Şimdi Ara

365. MEBS-ANKARA-MAMAK TOPLANIYORUZ BEYLER! (Bilgiler İlk Sayfada) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
529
Cevap
10
Favori
18.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İçlik kesinlikle götürün derim ben gitmeden bi takım alıp giyipte gitmiştim iyikide öyle yapmışım malum Ankara ayazı diye bir şey var. kamuflajları 3 gun sonra alabilmiştim faydasını daha girdiğim günden görmüş oldum
  • Hocam Kıbrıs Güzelyurt hakkında bir bilgin var mı peki? Lefkoşa'ya oranla daha iyi diyebilir miyiz?
  • bfr_gs_55 B kullanıcısına yanıt
    Usta Birliği 39 UNCU MKNZ.P.TÜM. 14 ÜNCÜ MKNZ.P.A. 2 NCİ MKNZ.P.TB. 1 İNCİ MKNZ.P.BL. / LEFKOŞA / LEFKOŞA

hocam kısa dönem mi yaptınız? kısa dönem uzun dönem ayrımı nasıldır? devrecilik fark etmeksizin mi var?
    Tek soru:
    Lefkoşa Merkez Komutanlığı hakkında bilginiz var mı?
    Diğer yerlere oranla nasıldır?
  • BENDE VARIIMMMM

MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / ANKARA MAMAK / ANKARA

K.T.K.A.K.LIĞI TOP.TB.KH. VE KH.HİZ.BL. / LEFKOŞA / LEFKOŞA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    önemli bi tavsiyen var mıdır hocam. baya baya aynı yere çıkmışısız :)
  • 353 KD olarak acemiliğimi Mamak'ta yaptım, sosyete bölüğünde 2 kasım, 28 kasım arasında 26gün acemilik yaptım ve 9kg alarak acemiliği bitirdim. Öncelikle soyadınızın alfabetik sıralamasına göre bölükleriniz belirlenir. Yani soyadı yakın olanlar yanyana olacak. Şimdiden bile yatacağınız yataklar bellidir. Soyadı T ile başlayanlar kilo vermeye ve iyi bir eğitime hazır olsun. Benim soyadım B ile başlıyor ve çok rahattım.

İlk hafta hiç bir şey yapmıyorsunuz neredeyse. Sizi günde 6-7 defa sayarlar sürekli içtima ile geçer gününüz. Sonrasında yemin töreni eğitimleri başlıyor. Eğitimlerde marşta öğretiyorlar ve en zevkli dönem. Sabah akşam güleceksiniz.

Sanırım acemilik olarak yıkanabileceğiniz en rahat yer, tek sorun sabah erken kalkmanız gerekiyor. Hamam diye bir yer var yaklaşık 200adet duş var.

Bozuk para falan almanıza gerek yok, içeçek için dolaplar var bozuk para atılan. Dolapları doldurmaya geldiklerinde para da bozuyorlar aynı zamanda. Tek sıkıntı kantin, su alacaksanız koli koli alın. Şansınıza erikli var kantinde :)

Giderken yanınıza mutlaka silikon jel taban alın, termal içlik olmazsa olmaz. Yemeklere sıra ile giriliyor, eğer ilk sırada siz varsanız kahvaltıya kalktığınızda hava henüz aydınlanmamış olacak. Ankara'nın soğuğu meşhurdur.

Ziyaretçi olarakta çok rahat, her gün 8-17 arası ziyaretçiniz gelebilir, eğitim olsa bile. Bazı arkadaşlar acemiliğini ziyaretçi parkına yaptı.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, varsa soracaklarınızı seve seve cevaplarım, herkese şimdiden hayırlı teskereler gözünüzde büyütmeyin göz açıp kapatana kadar bitiyor.

• FaBeRgE kullanıcısına yanıt
    hocam katılacağı tarih 02.11.2016 olarak gözüküyor. şimdiden yemin töreni tarihini kestirebilir miyiz? ona göre kıbrıs a bilet almayı düşünüyorum da : )
  • dreamboy44 D kullanıcısına yanıt
    Ekledim tertip
    Acemiliğimiz Cennet
    Ustalık Cehennem
  • Eğitim Birliği = MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Esas Birliği = 39 UNCU MKNZ.P.TÜM. 39 UNCU TOP.A. 2 NCİ TOP.TB. 2 NCİ 155/39 MM.LİK K/M OB.BT. / LEFKOŞA / LEFKOŞA
    Celp Grubu = 1
    Statü = KISA_DÖNEM ER
    Sınıf = TOPÇU
    Arkadaşlar merhaba, acemi yada usta birliği benimle aynı olan arkadaşlar var mı? telefon numaralarınızı yazın irtibata geçelim bi whatsapp grubuda kurabiliriz, iyi akşamlar
  • Atabey09 A kullanıcısına yanıt
    Konu başlığını (Bonus kısmını) oku tertip..
    Büyüüüüük bir çoğunluk olmaya başladık
  • isbara alp İ kullanıcısına yanıt
    Eğitim alanında güneşin tepenin ardından az biraz yüzünü gösterip havanın bir iki derece ısınmasını beklediğim günleri hatırladım da...İçlik götürmemen hayatının hatası olur.Mamak Nizamiye ile Keçikıran tepesi arasında sıcaklık 6 derece farkediyor desem.Aman ha... Zatürreye kadar yolu var.
  • 313. Dönem oradaydım piyade sonra harita genel komutanlığına geçtim. Şimdiden hayırlı tezkereler

• mebs 1. tabur 6. bölük 361 kd dedeniz burda çömezler

%95 imiz Kıbrısa gittik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webumut -- 21 Ekim 2016; 23:16:24 >
  • Vay tertip.Ben de 313 KD olarak Muhabere sınıfı olarak Mebs'de idim.Acemilik sonrası Mebs içinde yer alan Lojistik Destek Komutanlığı Emniyet ve Muhafız bölüğünde Muhabere Çavuş olarak devam ettim.
  • _yusufaydin_ kullanıcısına yanıt
    Güzel bir dönemdi tertip kazasız belasız bitirmiştik. Muhabere sınıfı Mamak ta kalıp alayın Çavuş ihtiyacını karşılıyordu piyadeler ankara içinde dağıtılıyor du şimdi değişmiş sanırım. Birde biz dağıtımı sonradan öğrenmiştik.

• 362 KD Mebs-Lefkosa soruları alayım.

• Benimde mebs hocam ama sınıf bakım yazıyor , bakımcılar ne yapar ?

• isbara alp İ kullanıcısına yanıt
    aynı şekilde benimde usta mebs ankara dostum
  • Herkes Kıbrıs'a gidiyor.Allah kolaylık versin cümlesine. Bizim zamanımız daha mı güzeldi sanki. Evet piyadelerin dağıtımı bir muammaydı.Ama Ankara içinde seçkin yerlere gitti çoğu.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.