Şimdi Ara

367. Dönem [Mayıs 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.740
Cevap
47
Favori
303.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    öyleyse banyo havlusu götürmeyebiliriz ya da ince bir banyo havlusu olabilir.

sıvı sabun işini sevdim. en azından hep varmış.

yatakhane de üstte altta yatma olayı nasıl belirleniyor? kim ilk kaparsa mı? nasıl bir seçim oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zulfikar87 -- 21 Nisan 2017; 23:14:12 >
  • zulfikar87 Z kullanıcısına yanıt
    girerken numara verecekler oda yatak numaranız olacak :D benim ki 22ydi bu arada çiftler alt tekler üst sanırım :D numaramda 3022 idi :D altta yatıyordum

yukarda arkadaşın paylaştığı listeden kışlıkları çıkartın siz yaz dönem askerisiniz kışlık bot panço bile vermeyecekler size acemi birliğinde :D gerisi için cok guzel liste

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zantro -- 21 Nisan 2017; 23:20:30 >
  • ctn48 kullanıcısına yanıt
    Batı kışlaya teslim olursun yerin doğu kışladaysa da onlar gönderir zaten.Allah iştimalar da sabır versin :)
  • Pazartesi açıklansa ne güzel olurdu bütün islerimizi hallederdik daha işten ayrilacaz bence bunca insanı mağdur etmezler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benim gözümde sorun var sol gözüm 4 derece ve 3 4 metre önümdeki insanların yüzlerini bulanık görüyorum ve astigmatta var 1 tane olan şeyden çift görüyorum hafif çıkıntılı bi şekilde acaba beni askere alırlarmı?

• Beyler hayatınızdaki en boktan döneme girdiniz. Bundan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. İşten ayrılacaksınız belki geldiğinizde iş bulamayacaksınız. Kız arkadaşından ayrılan olacak.. Görüştüğünüz samimi arkadaşlarınızın çoğu boş çıkacak. Ailenizle aranıza mesafeler girecek bir telefon kadar uzağınızda olan her şey size yasak olacak. Kısacası hayatınız şekil alacak.

İplerin inceldiği ama kopmadığı bir noktadasınız vatan kardeşlerim. Biraz hüzünlü biraz mutlu günler geçireceksiniz. Hayatınızın bundan sonraki kısmı için biraz daha dikkatli olacaksınız.

Bu zaman zarfında başınıza gelecek her türlü olumsuz koşulda fevri davranmayıp düşünerek kendizi sorgulayarak hareket etmenizi tavsiye ederim.

Bismillah diyip askerliğinize başlayın. Her telden insanla karışalacaksınız kendi başınızın çaresine bakmanız gerektğini öğreneceksiniz. Askerlikte sıkı dostluklar edineceksiniz. Hiç tanımadığınız insanlarla aynı ortamda olacaksınız siz işin acemliği bitmeden olayın farkına varamayacsınız.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

• Sıkıntı yapmayın, acemilik zordur, iki dakka dinlenemessin, bol bol yürürsün, geçmez.Usta birliğinizde komutanınız iyiyse yaşadınız, değilse gözüne girin ama her işe de atlamayın.Acemiye telefon götürmeyin, etrafta gezen malzeme listelerine pek takılmayın, bol atlet don çorap, traş malzemesi, bot boyası yeterli, diğer ıvır zıvırı verecekler acemi birliğinde.357'den selamlar! Doğubeyazıt/Merkez komutanlığına gidecek varsa pm atabilir.
  • sizlere 2 tavsiyem var;

1.si mutlaka kulak tıkacı götürün.sünger olanlardan fazla fazla götürün.

