Şimdi Ara

367. Dönem [Mayıs 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.740
Cevap
47
Favori
303.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakaya kaldığımdan ötürü şubeye gittim.

Çok güzel karşıladılar :-) çaylar pastalar börekler derken bir kaç a4 kağıt altına imza attım.

Arkasından hadi hayırlı olsun Mayıs celbinde askersin dediler işleri güçleri ras gele (-:

Bakaya kaldığımda ötürü cezada varmış ödemem gereken, ne kadar olur bilen var mı ?

Kütük : Malatya / Battalgazi

Herşeye Evet dedim ihtimali düşük astek olmamın ve komando olmamın bu göbekle yapmazlar :-)

Yaparlarsa da eritirim sonuçta Herşey vatan için...

Aöf işletme mezunuyum, ortalama hatırlamıyorum.

Yaş oldu 30 sonum(uz) hayrolsun...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgür19

Arkadaşlar ziraat bankasından hesap açtıralımmı? Daha öncede sormuştum kesin bişey diyen olmadı. Ona göre açtırıcam kart anca gelir zaten gidene kadar.

ziraat bankasından bi hesap açtırıp iban numarasını aileme bırakacağım.nolur nolmaz diye.
  • Arkadaşlar,
    Az önce askerlik şubesini aradım, tertibat ve teslim bilgi/tarihlerimizin ne zaman açıklanacağını bir kere daha sormak istedim.

Pazartesi günü itibariyle Cuma gününe kadar her gün olabilir dediler. Cuma kesin tarihmiş, diğer günlerde de açıklanma ihtimalinin var olduğunu belirttiler.
    Yani 17-21 Nisan tarihlerinden bahsetti, büyük bir heyecanla bekliyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: okçu

Hayırdır hocam tazminat peşinde misin 😂

Hocam merhaba,

Yerler açıklandıktan sonra sülüs kağıdını alıyor ve şirkete istifayı veriyoruz değil mi?
  • Noix~ kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Ben şirketim ve İŞKUR ile görüştüm.
    Dediğin gibi oluyor. Sülüs çıktısını aldıktan sonra 'ASKERLİK Nedeni ile İstifa' ederek tazminat alınabiliyor.
  • Bu hafta cuma açıklanacak olan ilkokul, lise ve önlisans değilmi Arkadaşlar?

Lisansların yedek subay adayı trt duyurusu 21 i olarak belirtilmiş?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noix~

quote:

Orijinalden alıntı: okçu

Hayırdır hocam tazminat peşinde misin 😂

Hocam merhaba,

Yerler açıklandıktan sonra sülüs kağıdını alıyor ve şirkete istifayı veriyoruz değil mi?

Aynen öyle hocam askerlik nedeni ile istifa verip tazminat alabilirsiniz eğer haketmisseniz

• quote:

Orijinalden alıntı: caglar_kilic

Bu hafta cuma açıklanacak olan ilkokul, lise ve önlisans değilmi Arkadaşlar?

Lisansların yedek subay adayı trt duyurusu 21 i olarak belirtilmiş?

Doğrudur hocam mesajda yazdığınız gibi olacak

• Ankette 280 kişi görülüyor.çok az ya..Nerde bu millet.anketi herkez doldursun arkadaşlar.

• bugun asker alma subesini aradim.

uzun donem erler 14 nisanda

kisa donem er ve yedek subaylarin yerleri 21 nisanda aciklanacak diye bilgi aldim arkadaslar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f-network -- 10 Nisan 2017; 19:21:37 >
  • Arkadaşlar 92'liyim lisans bittikten sonra tecil ettirmiştim tekrar 2018'in 10 ayına kadar falan tecil vermişlerdi. KPSS'ye sınav için para yatırdım gireyim ona göre bozdurup giderim diyordum ama şimdiden bozdursam ne zamana çıkar biliyor musunuz gitmiş olsam bile sınava orada da giriliyor sanırım? Yaş 25.
  • Arkadaşlar herkese merhaba,

