Şimdi Ara

365. MEBS-ANKARA-MAMAK TOPLANIYORUZ BEYLER! (Bilgiler İlk Sayfada) (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
529
Cevap
10
Favori
18.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mamak-Lefkoşa olan arkadaşlar mebs'te iken beraber takılalım İnşallah aynı koğuşta oluruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkesten farklı farklı tavsiyeler alıyorum Mamak Mebs'e getirilceklerle alakalı aldık tabi israf olacak bisey değil ama bayag bir sayıda don ve atlet aldım hepsini getirip getirmemekte dahi kararsızim siz ne dersiniz 10 tane don 8 tane atlet cokmu?

• quote:

Orijinalden alıntı: isbara alp

Sevk kağıdında 3/11/2016 mı yazıyor hocam, çoğumuzda teslim tarihi 2'si yazıyor

yok ustat benimde 2 kasım teslim tarihi bi gün onceden gelicem ankaraya ama 13:00 kadar teslim olun diyor ya sevkte o işi anlamadım kimle konustuysam son dakikaya kadar girme askeriyeye dyor
  • birbirimizi nasıl tanıcaz dersek bende sol kolda dövme var koly kolay gözden kaçmaz olurda görürseniz muhakkak tanışalım
  • chev chelios kullanıcısına yanıt
    Tamam hacı ben illa dikkat ederim ona umarim aynı koğuşta oluruz :-)

• Beni nasıl taniyacaksiniz dersem kel biri varsa esmer 1.70 boyunda muhtemelen o benimdir başka böyle biri yoksa tabi :-)

• Beyler hepinize iyi günler... Son günler artık umarım iyisiniz ve hazırsınızdır...

Şöyle bir sorum var. Malum askerde botlardan herkes şikayetçi. Yok ortopedik tabanlık alın vatka alın gibi şeyler dönüyor sağda solda...

Ben yds askeri bot alıp onu giymeyi planlıyorum. Askeri malzeme satan yerde satıcı ayrıca uzman arkadaşlar böyle birşey dedi bana... Bikaç arkadaşımda evet yds giyen vardı dediler...

Bu konu hakkında bilginiz var mı? Böyle bi durumda kendi botumla geleceğim en azından ayak konusunda kafam rahat olacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eemsmt1760

Herkesten farklı farklı tavsiyeler alıyorum Mamak Mebs'e getirilceklerle alakalı aldık tabi israf olacak bisey değil ama bayag bir sayıda don ve atlet aldım hepsini getirip getirmemekte dahi kararsızim siz ne dersiniz 10 tane don 8 tane atlet cokmu?

Ben 6'şar tane aldım. Çantanda yerin varsa koy gitsin her gün değiştirirsin

@chev chelios

valla ben aldım bileti ayın 2'sine, hem de sabahtan aldım 13:00'a kadar orda olmak için Bazıları 3'ünde git bişey olmaz diyor ama ne bileyim daha önce gittiğimiz bir yer değil ki, ters bir durum falan olur diyerek kağıtta ne yazıyorsa onu yaptım

• evet arkadaşlar son iki gün..

nacizane tavsiyem, ziyaret edemediğiniz büyüklerinizi görün yada arayın allahaısmarladık deyin.. 5 ay neredeyse yarım yıl yapar bir dualarını alın derim..

• Arkadaslar whatsapp grubu varmidir. Ozelden numaralarinizi yazarsaniz konusabilrz. 14.zirhli tugay lefkosa.

• Beyler buraya tekrar yazıyorum yine burada olan benim gibi Mamak mebs -Lefkoşa olan arkadaşlara sesleniyorum.Mamak Mebs'te birbirimize elimizden geldiğince yardımcı olalım.Birbirimizi bulmaya çalışalım.Boyle bir arayış içinde olursak daha rahat oluruz birbirimizi kollariz kimsede gelip ezmeye çalışamaz ezemezde.Ben şahsen elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım İnşallahta öyle olur.Zorlanmayiz kolay bir askerlik olur bir anımız kalır geriye. Lefkosaya dahi aynı uçakta dahi gidebiliriz o konuda da konusuruz haberlesiriz.

• Beyler usta birliği 28. Mekanize magosa olan varmı aranızda ?

• eemsmt1760 E kullanıcısına yanıt
    Kardeşim soyadını yaz hangi bölüğe düştün söyleyeyim

• isbara alp İ kullanıcısına yanıt
    Sevk belgesinde katılacağı tarih neyse o gün saat 5:00 kadar teslim olabilirsin sıkıntı yok

• lebron790 L kullanıcısına yanıt
    Bota sahip çık başka bişey istemez yds giyebilirsin en kötü ihtimal komutanlar laf yaparsa emredersin der geçersin yalnız verilen botu atma nolur nolmaz yedek kalsın

• quote:

Arkadaşlar sevk belgenizi internetten kendiniz çıkardınız değil mi ?

Ben askerlik şubesine gitmeden Yüsem Sevk Belgesi ve kimliğim ile teslim olacağım. 02/11/2016 13:00'da birliğinize katılmanız lazım diyor.

Mesai bitimine kadar gel sıkıntı olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Bodylove

Cep telefonu konusunda hiçbir bilgim yok fakat size tavsiyem kaybolduğu veya yakalandığında uzulmeyeceginiz veya peşini aramayacağıniz 50-100 liralık, ozelliksiz bir telefon ve askercell li bir Turkcell hat yanınızda mutlaka bulunsun. Harici olarak normal bir hat da alabilirsiniz. Tercih sizin.. Hattı ağzınızın icinde bile geçirebilirsiniz. Telefon konusunda da anlayışlı olacaklar diye düşünüyorum. En azından düşünmek istiyorum.

Android ve kameralı olmasın bir de hattı nereye gizlersin sana kalmış askercell e boşuna para verme sorarlarsa askercell de

• quote:

Orijinalden alıntı: Ck5353

Hava alanından en kolay ulaşımı nasıl sağlarız bilgisi olan var mı devreler?

Havaalanından sakın taksiye binme geçiriyorlar para cebine kalsın havaalanindan belkoair arabalarina bin 10tl Kızılay da in sonra mavi renkte Kızılayda 220 numaralı belediye denetimli otobüse bin 2.5tl mamak Belediyesinde in ordan mebs okulunu esnafa sor zaten 10 dk yürüme mesafesi yardimci olurlar

• quote:

Orijinalden alıntı: chev chelios

quote:

Sevk kağıdında 3/11/2016 mı yazıyor hocam, çoğumuzda teslim tarihi 2'si yazıyor

yok ustat benimde 2 kasım teslim tarihi bi gün onceden gelicem ankaraya ama 13:00 kadar teslim olun diyor ya sevkte o işi anlamadım kimle konustuysam son dakikaya kadar girme askeriyeye dyor

Katilis tarihi mesai ye kadar katıl bi şey olmaz çok soğuk içlik getir gelirken

• quote:

Orijinalden alıntı: heathled

benim acemi ve usta mebs

Şimdi den söyleyeyim lojistik destek muhafiz bölüğü ustalık nöbet ağacı

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.