Şimdi Ara

367. Dönem [Mayıs 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.740
Cevap
47
Favori
303.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: özgür19

Asıl biz sürüldük kıbrısa :D
    Yol paramda yatmamış benim 50.71 lirayı çok gördüler bana :D

Yol parası yatar hocam yatmamazlik olmaz bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • okçu kullanıcısına yanıt
    Valla trakya da 3-5 kisiyiz. Hepsinede surgun diyolar. Hayir sicil falanda tertemiz bembeyaz sayfa :D Hakkimizda hayirlisi.

• Uçak bileti konusunda yardımcı olabilirim arkadaşlar, 2-3 kişiye kadar thy millerimle site fiyatından ucuza ödül bilet alabilirim, ihtiyacı olan varsa özelden msj yazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gulattam

abi bir kişi yok etimesgut'a giden. kıllanmaya başladım

Ben varım kısa dönem er. acemilik ve ustalık etimesgut
  • bodom_ B kullanıcısına yanıt
    Bizim sicil de temiz ama gittiğimiz yerdeki kişilerin nasıl bilmiyoruz 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: M1A2Abrams

quote:

Orijinalden alıntı: yunusmessi

quote:

Orijinalden alıntı: M1A2Abrams

Buyur kardeşim

Oncelikle Teşekkür ederim kardeşim.

Yanıma kredi kartı, akıllı telefon götursem bir sıkıntı olur mu ?

Eğitim olarak ne eğitimi veriyorlar ?

Dağıtım yerleri nereler oluyor ?

Acemiden ustaya geçerken ki 15 günlük tatili yapmazsak askerlikten duser mı ?

Bi de herhangi bir tavsiyen uyarin var mı ?

İçeride sadece ziraat kart geçiyor o yüzden kart çıkana kadar yanınıza temel ihtiyaç eşyalarını mutlaka alın

Akıllı telefon götürebilirsiniz içeriye sokma biraz sıkıntı olabilir ancak soktuktan sonra açık alanda kullanmadığınız sürece sıkıntı yaşamazsınız. Telefon araması gibi bir durum bizde yaşanmamıştı. Birliğin yukarısında erlerin bölükleri öevcut o bölgeye dikkat edin yeter. Eğitim olarak ulaştırma takımı olduğunuz için genellikle araçlar trafik vs gibi eğitimler veriliyor sınavlarınız biraz fazla ancak endişelenmeye gerek yok hepsi basit konular. Dağıtım yerleri tamamen ihtiyaca göre belirleniyor bizim arkadaşların kurası genellikle batı bölgelere çıkmıştı hatta yoğunlukla ankara. Şimdi sakın ola gidip orada konutanına acemiden ustaya geçiş gibi bir cümle kurma sen yedek subay adayısın ve subay olacaksın yani sen acemiliğe değil subay sınıfından mezun olmaya gidiyorsun buna dikkat et. Kura eğer garnizon sınırları içerisine çıkarsa cuma mezuniyet pazartesi işbaşı yaparsın. Ancak kura garnizon dışı böşgeye çıkarsa 2 haftalık iznin sana verilir ve kabul etmeme gibi bir durumun yok. Askere teslim olduğun günün üzerne bir yıl koyarsan terhis tarihini elde edersin. Ceza gibi durumlar olmazsa bu tarih değiştirilemez

Cami içerise mevcut cumaya gidebilirsin bakit namazları bazen eğitim sebebiyle kaçırılabiliyor ancak komutanlar bu konuda iyi niyetliler

Kardeşim bilgilerin için çok teşekkür ederim

Birlikten birliğe çok fark ediyor bende muhafız olarak yaptım 2 günde bi 2 saat nöbetim vardı.
    Onlar da akşam 8-10 10-12 nöbetleriydi.Ama gündüz de sabah 6.30 akşam 6.30 dış nizamiyede görevliydim.
  • Esas birliği 8. Kolordu / Elazığ olan varsa haberleselim. Ayrica burada askerligini tamamlamis arkadaslar da olursa sormak istedigim birkac sey var.

