Şimdi Ara

366. Kısa Dönem İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / HATAY (2. celp dönemi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
48.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uzat kollari uzat uzat uzat ileri bak comel kalk comel kalk çömel rahat otur gibi komutlarla gececek olan acemi birliginiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar e-devlet şu anda bize sevk belgesi vermiyor biliyorsunuz. Ama en azından sevk başlangıç 15 Mart ve sevk bitiş 17 Mart yazıyor. Bu durumda biletimizi almak adına sizce en uygun tarih hangisi olur? Mesela ben Sabiha Gökçenden direkt Hataya uçuşlara baktım, şu an oldukça uygun 15 mart tarihi(70 TL gibi). Fikirleriniz nedir?
  • En son teslim tarihi yani 17 sinde teslim olman en mantıklısı.
    Çünkü 15inde de gitsen askerliğin 17sinde saymaya başlayacak.
  • Arkadaşlar 365. kısa dönem asker olarak acemi birliğimi orda yaptım. 16.bölük 5.koğuş . usta birliği olarak İstanbul Anadolu Fener'inde askerim şu an muhafız olarak görev yapıyorum. kafanıza takılan soruları vakit buldukça cevaplarım.

• mfaykan kullanıcısına yanıt
    Hocam Allah kolaylık versin. Martta geliyoruz kısmetse. Sen de acemi birliğini aynı yerde yaptığın için soracağım. Bize sadece getirmemiz gereken şeyleri yazabilir misin? Ben şahsen tuşlu telefon bile getirmeyi düşünmüyorum. Sadece ne lazım olacaksa onları getirelim. Bir de şu an ne yapıyorsun mesela? Muhafız olmanın olayı nedir?

Şimdiden çok teşekkürler. Hayırlı tezkereler.

• bugun yada haftaya usta birlikleriniz belli olur 4 gözle sizi bekliyoruz

• BAwesomeSteel kullanıcısına yanıt
    traş bıçağı, köpük, şampuan, diş fırçası ve macunu, el yüz havlusu, ayakkabı boyası, terlik, kulak çöpü, elbise askısı gibi malzemeleri dışarıdan Alman'ı tavsiye ederim. içeride de temin edebilirsin ancak saatlerce kuyruk beklersin ve beğenmeyebilirsin. Mesela şampuan sadece hoby vardı mecbur almak zorunda kaldık. çorap götür bir tane de sabun al günlük veya 2-3 günde bir yıkarsın. Sim kartını ve tuşlu telefonunu götür. İçeride satılıyor ama çok kötü bir telefon çoğu bozuk çıkıyor. Sivil hattını iç çamaşırına saklayıp rahatlıkla içeriye sokarsın. Bir tane valizin için kilit al. Bavullukta herşey olabilir. bol bol çömel kalk ve içtima yaparsınız. askeriyenin verdiği ayakkabıları kesinlikle alır almaz dene. Ayağına çok büyük olanı alma. Ayak numarana göre tabanlık alırsan tabanlık ile giyersin daha iyi olur. çok fazla ayakta ve oturarak bekleme yaparsınız. Dolaplarınızı kilitlemeniz yasak olduğu için asker cüzdanı alın boynuzuna takarsınız iyi olur. ben etütte idim orda . etüt rahattır millet eğitim yapar siz içeride askerlerin şahsi dosyalarını hazırlar sıcak yerde oturursunuz.Komutan yazınız güzel mi dediğinde sizde kalkın. 6-8 kişi arası seçerler. 16.bölükte idim. furkan çavuş vardır hala çok iyidir kendisi. 10 kişilik koğuşlarda kaldık. Kolunda veya omuzunda rütbe görmediğiniz kimseye komutanım demeyin. siyah şapkalı usta birliği olan arkadaşlar var alayda komutanım demeyin. Fazla göz ününde olmazsanız rahat geçer askerliğiniz. içtima alınırken orta sıralarda durmanızda fayda var her zaman. Muhafız ise sadece nöbet tutuyor kardeşim. Düştüğünüz birliğe göre 4 saat veya 8 saat arası nöbet tutarsınız.

• mfaykan kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam çok sağolasın bilgilendirici oldu. Allah kolaylık versin sizlere de.

• Allah kolaylık versin gençler askerlik ciddi anlamda zor iş:)

• Arkadaşlar aranızda İstanbul'dan gidecek olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akcaorenli

Arkadaşlar aranızda İstanbul'dan gidecek olan var mı?

whatsapp grubunda yazarsan aynı uçakta gidecek baya kişi var onlarla iletişim kurabilirsin
  • x264 kullanıcısına yanıt
  • Arkadaşlar sülüs kağıdını alan oldu mu? E devlette ''Sevk tarihleriniz 01.03.2017 - 13.03.2017 tarihleri arasındadır, 17.03.2017 tarihine kadar askerlik şubesine gidebilirsiniz.'' Böyle bir şey yazıyor. Dün girdiğimde de aynısı yazıyordu. Direk birliğimize mi gideceğiz yoksa ayın 17sinde:? Kafamda deli sorular :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAwesomeSteel

Arkadaşlar sülüs kağıdını alan oldu mu? E devlette ''Sevk tarihleriniz 01.03.2017 - 13.03.2017 tarihleri arasındadır, 17.03.2017 tarihine kadar askerlik şubesine gidebilirsiniz.'' Böyle bir şey yazıyor. Dün girdiğimde de aynısı yazıyordu. Direk birliğimize mi gideceğiz yoksa ayın 17sinde:? Kafamda deli sorular :)

E-devletten yedek subay sınıflandırma sonucu, sevk işlemleri üzerinden alabilirsin.
    Alamıyorsan askerlik şubenden almalısın zira o kağıt olmadan teslim olamazsın.
    Kolay gelsin
    E devletten alamıyorum. Şubeye gideyim yarın o zaman. Teşekkür ederim. Bir de son gün ayın 17sinde saat 17:30 gibi birliğe teslim olsam çok mu geç olur? Otobüs saatlerine bakıyorum ya ayın 16sında akşam teslim olmam lazım ya da 17sinde sabah. Öğlen saatinde teslim olacak şekilde otobüs saati yok maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAwesomeSteel

E devletten alamıyorum. Şubeye gideyim yarın o zaman. Teşekkür ederim. Bir de son gün ayın 17sinde saat 17:30 gibi birliğe teslim olsam çok mu geç olur? Otobüs saatlerine bakıyorum ya ayın 16sında akşam teslim olmam lazım ya da 17sinde sabah. Öğlen saatinde teslim olacak şekilde otobüs saati yok maalesef.

hocam son gün 13:00 geçirmemek lazım sülüste öyle yazıyor
    giriste cok sira beklersiniz perisan olursunuz erken saatlerde girerseniz belki gece uyursunuz yoksa 1 den sonra katilis yapsanizda sorun olmaz

• 370. Kısa Dönem olarak hatay iskenderun çıktı. Hayırlısı inş dağıtımda güzel bir yer denk gelir😂

• Usta uçak bileti aldik hatay havalimaninda inicem ordan direk otobus vs geciyor mu?

• beyler bedelli buraya çıktı, 15 Eylül teslim. Öneriniz varsa bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.