Şimdi Ara

368. Dönem [Ağustos 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları [GÜNCEL] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.187
Cevap
69
Favori
525.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tamam o zaman gidiyim ben teşekkürler birde şubeye göre gideceğin yer sınıf değişiyor diyorlar doğru mu acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mamakstyla M kullanıcısına yanıt
    Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bu konuda 2-3 ay içinde paydaşlarla son noktaya gelmeyi, yıl bitmeden yasalaştırmayı hedefliyoruz. Kazanılmış haklarla ilgili mevcut kitleye negatif bir sıkıntının tasarımız içinde olmasının taraftarı değiliz" dedi. ( erken sevinmeyelim, fakat bizim için her şey olumlu duruyor, Kasım celbi düşünsün.

• Beyler aof mezunlarina astek cikma olasiligi ne kadar acaba ? Facebook' da 368.donem grup kurdum. Ins isteyene kisa yada astek cikar tazminatlari aliriz doneriz insallah

• Normal tecil hakkımı kullansam 368 sizinle geliyordum fakat 367 gidiyorum üst devreniz olarak
    Öncelikle herkese gönlünden geçen askerliği yaşamasını diliyorum, hayırlısıyla gidip gelelim.

Bu dönem ve 369.'da en yoğun Yedek Subay alımının olacağını düşünüyorum.
    15 temmuz sonrası ordudan atılan subaylar ve yüksek rütbelilerin açığını doldurmaya çalıştıkları Asteğmenlerin bir çoğu bu dönemlerde terhis alacaklar.
    Yerlerine yeni Yedek Subay ihtiyacı doğacağı için Yedek Subay'a EVET yazanların normal şartlarda şansı %50 ise bu dönemlerde benim fikrime göre %60 falandır.

+ Devletin IRAK'a 1.operasyon ve SURİYE'ye 2.operasyon ihtimali bizim dönemimiz dahil(367) bu dönemlere(368,369) denk gelecek büyük ihtimal.
    bu yüzden ekstra takviye Subay ihtiyacı doğacaktır.

Bizim azda olsa şansımız ECDADIMIZ gibi şanlı Bayrağımız altında vatan için savaşmak olacak, bu bize denk gelirse ne mutlu bize
    Herkesin hakkında hayırlısı olsun.

bu arada bizim tarihler 21 Nisandı, 27 Nisan'a ertelendi önceki sayfalarda böyle bir bilgi var sizinde 20-22 temmuz denilip 27 temmuza falan çekerler mağdur olmayın işinizi gücünüzü ona göre ayarayın derim.
    Bizden forumda bir arkadaş mağdur oldu bu tarih sıkıntısı yüzünden aman dikkat edin kesin bir tarihe şartlamayın kendinizi.

• Hayırlısı tazminatları inşallah aliriz

• Arkadaşlar hepinize merhaba. Ben de tecilimi bozdurarak aranıza katılmanın mutluluğunu yaşıyorum. Nasip olursa Ağustos'ta askerim inşallah.
  • mustyy41 M kullanıcısına yanıt
    Ne diyorsun hocam bizide alırlar mı cepheye?
  • 27 yaşındayım.. Bedelli Askerlik bekleyenlerdendim.. Ancak gidişata bakılırsa çıkmayacak gibi.. Temmuz'da tecilim bitiyo.. Kısmet olursa Mayıs ortasında tecilimi bozdurup Ağustosta gitmek istiyorum ben de..

• İL/KÜTÜK: malatya

BÖLÜM: inşaat mühendisliği

ORTALAMA: 2.14

YEDEK SUBAY: Evet

KOMANDO: evet

Konuyu açan arkadaşa teşekkürler, hakkımızda hayırlısı olsun
  • Merhaba arkadaşlar,

Perşembe günü şubeye gideceğim, sormamı istediğiniz özel bir soru varsa mesajı alıntılayarak yazın lütfen bana. Halen gitmemiş olan, süre bulamayan vs olabilir aklına takılan bir şey varsa sorabilirim.

Şubenin oralara bir yere 368. Dönem askerler forum.donanımhaberde toplanıyoruz diye not bırakmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noix~ -- 24 Nisan 2017; 11:33:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beedrill28

Bende 364 kd olmadan önce (2014) başvurup yerim açıklandıktan 1 kaç gün sonra gidip tecil etmiştim ve 2 yıl geçince 2016'da 364 kd olarak tecil bozdum ve yerim 2 sene önceki belli olan yer idi değişmedi. nisan tecil bozacaktım ağustos için görevli yerin belli mayısta gel dedi yoksa nisanda bozarsan mayısta gidersin dedi.

Siz ağustos celbi olduğunu belirttiniz değil mi ? 10 gün sonra e devlette açıklanıyor yerler mayıs celbi için ve orda yoksa ağustos ayı gidersiniz.