2.si illaki sorunlar yaşayacaksınız. asker arkadaşlarınıza tahammül etmek zorundasınız. sakın kavga etmeyin. edecekseniz de içerde edin. karakol/alay dışında ederseniz affı yok. tecrübe konuşuyor

geçen pazar geldim askerden. bi gittiğim günü biliyorum bi geldiğim günü. çok keyifliydi bee..

inşallah sizlerin de keyifli geçer.
  • Bu çengelli iğne, dikiş seti falan orda kantinde satılıyodur diye düşünüyorum. Not defteri kalem falanda öyle. Bazı şeyleri çok abartı yazıyosunuz gibime geliyor. Şöylede birşey var herkesin durumu varmı yokmu çoğu şeyi devlet vermeli bence. Fazladan çorap, boxer atlet götürelim. Traş malzemelerini ve şampuanıda kendimiz götürelim ordan verdikleri jilet, köpük nasıl olcak kimbilirde onun dışındakiler abartı bence. Tatile gitmiyoruzya hem kantindede satılıyodur. Ve bu saydığınız şeyler askeri malzeme satılan dükkanlarda vardır demi. Benim yaşadığım şehirde şaka gibi ama askeri malzeme satan dükkan bulamadım.
  • Lazım olacaklar don atlet traş takımı tırnak makası gibi eşyalar olur askerliğini yapmış olan biri acemi birliği için aşağıya ufak bi Liste yazarsa herkes kurtulur bu sorulardan :)

• Yunuscan21 Y kullanıcısına yanıt
    önceki sayfalarda yazdım devlet size herşeyi verecek zaten diye jiletler yerine göre değişiyormu bilmiyorum ama derby marka dağıtıyor.

tırnak makasınızı, kişisel bakım ürünlerinizi alın, deodorant sokmuyorlar içeri ama içerde kantinden alabiliyorsunuz :D
    arkadaş yazmış eczaneye gidin kulağı rahatsız etmeyen tıkaçlardan alın gece horlayan çok oluyor cunku yurt gibi 6-8 kişi yatmıyorsunuz :D
    bunun dışında size lazım olacak incik cincik herşey kantinlerde satılır

don getirin, atlet getirin,

askeriye size şunları veriyor

-2 x haki tshirt
    -3 x çorap
    -1 x don (bize 3 vermişlerdi değişkenlik gösteriyor olabilir tedarikli gidin
    3atlet
    -2 x sanino diş macunu
    -1 x diş fırçası
    -1 x baş havlusu - normal havlu banyo için ama kötü üstünüzde iplik bırakıyor sürekli
    -1 x terlik
    -1 x şort bide deniz şortu gibi bişey veriyorlar banyo şortu diyorlar :D alınca görürsünüz
    -eşofman takımı ve spor ayakkabı
    -kamuflaj bot
    -1 x mavi valiz her askerde gördüğünüz
    bide spor ayakkabı var ki dillere destan :D 4 kilo ağırlığı var :D ben onu giyince allahım nolur cıkartalım da bot giyelim diyordum usta birliğindede gittiğim gibi başkasına verdim :D

bunlara ek künyeydi kulak tıkacı falan da veriyorlar

ekşi sözlükte yazmış birisi bende eklemeler yaptım bunun üstünü tamamlayın işte kafanıza göre
    dışardan aldığınız ya da almadığınız herşey kantnde satılıyor olacak ama merak etmeyin sadece 1 hafta sonra falan gidiyorsunuz kantine en azından biz öyle gittik yani böylede bir durum var içerde birşey bilmediğinizden başı boş yollamıyorlar sizi komutana çarpılmayın diye :D ya da onlar laf işitmemek için ayrıca her yere topluca gidilecek :D ve buraya da uygun adım marş şeklinde ilerleyeceksiniz :D

yani hiçbirşey getirmeseniz bile orada herşeyiniz tedarik ediliyor. önceki hayatınıza uygundur değildir o sizin yaşam şekliniz tek tavsiyem diş macunlarını kullanmamanız :D

kilit almayı unutmayın 3. düzenlememide bunun için yapıyorum

Kilit (Size tahsis edilen dolabı kilitlemek için)

Kontörlü kart dünyanın bin türlü hali var telefon sokamazsanız falan kullanırsınız içerdeki ankesörlüler dışardan aranabiliyor en düşük olanı bile yeterli ancak siz yine 100 200 dakikalık falan alın

kaliteli kilit alın cin malı almayın ve 3 adet alın

bu 3 adeti lafımı dinleyip enbüyük çekcekli valizi getirirseniz birini onun fermuarına takarsınız sivil eşya için kafanız rahat olur
    birini botunuza takarsınız ki en çok duyacağınız şey bot çalındı haberleri olacak :D o yüzden kaliteli alın ki bu acılmaz diyip bıraksınlar
    sonuncuyuda usta birliğinizde dolabınızın kapağına vuracaksınız

