Şimdi Ara

365. Dönem [Kasım 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.592
Cevap
89
Favori
392.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ahmetburakaytemur A kullanıcısına yanıt
    Bursa'da ikamet edenler olarak irtibatta kalalım bari de bakarsınız aynı yere düşeriz, giderken gelirken birbirimize destek oluruz.
  • kemalj K kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkür ederim. şimdi bu açıklamada da şöyle bir soru ortaya çıkıyor. meslekçi alınan yedek subaylarda branşa göre kadro açılıyor ve burada not ortalaması vs. gibi parametrelerin etkilemesi normal. ama meslekçi olmayacak takım komutanı olarak alınacak adamda neden not ortalamasına bakılır? şundan bakabilir hani takım komutanı olsa bile en yüksek kapasitede adamı almak ister ama bu çok saçma o adamlarda biliyor bu işlerin mesleki becerinin, insan yönetmenin ortalama ile olmayacağını.

Birde yedek subay başvurusu yapan adamlar arasında ortalama sıralaması yapıyorsa istemediği halde yedek subay olan adamlar da çok bu da çok saçma.

Şu an boşa kafa yorduğumuzu farkettim hocam Neyi eleştiriyorsak

Benim ortalama 2.52 yds 53.75 komandoluk ve yedek subaylık istedim gelmeyecek herhalde. Hayırlısı olsun.

• Yarın saat 12 gibi her şey belli olur. Ağustosta gidenlere de 10:30 denmişti 12 gibi sistem açılmıştı..

Yarın Subay mı Kısa dönem mi nolacak bakalım :)
  • TrabzonTS1461 T kullanıcısına yanıt
    evet ağustos 12 gibi açıklandı ancak diğer dönemler baktığımda 10:00 dan önce açıklananlar da var. uzun dönem erler de 09:00 dan sonra şubelerinden öğrenebildiler.

manyak olduk iyice :)
  • PTT kart bana daha yeni geldi
    Kart işlemleri için ille de PTT şubeye gitmek gerekiyormuş (ilk şifre için)
    Bundan sonra kart aktif oluyormuş bilmeyen arkadaşlara duyurulur

Bekleye bekleye son günü de devireceğiz, nereye düşeceğiz bakalım.. Hakkımızda hayırlısı tertipler
  • Hepimiz hayırlısıyla sağ salim gidip gelelim İnşallah..

Fakat bu gerçekten ayrı bir heyecanmış açıklayın lan artık..!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rachy R kullanıcısına yanıt
    anladığım kadarıyla sana verilen 2 yıl tecil hakkını hiç kullanmadın. sürekli okul tecil ettirdi. kasım ayında tecilini bozup, şubat celbi için işlemlerini yaptırmak gerekiyor. daha sonra şubat celbi için yerler açıklandığında şubene gidip ben 2 yıl tecil hakkımı kullanmak istiyorum dersin. ve askerliğin 2 yıl tecil edilir. ama sınıflandırman yapıldığı için 2 yıl sonra bile gitsen aynı yere gidersin. tekrar sınıflandırmaya girmezsin.
  • Boxer olabilir atlet ve içlik beyaz olmaz yakandan belli olur giydirmezler. 21-22 gün acemilik olur yetecek kadar malzeme götürün askeri malzemeleri kantinden temin edebilirsiniz fazla götürmenize gerek yok zaten 3er parça boxer çorap atlet verecekler. İhtiyaç olduğunda kantinden alırsınız
  • Arkadaşlar merhabalar
    Ben bugün e-devlet üzerinden Yedek Subay Sınıflandırma Sonucuna girdiğimde,E-devlet üzerinden sevk başvuruları sona ermiştir diyor.Sizdede böyle mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende ve birkac arkadasimda da aynisi yaziyor normal bir durum. Aciklandiktan sonra o sevk vs bilgilerini alacagimiz sayfa gelecekmis

• Yarın herhalde bu saatlerde buralar ana baba günü olacak, hepimizin hakkında hayırlısı arkadaşlar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • maske187 M kullanıcısına yanıt
    Dostum :) zaten kartın gelmesine değil bu kadar erken gelmesinden umutsuzlugum ama az kaldı bakalım hayırlısı 😊

• Arkadaslar bu konunun kirlenmemesi için yeni bir konu açarak whatsapp grubu kuralım dedım.

https://forum.donanimhaber.com/m_121231971/tm.htm

Telefon numarası yazarsanız sizleri de ekliyim gruba.
  • engtr E kullanıcısına yanıt
    Dostum meslek subayı olma ihtimalim yok çünkü işletme mezunuyum:) ama keşke dediğin gibi olsa..

• https://chat.whatsapp.com/BaSSmHoSPXQKVGLsvq4SI0

Arkadaslar WhatsApp grubumuza bi link ile girebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maske187 -- 20 Ekim 2016; 11:02:12 >
  • Az önce benim kütüğün bağlı olduğu Adıyaman askerlik şubesini aradım. Rica minnet belki yerler onlara gönderilmiştir diye. Ama malesef yok daha açıklanan... Heyecandan gebereceğim bu gece nasıl uyurum bilmiyorum...
  • Arkadaşlar beni askerlikte atış egitimleri düşündürüyor daha hayatımda elime hic silah almadım nasıl yapacaz nasıl hececez bu egitimi kara kara düşünüyorum

• Açıklansa da kurtulsak bir sürü iş var daha arkadaş.
    Hangi grup çıkacağı belli değil işi bırakıcaz daha beklemekten sıkıldım.
  • mugiwara no kullanıcısına yanıt
    Yüksek kapasite ≠
    quote:

EN
    yüksek not ortalaması. Hocam şöyle söyleyeyim; TSK kriter belirlemek zorunda ve bu konuda da ihtiyacına göre en başarılı adayları seçecektir diye düşünüyorum. Mesela YDS den 90 alan adamla, 55 alan aynı seviyede tutulamaz. Kapasite meselesi tabi ki önemli ama onları nasıl ayıracak IQ testi mi yapacak Bu konuda çok ayrıntıya gireceklerini sanmıyorum.Yapamazlar:D Biz TSK nın nasıl sınıflandırma yaptığını bilmiyoruz sadece okuduğumuz şeylere göre yorum yapıyoruz bilmediğimiz şeyler de vardır
    Velhasıl, kafanızı çok yormayın Stresinizi anlayabiliyorum. Bu arada komando isteyen çok az kişi gördüm belli olmaz ne çıkacağı ümidinizi kesmeyin. Yarın açıklanacak Umarım herkesin gönlünden geçen olur..

Bölüm ne?

• iondergumus kullanıcısına yanıt
    Maalesef bu gece zor geçecek. Kafanızı dağıtacak bir şeyler bulun.
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.