• Bakım sınıfı kd yapacak kimse var mı yada yapmış olanlar bilgilendirirse ne kadar güzel olu

kolordu karargahı çıkmış sana tutup ipten saptan adamı vermezler oraya korgeneralin karşısına :D
  • özgür19 Ö kullanıcısına yanıt
    Tr telefonları 90 gün sonra kapanıyor, kayıt yaptırabilirsin, ama tr de kullanmak için tr de tekrar kayıt ettirmek gerekir şahsi telefonunsa. Akıllı telefon kayıtları 150 falan. Geldiğin zaman gitmek üzere olanlardan satanlar oluyor akıllı telefon, onlardan al giderken sat sen de. Hattı havaalanından inince almaya bak

• 39 çok sıkıntı hocam, sabırlı ve dikkatli olacaksın

• bitane akıllı samsung telefon var evde onu yanımda götürüyüm diyorum. hattıda havaalanında inince alabilmeyi umut ediyorum. ilk girişte sokabilirmiyim sence telefonu birliğime. 90 gün kullanılıyosa yeter ilerisi içinde Allah kerim diye düşünüyorum.
    Tam birlik adımıda yazıyım; Kıbrıs Türk kuvvetleri alayı topçu taburu 155/39 mm obüs bataryası lefkoşa/lefkoşa
  • YQQ4 kullanıcısına yanıt
    Kolordu da daha sıkıdır heralde nöbet işleri. Ve sık sık olabilir. Maalesef

Hocam öyle diyorsun da belli mi olur 😂

Ama hani trakyada sıkıntılıların olduğunu bende duydum. Edirnedemi kırklarelindemi biyerde yaptı bi tanıdığım birliğin içinde esrar içiyolarmış. Şikayet falan etmişti hatta gelince :D
    Valla hocam benim ki Tekirdağ çorlu 5.kolordu burda yapan bir hocamla konuştum gayet güzel bahsetti ordan oda muhafizmis çok nöbet var dedi tek eezavantaji o görünüyor şu anlık. Bir görev almaya çalışacağım

• Beyler ben yanlış hesaplamıyorum dimi, acemilik 21 gün sürüyor. 26 Mayısta (Mayısın son cuması) birlikten ayrılıyoruz. 2 gün de yol izni veriliyor (O da haftasonuna denk geliyor zaten) Birlikten ayrılırken 12 günlük izinden kullanacak mısınız diye soruyorlardı diye hatırlıyorum. Ona göre uçak biletini almaya çalışıyorum kıbrıs için.

Bir de kıbrıs'a uçak biletleri hep akşam için var. Akşam 21:30'da oraya vardığımızda birliğe katılabilir miyiz acaba? AS.İZ. devamlı orada mı yoksa taksi vs mi tutacağız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Apeiron- -- 28 Nisan 2017; 21:12:44 >
  • Arkadaşlar;

Acemilik -->> AKSEKİ J.KOMD.TB.K.LIĞI/ANTALYA / AKSEKİ / ANTALYA

Ustalık -->> İL J.K.LIĞI/ANTALYA / ANTALYA / ANTALYA

Aynı birlikte olduğumuz arkadaş varsa irtibata geçelim. İnternette bu birlikler hakkında bi bilgi bulamadım eğer bilen varsa anlatırsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hellfire_1905

Eğitim Birliği: BKM.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / BALIKESİR MERKEZ / BALIKESİR

Ustalık: 39 UNCU MKNZ.P.TÜM. 14 ÜNCÜ MKNZ.P.A. 2 NCİ MKNZ.P.TB. 2 NCİ MKNZ.P.BL. / LEFKOŞA / LEFKOŞA şeklinde.

facebook veya whatsapp grubu falan var mı? ya da kurabiliriz de

https://chat.whatsapp.com/JqWRUuSTj0NGwSrMLDGrjI

Balikesir Lefkosa grubu

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.