Şimdi Ara

365. Dönem [Kasım 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.591
Cevap
89
Favori
392.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acemi Birliği: Istıhkam Okulu İZMİR/NARLIDERE

Usta Birliği : 65. Mekanize Piyade KIRKLARELİ/LÜLEBURGAZ..

Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun arkadaşlar.. İyi insanlarla karşılaştırsın Rabbim hepimizi.. Aynı yere düşen varsa iletişime geçebilir.
  • Acemi birliği: BKM.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / BALIKESİR MERKEZ / BALIKESİR
    Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı - Balıkesir

Usta birliği:
    28 İNCİ MKNZ.P.TÜM. 230 UNCU MKNZ.P.A.K.LIĞI KIŞLA HİZ.TK. / LEFKOŞA / LEFKOŞA
    28. Mekanize Piyade Tümeni 230. Mekanize Piyade Alay Komutanlığı Kışla Hizmet Takımı

Usta birliği hakkında pek bilgi bulamadım aynı yere gidecek arkadaş varsa haberleşelim
  • Iskenderun deniz er eğitim alayı kIsa dönem hakkimizda hayırlısı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tertipler Polatlı Yedek Subay yolcuları bana özel mesaj ile ulaşsınlar. Wapp grubu kurduk da sohbet eder kaynaşırız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jakowa

BKM.OKL VE EĞT.MRK.K.LIĞI/ BALIKESİR MERKEZ ACEMİ VE

28İNCİ MKNZ.P.TÜM.61 İNCİ P.A 1 İNCİ P.TB.KH. MAGOSA / KIBRIS USTA BİRLİĞİ OLANLAR VARSA ŞİMDİDEN TANIŞALIM İYİ OLUR :D HERKES HAYIRLI TEZKERELER....

aynı benimde böyle :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bolton

Beyler jandarma acemi eğitimi 5 hafta mı sürüyor?

Degismediyse, evet 5 hafta jandarma.
  • Kardeşim inşallah öyledir umarım hayal kırıklığına ugramayiz @GTX 1080

• Beyler acemi de usta da ayni yerde

15 İNCİ P.EĞT.TUG. 5 İNCİ P.EĞT.TB. / SAMSUN MERKEZ / SAMSUN

Izmir den ayni yere dusenler pm atsin irtibatta kalalim.

Simdi acemi birliginde ustalik yapacaz o halde biz egitim çavuşu falan mi olacagiz ne diyorsunuz

• bende paylaşıyorum.

Eğitim BirliğiİL J.K.LIĞI/NİĞDE / NİĞDE / NİĞDE
    Celp Grubu1
    Esas BirliğiİL J.K.LIĞI/NİĞDE / NİĞDE / NİĞDE
    KuvvetJANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI
    StatüKISA_DÖNEM ERSınıf
    JANDARMASevk Başlangıç31/10/201
  • Devrelerim bir soru:

Bu e-devlet'ten aldığımız sevk belgesi üzerinde benim için katılım tarihi 02.11.2016 yazıyor. Bu tarihte mi teslim olmam lazım? Ayın 3'ünde teslim olursam ceza mı alıyorum?
  • 362 KD dedeniz olarak acemiliği Ankara mebs usta birliğini Lefkoşa da yaptım.Kıbrısla ilgili sorularınızı varsa sorun ama acemiliği tadını çıkarın mebs e gidecek torunlar.Hayırlı tezkereler şimdiden.

• Kayseri İl Jandarma'da yapan varsa nasıl rahat bir yer mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iondergumus

Devrelerim bir soru:

Bu e-devlet'ten aldığımız sevk belgesi üzerinde benim için katılım tarihi 02.11.2016 yazıyor. Bu tarihte mi teslim olmam lazım? Ayın 3'ünde teslim olursam ceza mı alıyorum?

2'sinde teslim olman lazim.

