Şimdi Ara

364. Dönem [Ağustos 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.102
Cevap
49
Favori
135.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de 7. bolukteydim hocam sukur ilk asamayi atlattik toren de gayet guzel oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rampage kullanıcısına yanıt
    Bize çok sövdüler 8. Bölük laf anlamıyor diye çok şükür sağ salim bitirdik 😄 hayırlı tezkereler kardeşim

• Disaridan bot mu şaka mı bu kim giydirir sana sivilden aldigin botu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabrizo -- 2 Eylül 2016; 21:01:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar samsun sahra sıhhıyede Rdm olarak acemi birliğini bitiren var mı aranızda? kura yerleri nasıldı, izin süresi ne kadar bu konularda bilgi verebilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zx6r

quote:

Orijinalden alıntı: serdengecti5752

Kastamonu jandarma ile ilgili birkaç soru sormak isterim. Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim. Öncelikle erken teslim olmanın bir avantajı var mı? Yatacağımız koğuş yatak falan biz gittiğimizde belli olmuş oluyor mu yoksa erken giden daha rahat yere düşme durumu oluyor mu? Yanımızda ne götürmeliyiz? Bot dışardan alınabiliyor mu? Acemiliğini kastamonuda yapmış bir jandarma yds bot al götür dedi. Eğitim olarak ne yapılıyor? Silah eğitimi ne kadar oluyor? Acemi birliği kaç gün sürüyor? Ve sizin vereceğiniz bilgi ve tavsiyeler. Herkese hayırlı teskereler

Kastamonu 5. Jandarmadan bugün yemin ederek ayrıldım.
    Taze taze tüyoları sana vereceğim;

Öncelikle erken teslim olmanın hiç bir faydası yok. Eğer erken teslim olursanız anında başlar askerliğiniz ve alay kaydı Bölük kaydı Nizamiye girişinde çeşitli görev alırsınız. Kısacası boş yere yorulursunuz. 1.2.3. Gün teslim olan da bugün çıktı hiç bir değişiklik olmuyor yani. Erkenden değil 20 gün sonra gitsen bile yerin yatağın belli kardeşim.

Nizamiyeden giriş Yaptığınızda kayıt Sırası var orada kimliğiniz ve sülüs belgenizi verince hangi Koğuşa düştüğünü yazıyorlar. Ben 8. Koğuşa düştüm. 7.-8-9 çok güzel 9 da 7.24 sıcak su var.
    Onun haricinde koğuşlar temiz.

Yanına bol bol kollu kolsuz atlet boxer Çorap al. Hepsinden 5 er tane işini görür. Bot fırçası boyası, ayakkabı süngeri 3-4 tane. Vatka 4 tane. Şampuan, diş fırçası, Diş macunu. Mac 3 traş Takım'ı. Ayak Bakım kremi, pudra, cımbız, el yüz kremi.

Dışarıdan bot falan alma içeride nereye koyacaksın. Bir de farklı olursa giydirmezler. Zaten 2. Haftadan sonra bota alışıyorsun. Dandik değil en kötü topuğa 2 şer tane vatka koyarsın olur biter.

Eğitime gelirsek. Ilk hafta boş geçer Bölük kaydı alay kaldı. Çeşitli formları dolduracaksınız. Tabi bir Sürü sıra bekleyeceksiniz Bölük 300 kişiye yakın. İçtima saatleri yemek yat kalk saatleri derken 1 haftada yavaş yavaş alışırsınız.
    2. Haftadan itibaren eğitimler başlar. Rahat, hazır ol yanaşık düzen hareketleri. Uygun adım yürüme. Yapılacak eğitimler hakkında bilgiler verilecek. Saatlerce ayakta bekleyeceksiniz.
    2. Haftanın sonlarına doğru silah, Hücum yeleği alırsınız. Silahla yanaşık düzen hareketleri yapmayı öğrenirsiniz. Tüfek alma, Bırakma, omuza alma, muayene vaziyeti alma, gibi çeşitli hareketler öğreneceksiniz. Hareketler zor değil defalarca yapacağınız için ister istemez öğreneceksiniz.

3. Hafta full Atış eğitimi olacak. Her gün Atış yapacaksınız. 100 metreden 200 400 metreden siperli sipersiz Atış olacak.
    Tüfeği sağlamca omuzunuza Dayayın arpacık net hedef flu olacak şekilde Nişan ALIN nefes Kontrolü yaparak ateş edin.
    Vursanız da vurmasanız da bir şey olmuyor. Komutanlar emir vermeden kurma kolunu çekip bırakmayın tetik düşürüp emniyet açmayın.