çekçekli valizi neden büyük getiriyorum diyenler için ben aklıma sıcayım diye bin defa dedimde ondan size öneriyorum boş bile olsa getirin. size verecekleri malzemeleri içine koyarsınız millet inim inim inlerken siz normal rahatca gideceksiniz , sivil eşya da kilitleyebileceksiniz , en önemlisi acemi birliğinden usta birliğine direk gidecek arkadaşlar için en gerekli olan bu olacak ki rahatca yolculuk yapacaksınız. ayrıca içinde ki gözlere ayrı ayrı bol getirdiğiniz malzemelerinizi koyarak gittiğinizde sivil eşyaya girdiğinizde tık tık çözersiniz işinizi. ne kadar eksiğiniz var neyi nasıl kullanacaksınız bilirsiniz.

ben bugun gitsem böyle yapardım sizler tabi ki kendiniz bilirsiniz

PUDRA ALMAYI UNUTMAYIN - TABANLIK ALMAYI UNUTMAYIN - BOTU BİR NUMARA BÜYÜK ALMAYI UNUTMAYIN !!! en önemlisi bunlar bana sorsanız.
    botuda 2 numara büyük almayın 1 numara büyük alın.
    gerisi her türlü halledilir :D :D :D

karışık karışık yazıyorum ben siz düzenleyin işte kardeşlerim aklıma geldikce yazdığımdan ve nedenleriyle karışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zantro -- 22 Nisan 2017; 3:13:0 >

• 365 KD olarak ben de tavaiyelerimi yazmak istedim arkadaşlar;

-Kilit vs almayın (dolapları kilitlettirmeyecekler) bot için alacaksanız da şifreli almayın

-Bol bol çorap ve boxer alın en azından acemilik için(şanslıysanız 3 ten fazla duş alabilirsiniz)

-Acemilikte tuşlu radyolu birşey kullanın askercelle e filan gerek yok para kazandırmayın boşuna(şarj edemezsiniz her gün androidleri)

-botları bir numara büyük alın

-boyunuz 170,180 arası birşey ise esofman takımını 3 numara isteyin

-acemide üzerinizdekiler hariç sivil eşya götürmeyin (21 gün çıkamayacaksınız zaten)

-kalabalıktan dolayı hasta olacaksınız, aferin tarzı ilaç alın

-traş için gilette fusion proglide alın en başından tahriş olmasın cildiniz

-normal tuvalet kağıdı alın ıslak mendil değil

-sıcak dönemde gideceksiniz kişisel hijyeninize önem gösterin mantar kremi alın

-çorapları siyah değil haki renk alın, siyah çorap kamuflajın altına yasak

-dolaplarınız bayağı küçük olucak sıkış tıkış olmasın birsürü eşya almayın

-havlu vs herşeyi veriyorlar zaten götürmeyin

Aklıma geldikçe eklerim sorusu olan varsa çekinmeden yazabilir.

• Yukarda birileri yazmış çorabı da haki renk alın diye siyah değil miydi o iyice karıştı ortalık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coban_ -- 22 Nisan 2017; 13:1:14 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok fazla bilgi kirliliği olmuş aslında buda merak edip sürekli soranlardan dolayı olmuş.

Bizde ilk defa gidiyoruz ama hem giden arkadaşlarımız sağolsunlar hemde burada net bilgiyi veren arkadaşlar var sağolsunlar gözümde canlandı zaten kıyafetleri aldığım valiz ve an.

Acemiliğe ekstradan sadece DON, ATLET, ÇORAP getirin diyorlar bu NET.
    Gerisi zaten TSK veriyor diş macununa ve fırçana kadar.
    Ha ben Sensyodn kullanmak istiyorum dersen at çantana bizde nasipleniriz

Bunların dışında Acemliğe AKILLI TELEFON GÖTÜRMEYİN buda NET.
    Şansımı denemek istiyorum dersen bunu millete sormanın alemi yok oradaki komutanını ve tavrını bilecek halleri yok neticede ama Acemi Birliklerin büyük çoğunluğunda akıllı telefona sıkıntı çıkartıyorlar.