Bende Mayıs celbi ile askere gideceğim inşallah. Yedek subay ve komando hayır seçmiştim. Tüm sayfaları teker teker okudum, herkesin bilgi aktarımı çok iyi olmuş epey bilgi sahibi oluyoruz burda. Benimde bir sorum olacak bilen veya bir fikri olan varsa cevaplarsa memnun olurum. Kalbimde hafif Mitral kapak yetmediği gibi ufak bir Problem var, internetten epey araştırdım çürük verme olasılıklarıda varmış vermeme olasılıklarıda. Hastalığımdan askerlik şubesinde bahsetmiş olsaydım bir sene tecil edip gönderiyorlarmış. Yaş geldi 28 é artık bir An önce gidip yapmak aradan çıkarmak istediğim için hiç bahsetmiştim. Geçen hafta kontrol için devlet hastanesine gittim ordaki doktor önemli bir durum yok çürük vermezler bu durumda dedi. En fazla askerlikte çok efor sarfettirecek işler yaptırmazlar dedi. Gel gelelim benim soruma askere teslim olduktan sonra hemen ben bu raporu sunmalımıyım, yada başka bir arkadaş söylemişti askere teslim olduğunuz gün sizi muayene ediyorlar o zaman söylersin demişti nasıl bir yol izlemem gerekir benim.

• arkadaşlar edevlette askerlik durumunda son belge 28.04.2017 tarihine kadar askerlik yönünden sakıncası yoktur yazanda yedek subay adayı yazıyormu sizinkinde
  • erteleme nedeni sınıf ve tertibat bekliyor yazıyor benimkinde
    statü bölümü bu son belgede yer almamış sizdede öylemi merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: byburti

Arkadaşlar herkese merhaba,

Bende Mayıs celbi ile askere gideceğim inşallah. Yedek subay ve komando hayır seçmiştim. Tüm sayfaları teker teker okudum, herkesin bilgi aktarımı çok iyi olmuş epey bilgi sahibi oluyoruz burda. Benimde bir sorum olacak bilen veya bir fikri olan varsa cevaplarsa memnun olurum. Kalbimde hafif Mitral kapak yetmediği gibi ufak bir Problem var, internetten epey araştırdım çürük verme olasılıklarıda varmış vermeme olasılıklarıda. Hastalığımdan askerlik şubesinde bahsetmiş olsaydım bir sene tecil edip gönderiyorlarmış. Yaş geldi 28 é artık bir An önce gidip yapmak aradan çıkarmak istediğim için hiç bahsetmiştim. Geçen hafta kontrol için devlet hastanesine gittim ordaki doktor önemli bir durum yok çürük vermezler bu durumda dedi. En fazla askerlikte çok efor sarfettirecek işler yaptırmazlar dedi. Gel gelelim benim soruma askere teslim olduktan sonra hemen ben bu raporu sunmalımıyım, yada başka bir arkadaş söylemişti askere teslim olduğunuz gün sizi muayene ediyorlar o zaman söylersin demişti nasıl bir yol izlemem gerekir benim.

Hocam birliğe katılma muaynesi olur. O muayne esnasında soruyorlar bir sağlık sorunun var mı diye bundan bahsedersen hastaneye sevk ederler seni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okçu -- 10 Nisan 2017; 22:16:19 >

• Arkdaşlar selam
    kısmetse bende mayıs celbi ile gideceğim. Sormak istediğim bir konu var. Yol parası vb konular için bir bankadan hesap açtırmamız gerekiyor mu?
  • arkadaşlar edevlette daha önce 31.03.2017 ye kadar askerlik yönünden sakınca yoktur yazıyordu ve statü yedek subay adayı yazıyordu.
    Son durumda edevlette 28.04.2017 tarihine kadar sakınca yoktur yazıyor ancak statü bölümünde bir şey yazmıyor.Sadece sınıf ve tertibat bekliyor yazıyor

bir sıkıntı yoktur demi yani kısa dönem yada yedek subaylıkla ilgili
  • emrehannn E kullanıcısına yanıt
    Herkeste aynı yazıyor hocam yedek subay veya kısa dönem er olduğunuzu oradan anlayamazsınız :)
  • yedek subay adayı yazmıyor değil mi sizde de
  • okçu kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam, yalnız merak ettiğim konu şu sonuç olarak asker olduğum için oradayken gönderip 1 sene sonra tekrar gel muhabbeti yapmazlar heralde orda muayene sonucuna göre hareket ederler diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.