Şimdi Ara

3650 ısınma problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar msi 3650 800/1800 kullanıyorum standartın biraz üzerinde 2 yıldır problem çıkartmayan kart şimdi ısıdan kaynaklı pc yi kitliyor
    fanı kontrol ettim çalışıyor acaba başka bir sebebi olabilirmi bu ısının

birde biosta
    acpi v1,v2,v3 var
    aspm l1 ve l0s var bunları nasıl ayarlıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: SHaDoWHuNTeR1907

arkadaşlar msi 3650 800/1800 kullanıyorum standartın biraz üzerinde 2 yıldır problem çıkartmayan kart şimdi ısıdan kaynaklı pc yi kitliyor
    fanı kontrol ettim çalışıyor acaba başka bir sebebi olabilirmi bu ısının

birde biosta
    acpi v1,v2,v3 var
    aspm l1 ve l0s var bunları nasıl ayarlıcam

Hocam bu ısının başka bir nedeni imkansız hele ki bu havalarda Fan yavaş yavaş ömrünü yitiriyor olabilir ya da termal macun kurumuştur kartını güzelce çıkar ve temizliğini yap ve oc işine pek girme normal ayarlara çekip baktın mı kitlenme sorunu yapıyor mu
  • yapıyor fanda gayet iyi dönüyor termal macun ısıyı 20C etkilemez heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHaDoWHuNTeR1907

yapıyor fanda gayet iyi dönüyor termal macun ısıyı 20C etkilemez heralde

O zaman yavaş yavaş kart gidici gibi,kart ile ilgili bios ayarları ve oc ler falan olduğu gibi sıfır haline getir hocam benim tavsiyem bu olur
  • garanti bitti :D
    kötü oldu crysis i medium ve high da ooynuyabiliyordum.
  • bu benim yeni açtığım profil konuyu kardeşimin profilinden açtım.
  • Kartının fanını 2 yıldır hiç temizlemediysen arada fanını temizlemen gerekir, arada temizlediysende şu ana kadar olan temzlik süresi mutlak zaman aşımına uğramış ve havaların sıcaklığı'da bonus olarak eklendiğinde ortam ısısı artmıştır, kartının fanındaki tozu temizler gerekirse kasanın yan kapağını açık olarak kullanarak bu yazı daha fazla sıkıntı çekmeden (kilitlenme durumunu sık olarak yaşamadan) atlatmaya çalışabilirsin, bu arada CPU fanının'da tozunu temizlemediysen onada müdahale etmelisin.
  • bunların hepsini yapmıştım hatta psu nun fanını bile temizledim
  • Bunları yeni yaptıysan yapabiliceğin 1 şey kalmamış, bu durumda pc'ne ortam sıcaklığı daha düşük 1 ortam (oda v.s.) veya pc'ne, kasasının açık braktığın kapağın olduğu yöne doğru üfliyen 1 oda vantilatörü tahsis etmen iyi olur herhalde.

Edit :

Büyük marketlerde 20 ~ 25tl civarına bulunabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhanTE -- 24 Temmuz 2010; 0:37:45 >
  • vantilatör yok cpu 44C görüyor en fazla ekran kartının üzerine 8cm lik fanda taktım ama yemedi
    kart fehmiyi geçti
  • üzerine 8cm fan takmak yerine o 8cm'lik fanı extra olarak kartın yan kısmından (kart'a paralel) üfletmeyi deniyebilirsin, belki'de GPU değil kartın bellek ısısı kilitlenmeye sebep oluyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *iNFERNAL91

vantilatör yok cpu 44C görüyor en fazla ekran kartının üzerine 8cm lik fanda taktım ama yemedi
    kart fehmiyi geçti

fermi mi demek istedin? kardeşim oc programlarında kartın fan hızını manuele alan ayarlar var belki manuel olarak unutmuş olabilirsin. eğer manuel değilse
    sana bir geçici çözüm vereyim: msi afterburner'ı kur. kullanıcı tanımlı fan denetimini etkinleştir ve fanın %100 hız ayarını pc nin kitlenmeden hemen önceki gpu sıcaklığının 10 derece altına ayarla. bu şekilde biraz sesli olur ama bir süre daha idare eder.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.