Sım kart içinde KENDİ SIM KARTINIZI alıp almamak size kalmış, TURKCELL birliğe gelip kart veriyor diye NET bilgi var.Ama 3 gün sonra ama 1 hafta sonra ASKERCELL elinde olmus olur.
    ANKESÖRLÜ kartı yanınıza alırsanız 100 dakikalık işinizi belirli ölçüde görmüş olursunuz
    ANKESÖRLÜden ailenizi arayıp bu numarayı arayın diyebilirsiniz dakikalarınız bitmemiş olur.

Bunların dışında en önemlisi BOTun 1 numara büyük alınması.
    BOT boyası önemli ve BOTa kilit.

TRAŞ TAKIMI mac3 + Banyo için JİLET.
    Şampuan ve Sabun atabilirsiniz çantaya.

Ekstradan getirmek isterseniz 8-10 paket SELPAK çantaya atabilirsiniz, Tuvalet kağıdı bittiğinde sıkıntı yaşamamak adına.

Acemi Birliklerinde dolabı kilitletmiyorlarmış o yüzden dolaba kilit vuramayız, sadece BOT için kilit götürsek yeterlidir.

TIRNAK MAKASI, TEMİZ ve KİRLİ POŞETİ, ASKI 3 tane yeterli, BOYUN ASKILI CÜZDAN, mektup yazmak yada her gün anı yazmak isteyenler NOT DEFTERİ ve KALEM getirsin , İĞNE ve İPLİK getirebilirsiniz.

Bunların harici ekstra yük olur.Zaten bize verecekleri çanta 10-15 kg ağırlığında oluyormuş.

Yerimizi açıklayın artık da, bizde torun beklemeye başlayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyy41 -- 22 Nisan 2017; 13:33:30 >

• Traş takımı, iç çamaşır harici birşey sakın götürmeyin, hem paranıza hemde taşırken sırtınıza gereksiz yük olur. Kantinlerde herşey mevcut zevkinize kalmış.
    Askeri malzemeciye kalsa dükkanı devreder size.
    375 günlük deneyim var burda. Kendiniz gidin yeter.

Askercell denen gereksiz hattada boşuna para vermeyin, alın Ptt kartınızı paşa paşa ankesörlüden çaldır kapat yapın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ch4ylak -- 22 Nisan 2017; 14:2:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ch4ylak

Traş takımı, iç çamaşır harici birşey sakın götürmeyin, hem paranıza hemde taşırken sırtınıza gereksiz yük olur. Kantinlerde herşey mevcut zevkinize kalmış.

Askercell denen gereksiz hattada boşuna para vermeyin, alın Ptt kartınızı paşa paşa ankesörlüden çaldır kapat yapın..

Kesinlikle katılıyorum, fazla uğraşmaya gerek yok, denize grmek gibi düşünün ilk başta soğuk geliyor ama girince alışıyorsun herşey rayına oturuyor zaten.
  • coban_ kullanıcısına yanıt
    Haki olacak, devletin verdiklerinin arasında da zaten siyah çorap yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ch4ylak

Traş takımı, iç çamaşır harici birşey sakın götürmeyin, hem paranıza hemde taşırken sırtınıza gereksiz yük olur. Kantinlerde herşey mevcut zevkinize kalmış.

hocam askeriyede herşey ucuz oluyor, burdan alıp gitmektense orda almak dahada ucuza gelebilir mi ? kantinde iç çamaşırıda oluyormuş misal, traş takımı ? düz gidip direk ordan alsak ? yani hem taşıması var hemde fiyat belki daha ucuz ?
  • herşey ucuz kola 1 tl mesela 1.5 litre su 34 kuruştu geçen yaz :D kücük su 22 kurus

ana ihtiyaclarınızı alın kişisel bakım gibi ilk gün gidemeyeceksiniz cunku kantıne hatta ilk 1 hafta bile gidemeyebilirsiniz komutan ve çavuşlarınıza kalmış bir durum.

aklınıza gelecek askerin alması gereken ne varsa hepsi var kantinlerde
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.