa şubenin mi yönlendirmesi gerekiyor sağlık ocağına ?

Önce şubeye gitmeniz gerekli. Size birkaç evrak verecekler onunla gideceksiniz sağlık ocağına, doktor evraklara işlem yapacak ardından şubeye geri teslim edeceksiniz.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.