Hocam benimde 2014 de okurken okul tecil etmeyi unutmuş askerlik yerim belli olmuştu sonradan belgemi götürüp tecil etmiştim 2017 mayısta tecilim bitiyor ağustos ta gitmek istiyorum ozaman çıkan aynı yeremi gidicem?

• quote:

Orijinalden alıntı: _robisso

27 yaşındayım.. Bedelli Askerlik bekleyenlerdendim.. Ancak gidişata bakılırsa çıkmayacak gibi.. Temmuz'da tecilim bitiyo.. Kısmet olursa Mayıs ortasında tecilimi bozdurup Ağustosta gitmek istiyorum ben de..

benim de yaş 29, bedelli çıkar diye yüksek yapıyorum , ocakta bitecek son dönem , bedelli çıkmayacak gibi, mayısın 31i son başvuru , o haftaya kadar beklerim , çıkma ihtimali yoksa ben de gideceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

27 yaşındayım.. Bedelli Askerlik bekleyenlerdendim.. Ancak gidişata bakılırsa çıkmayacak gibi.. Temmuz'da tecilim bitiyo.. Kısmet olursa Mayıs ortasında tecilimi bozdurup Ağustosta gitmek istiyorum ben de..

benim de yaş 29, bedelli çıkar diye yüksek yapıyorum , ocakta bitecek son dönem , bedelli çıkmayacak gibi, mayısın 31i son başvuru , o haftaya kadar beklerim , çıkma ihtimali yoksa ben de gideceğim

Sanirim çıkmayacak. Belli olmaz tabi 2014'de de gelmeyecek dendi 1 hafta sonra çıktı. Ben 25 yaşinda gideceğim o bile düşündürüyor sizin 29 baya olmuş hocam. 30 yaşinda kisa dönem giden bir abimiz vardi mahallede, 6 ay değil 1 ay bile çok geliyor o yaştan sonra diyordu. Valla biran önce gidip aradan çıkarmak lazim gün geçtikce yaş gittikçe sıkıntı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paetzold

quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Sanirim çıkmayacak. Belli olmaz tabi 2014'de de gelmeyecek dendi 1 hafta sonra çıktı. Ben 25 yaşinda gideceğim o bile düşündürüyor sizin 29 baya olmuş hocam. 30 yaşinda kisa dönem giden bir abimiz vardi mahallede, 6 ay değil 1 ay bile çok geliyor o yaştan sonra diyordu. Valla biran önce gidip aradan çıkarmak lazim gün geçtikce yaş gittikçe sıkıntı.

askerliği uzatmak için yüksek lisansa bile başladım , 2019 mayısa kadar da hakkım var ama muhtemelen gideceğim aynı düşüncelerden dolayı

• berkaydj kullanıcısına yanıt
    Yer belli olduysa büyük ihtimal 2014 teki çıkan yere gidersiniz. E devletten baktıgımda 2014 ekimde te ankara çıkmıştı ve 2016 agustos ta ankaraya gittim. Değişmemişti yani.
  • Ağustos ayında gidiyoruz bakalım biz de, geçen seneden muayenemi yaptırmıştım.
    Kıdem tazminatını alabilirsek süper olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MIKROP DOGAN

Ağustos ayında gidiyoruz bakalım biz de, geçen seneden muayenemi yaptırmıştım.
    Kıdem tazminatını alabilirsek süper olacak.

Alacağız sorun yok :) sene sonuna doğru gelecekmiş kanun.. yani inşallah

• bedelli çıkar mı acaba
  • MIKROP DOGAN kullanıcısına yanıt
    Hocam bence zor, ben bedelli çıkmış olsa bile tercih etmeyecek biriyim fakat benim görüşümce zor.

Umarım çıkar ve zaman/düşünce olarak gitmeyecekler değerlendirir, fakat gerek 15 Temmuz olaylarından sonra boşalan kadrolar, askere karşı oluşan güven problemleri vb. nedenlerden kaynaklı şu an bedelli gibi bir karar almazlar, eğer böyle bir koz oynanırsa 2019 seçimlerinden önce olur gibi geliyor bana. O yüzden şu anlık hiç umut bağlamamakta fayda var.

Bizler için en önemlisi şu an ''KIDEM''

Bakanın açıklamalarına göre 2-3 ay içerisinde şekillendireceğiz ( 1.Temmuz 2017 Meclis tatile giriyor ) Sene sonuna doğru uygulamaya sokacağız lafları umut dolu yaptı beni. Geçsin zaman ve rahatlayayım artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noix~ -- 25 Nisan 2017; 10:47:28 >

• Noix~ kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayız hocam,
    5 senedir çalışıyorum şirkette, çıkarken kıdem + vakıf parası derken, kredimi, 6 aylık ev kirası, giderlerini ödeyip gidebileceğim.
    Eğer tazminat fona devredilip de bizim para kağıt üzerinde olursa o zaman iş yaş

Silüs kağıdını almadan çıkamıyorsun da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MIKROP DOGAN -- 25 Nisan 2017; 10:59:29 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.