Şimdi Ara

368. Dönem [Ağustos 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları [GÜNCEL] (188. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.186
Cevap
69
Favori
525.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    akıllı telefonu nasıl soktunuz hocam?
  • Arkadaşlar , şimdi benim askerlik yerim belli oldu Ağustos celbi 2.grup Eylül 15te gidiyorum, yalnız ben bunu özel bir durumdan dolayı Kasım celbine tecil etmek istiyorum, soruma gelince şimdi benim tecil hakkım var eger Kasım celbine tecil edersem yerim belli değişmeyecek kesin 1.grupmu olurum , 2.grup olma durumu varmı ? Bilgisi olan ve ya daha önce böyle bir durum yaşamış arkadaşlar dan yardım bekliyorum. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam 1 ay var 2. Grup olayı çok kötü gerçekten o heycan heves balon gibi söndü 🤣 bu arada balıkesir de acemi izmirde usta yapcak olanlar varsa pm atın tanısalm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkk-rodeo -- 14 Ağustos 2017; 12:49:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Konya il jandarma koguşundan selamlar. Sorular varsa alabilirim. Yemin torenine atarsa 12 kaldı

Harbi Akıllı telefon nasıl soktunuz umarm bizdede skntı ckmaz çünkü bnde yanımda goturucm

• Merhabalar. 2.grup eğitim Ankara MEBS ve esas İstanbul 47.mot.pid.alayı.

Aynı olan arkadaşlar var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmettekin12

akıllı telefonu nasıl soktunuz hocam?

Direkt soktuk. Cantaya bakmadilar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ziraat kartı birliğe katılınca veriyorlar mı? Mesaj geldi kartınızı bankamızın Amasya şubesinden alabilirsiniz diye ama ben Bursa'dayım. Adrese gelmiyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkk-rodeo

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Konya il jandarma koguşundan selamlar. Sorular varsa alabilirim. Yemin torenine atarsa 12 kaldı

Harbi Akıllı telefon nasıl soktunuz umarm bizdede skntı ckmaz çünkü bnde yanımda goturucm

Valla heryerde ayni mi bilmiyorum ama konya il jandarmada cantayi acip bile bakmadilar. X ray cihazi zaten yok. Diger yerleri bilemem belki sokmazlar akilli telefonu

• Arkadaşlar askere kredi kartı götüre biliyormuyuz sormak istedim
  • ekooooo kullanıcısına yanıt
    değişmez yerrin
  • quote:

Orijinalden alıntı: f1rıncı

Arkadaşlar askere kredi kartı götüre biliyormuyuz sormak istedim

sıkıntı olmaz. götür.

• akıllı telefonu dert etmeyin. acemiliğe götürmeyin sadece. çünki soksanız bile şarj sıkıntısı çekersiniz. powerbank çok dikkat çeker.

usta birliğine giderken yanınızda götürün didik didik aranmazsınız. doğuda zaten direk içeride bırakır otobüs sizi. kapıda bırakmaz. ktm ye katılırsanız bazı ktmlerde yasak. örneğin batman ktm

• arafhkn A kullanıcısına yanıt
    Çok fazla eşya götürmeyin dolaplar ufacık. İlk günler zor gelebilir sabredin bi hafta içinde alışırsınız. Sırf kd var bizim arkadaş ortamı çok iyiydi. Sıkça yürüyüş yapacaksınız, silahlı eğitimler falan. Yemeklere sivilden geldiğiniz için laf edersiniz ama askeriye şartlarını göz önünde bulundurun gayet iyi cidden. Botlarınızı direkt ezin, içini kontrol edin benimkinde dikiş hatası var ayağım uzun süre acıdı. Erken kalkmak sorun olmadı, uyuz insan yoktu ama illa ki bu adam dört yılı nasıl bitirmiş diyeceğiniz tipler olur. Askerlik yapılacak şey değil ama Balıkesir'de güzel şartlarda yaptığını bil. Komutanlar da gayet düzgün insanlar. 2. bölükteydim ona istinaden bu yorumlarım. Bu arada 1 ve 2.bölük en çok yorulan bölüktü ve yine öyle olacaktır muhtemelen. Sizden istenen düzgün yürüyüş yapın, içtimalara gecikmeyin, sakal kılık kıyafet durumu düzgün olsun, selam ve tekmil önemli gerisi teferruat. Erken gidip bölük astsubayı odasında görev alırsan yata yata acemiliği yaparsın

• 32huseyin32 kullanıcısına yanıt
    Sen de mi Eylül 13'de gidiyorsun dostum ?

• Arkadaşlar merhaba, net bir sorum olacak.Askerliğim 30.12.2019'a kadar tecilliyken tecilimi bozdurdum ve bu ağustos celbinde askere gidecektim fakat 2.grup olarak eylül ayında gideceğimden dolayı askerliği bir defa daha tecil ettirmek istiyorum.Daha önce tecil ettirmedim bir defaya mahsus olmak üzere hakkım var diye biliyorum.Çalışmıyorum.Bir problemle karşılaşır mıyım? Tekrar tecil edersem ne zamana tecil olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: frknkycn

Arkadaşlar merhaba, net bir sorum olacak.Askerliğim 30.12.2019'a kadar tecilliyken tecilimi bozdurdum ve bu ağustos celbinde askere gidecektim fakat 2.grup olarak eylül ayında gideceğimden dolayı askerliği bir defa daha tecil ettirmek istiyorum.Daha önce tecil ettirmedim bir defaya mahsus olmak üzere hakkım var diye biliyorum.Çalışmıyorum.Bir problemle karşılaşır mıyım? Tekrar tecil edersem ne zamana tecil olur?

Tekrar tecil olur hemen başvuru ardından. Yerin belli oldukdan sonra da tecil ettirirsin ama yerin bi daha değişmez. Tekrar aynı yere gidersin. Sülüsü alırsan tecil ettiremezsin

• Hellfire_1905 kullanıcısına yanıt
    Bakalm acemilik benimde balıkesir umarım horlayan kimse yoktur tek endişem o 🤣şimdilik

• Darkk-rodeo D kullanıcısına yanıt
    Ayni yerlerdeyiz haberlesebiliriz hocam

• Herkese hayırlı teskereler. 369. Dönem Adayı olarak sorum şu arkadaşlar. Bot alırken orda mı numara soruyolar? Bazı arkadaşlara şubede sormuşlar kaç numara giyiyosun diye yoksa kağıda göre mi veriyolar botları?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nchls

Merhabalar. 2.grup eğitim Ankara MEBS ve esas İstanbul 47.mot.pid.alayı.

Aynı olan arkadaşlar var mı ?

var kardeşim tamamen aynıyız.acemi birliği yada usta birliği aynı olanlar iletişim için eklesin.
    instagram : ozenciboo
  • 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.