Şimdi Ara

3650tl vs 4500 tl bilgisayar. Arada kaldık iyi mi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlarım artık bilgisayarımı değiştirme vakti geldi. Zira 5 yıl oldu. Şimdi ikinci elde iki tane pc buldum ve karar vermem gerekecek. Siz ne dersiniz? Oyunla ara sıra işim olsa da genel olarak yazılım, render ve grafiklerle işim oluyor.

1. pc: Lenovo Legion y520 i5 7300hq 8gb ram gtx 1050 2gb ssd yok. 3650 tl
    2. pc: Lenovo Legion y520 i5 7300hq 16gb ram gtx 1050 4gb 128gb ssd. 4500 tl

Gördüğünüz gibi iki pc arasında ssd ram ve ekran kartında vram farkı var. ilerde ram takviyesi yapmak gerekiyor ve ssd de lazım. 128gb ssd mantıklı gelmiyor çünkü zaten elimde 128gb ssd hazır var. Geriye ekran kartının vram kapasite farkı kalıyor. Ultra ayarlarda gtv oynamayacağıma hatta belki de hiç oynamayacağıma göre bu önemli değil gibi geliyor. sonuçta altı üstü 1050.

Yorum ve önerilerinizi bekliyorum, teşekkür ederim herkese.

• Yeni oyunlar acayip şekilde fazla VRAM kullanmaya başladı hocam. 3gb GTX1060 ve 6gb GTX1060 arasındaki fark bu sebepten ötürü açılıyor. İyice araştırmakta fayda var. Oynayacağınız oyuna göre tercih yapmalısınız bence.
  • Cevap için teşekkür ederim. Benim oyuna zamanım yok zaten. N11 mağazam var Ürün görselleri düzenleme, vektörel çizim ve yazılım için kullanacağım. İstesem de oyun oynayamam yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • +8gb ram
    +128gb ssd
    +2gb vram

+850 lira

1. secenekte islemcin tek kanal 8gb ram ile beslenecek, dual channel modu kullanamayacagin icin otomaktik olarak -performans ile baslayacaksin. Ssd yoksa hdd vardir belki, hdd oldugu icinde yine -performans. 1080p de ihtiyac min 3,2 - 3,7gb arasi vramdir, 2gb ram ile yine -performans olarak sana geri dönecek.

acer aspire vx15, 7300hq 16gb ram gtx 1050 4gb 256gb ssd kullanicisi olarak sunlari söylemek isterim. dual channel yaptigim andan itibaren bazi programlarda performans artisi fark edilir oldu. microcode update güvenlik update i falan yapma, yaptigin anda windows kaynakli bir performans sorunu yasayacaksin. Ilk aldigin günki gibi olmayacak, performansi yeterli (iyi) olacak fakat eskiyi aratacak. gtx 1050 diye 2gb almak hic mantikli degil, gtx 1050 4gb ile hitman ultrada 60fps aciyor. Eski oyunlarda problem olmaz ama yeni oyunlarda 4gb almadigina pisman eder. kaldiki gtx 1050 ti alsan daha iyi olurdu ama iki laptopun fiyatida güzel bence. Fiyatina göre iyiler suan. Lenovo legionlarda bildigim kadariyla kronik bir klavye sorunu vardi, okumustum. Ama garantili olacagindan servise gönderip problemi cözdürme imkanin olacak. 250gb ssd bile zar zor yetiyor diyebilirim, suan yanina 1 tb hdd takma yada 500gb ssd takma durumum var. 250gb calisan bir insan icin sürekli veri akisi oldugunda yetmliyor. hdd siz laptop cok daha sessiz sakin oluyor. (bazi asus modelleri haric onlar helikopter gibi calisiyor) Sogutma performansini incelemeni tavsiye ederim.https://www.notebookcheck.com/Test-Lenovo-Legion-Y520-15IKBN-7300HQ-GTX-1050-Ti-FHD-Laptop.249288.0.html

Ben olsam intel 8.gen islemcilere sahip laptoplara bakardim min: i5 8300H, 16gb ram, 250gb ssd, gtx 1050 ti 4gb (/ gtx 1050 4gb)

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkür ederim. İlerde ram uptade illaki yaparım. Şu an kullandığım pc de 8gb ram var yetersiz geldiğini hiç görmedim. O yüzden çizimler tasarımlar ve yazılım işlerine yeter diye düşünüyorum. SSD gerçekten çok gerekli ama ssd li modeldeki ssd yi beğenmediklerini gördüm. 128 gb sdd işimi fazlasıyla görür. Depolama olarak hdd var, 4 ana programım var onlarda öyle oyunlar gibi yüzlerce gb değil. Yarın adamla buluşup pc yi kontrol edeceğim, bu süreçte nelere bakmak gerekir? pc nin bir sorunu olmadığını anlamak önemli gerçekten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.