Buyuk ihtimalle 1 gun gec terhis olursun, gec teslim olursan.
  • Santrafor9 kullanıcısına yanıt

Dede az kıprız özeti geç bize sana zahmet?
    Konumuz bu:
    https://forum.donanimhaber.com/m_121262671/tm.htm
    Senin gibi bizde Mamak-Lefkoşa yapıyoruz 15-20 kişi..
  • Kibris magosa 3. Tabur 1. Boluge gelenlere bilgi verilir :)

• Şimdiden hayırlı tezkereler :) Askerlik yaparken hiç bitmeyecek gibi, bittiğinde hiç yapılmamış gibi bir şey. 361/2 KSD olarak Konya'da askerliğimi yaptım. Tek formül çok sağlam bir psikoloji ile her türlü olumsuzlukta dahi kendiniz kendinizi rahatlatın.
  • Herkese Öncelikle Hayırlı Olsun,Acemi Birlik Olarak Balıkesir bakım okuluna Düşenler Endişelenmesin Gayet Güzel bir yer Ancak Bölükler Arasında ki Eğitim Disiplin Ve İmkanlar Birbirinden Farklı olabiliyor Hangi birliğe Düşeceğiniz Tabi ki Şans işi..Bu Kasım da Orası ne kadar kalabalık olur bilmem ama Bizim Dönemimiz deki Gibi İse Kantin de Sıra Beklemeye Doğal Olarak Alışık olmanız Lazım Yemek Saatleri Sıra Beklemeye Hazır Olun.Yanınıza Bol Miktar da Bozuk Para Götürün,Kahve Çay makinelerine 1 Lira Atarak Dilediğiniz Boş vakitlerinizde Sıcak Keyif yapabilirsiniz..Girişte Telefon Sokabilirsiniz Bizi Neredeyse Aramadılar diyebilirim Ancak bu Riski almak Size Kalmış bir olay Şahsi Fikrim Ankesörlü Kartlı Telefondan Konuşmak Sizin açınızdan Daha mantıklı Olacaktır En azından Evli veya Nişanlı değilseniz eğer..Kantinden İstediğiniz Şeyleri Alabilirsiniz Ancak Kazıklanmamak İçin Hayati Önem taşıyan şeyleri yanınız da götürmekte fayda var..Bol Bol yürüyüş yapacaksınız Evrak Dolduracaksınız, Marş Söyleyeceksiniz,Bunun yanın da Acemilik eğitiminizin bir Bölümü Tüfekli Eğitimler ile Geçecek bol bol Atlayacak Bol bol Sürüneceksiniz Yanaşık Düzen eğitimi Falan alacaksınız Bağıra Çağıra Tekmil Vereceksiniz Vs vs Yemekler Fena Değildir Şükretmek Lazım Çay Pek Güzel olmuyor Söyleyeyim,Daha çok Şey Var ama Fazla Uzatmayayım Genel anlam da güzel bir Acemilik geçireceksiniz Tadını Çıkartın..Usta Birliğin de Kıbrısa Geçeceklere de Allah yardımcısı Olsun diyorum,Sakın Sıcak diye düşünmeyin Rüzgarı Ve Soğuğu Geceleri Götünüzü Dondurur Nöbete gidince daha iyi Anlarsınız :) Ama gündüzü İyidir Havası Genel Anlam da açıktır.Kıbrısta Su Sıkıntısı Var Ama İstisna olan yerler de var,tamamen Şans diyelim...Yine Fazla Uzatmadan Herkese Sağ salim gidip gelmelerini Diliyorum Sorusu Olan varsa Yardımcı Olmaya Çalışırım..Kıbrısa Gittiğiniz Gün Birliğinize Götürülürseniz Şanslısınız Yoksa Ktm de Mülteci gibi Boktan 1 veya 2 gün Süre geçireceksiniz Bunu da Unutmadan Söyleyeyim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan53 -- 22 Ekim 2016; 20:36:21 >

• van erciş topçu birliği ile bilgisi olan varmı ?
  • Arkadaşlar sevk belgesini çıkardıktan sonra yapılması gereken birsey yok değil mi?Askerlik şubesine gitme vs. gibi. Sakata gelmeyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: RuiNatioN

quote:

Orijinalden alıntı: gecmisgecmistir

bu devirde askere gitmek akıl işi değil

Hadi ya dur o zaman hemen şubeyi arayım da iptal etsinler benim siparişi. Sanki keyfimizden gidiyoruz hocam, stresliyiz bir de sen başlama lütfen dikkat edelim ya biz de biliyoruz bu devirdeki sıkıntıyı( darbe, terör, ırak-suriye operasyonları, birkaç seneye askerliğin süresinin düşeceği vs)

zorunlu olanlara bisey demiyorum hocam eklemeyi unuttum onu.gule güle patates tuvalet temizlemeye giden arkadaşlar var vatan adı altinda onlara demiştim o lafı.umarim çabuk geçer de kurtulursunuz

• 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.