Silah çok tepiyor gezi gözünüze çok yanaştırmayın. Atış yaparken teper gözünüz morarır. Silahın sesi çok çıkıyor. 3 gün kulak çınlatabilir. Zamanla alışacaksınız. Bütün hafta Atış yapacağınız için mecburen alışıyorsunuz. Atış yaparken heyecan yapmayın kendi hedefinize odaklanın.

Yemekhane yağ ve kir içinde. Tabildotlar iyi yıkanmıyor.
    Yemekler çok Yağlı yoğurt ayran yoğurt Çorbası şeklinde yemek çıkıyor Patlıcan yemeği pilav hiç eksik olmaz. Çok yerseniz ishal olma ihtimaliniz var.

Yanınıza ishal hapı soğuk algınlığı ve Öksürük için ilaç ALIN.
    Girişte sıkı kontrol var. Güzel bir yere saklayın. Aluminyum folyoya 6-7 kat sarıp saklayın.

Sivil hattınızı cüzdana koymayın. Ayakkabıya folyo sararak sokun. Yanınızda en az 50 lira bozuk para olsun. Madeni para çok işinize yarar. Ben sürekli langırt oynuyordum. Onun haricinde bankomatlardan su kola Bisküvi kahve falan alıyorsunuz. Bozuk paran yoksa kartla alırsınız Kartı Askeriye veriyor. Uzaktan okumalı paraya yükleyip kullanıyorsunuz.

Başka aklına takılan konular varsa yazın cevaplayayım.

Ekleme

Nizamiyeden içeri ilk girdiğinizde sizi askeri malzeme satan yere yönlendirecekler SAKIN AMA SAKIN HIÇ BIR MALZEME ALMAYIN. SIZE ZORUNLU DIYIP MALZEME ALDIRMAYA ÇALIŞACAKLAR KESINLIKLE ZORUNLULUK YOK. HER ŞEY PAHALI ORADA. 1'e 10 koyuyorlar.

Çok teşekkür ederim verdiğinz bilgiler için. Bir de çavuşluk mevzuları falan usta birliğinde mi belli oluyormuş.yoksa acemi bittiğinde söyleniyor mu. Bir de İsteğe bağlı değildir olmak istemiyorum diyemeyiz sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: fabrizo

Disaridan bot mu şaka mı bu kim giydirir sana sivilden aldigin botu

Ben sinop boyabatlıyım. Burda bijandarma ile karşılaştık sohbet ettik biraz o da kastamonuda yapmış acemiyi. O demişti yds asker botu al diye. Ona binaen sormuştum. İyiki de sormuşum. Hayırlı tezkereler

• serdengecti5752 S kullanıcısına yanıt
    Her önüne geleni çavuş yapmazlar. Sorulursa hiç oralı olma. İlla olacaksın diye bir şey yok. Bana kalırsa acemide hiç görev alma boşuna kendini yorarsın.

• Arkadaşlar bugün sevk öncesi işlemler için şubeye gittim bir sürü evrak götürdüm isterler diye hiçbir şey istemediler sadece form doldurttu o kadar kasımda sevke tabisin dediler bunda bir yanlışlık yok değil mi sıkıntı çıkmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: zx6r

quote:

Kastamonu jandarma ile ilgili birkaç soru sormak isterim. Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim. Öncelikle erken teslim olmanın bir avantajı var mı? Yatacağımız koğuş yatak falan biz gittiğimizde belli olmuş oluyor mu yoksa erken giden daha rahat yere düşme durumu oluyor mu? Yanımızda ne götürmeliyiz? Bot dışardan alınabiliyor mu? Acemiliğini kastamonuda yapmış bir jandarma yds bot al götür dedi. Eğitim olarak ne yapılıyor? Silah eğitimi ne kadar oluyor? Acemi birliği kaç gün sürüyor? Ve sizin vereceğiniz bilgi ve tavsiyeler. Herkese hayırlı teskereler

Kastamonu 5. Jandarmadan bugün yemin ederek ayrıldım.
    Taze taze tüyoları sana vereceğim;

Öncelikle erken teslim olmanın hiç bir faydası yok. Eğer erken teslim olursanız anında başlar askerliğiniz ve alay kaydı Bölük kaydı Nizamiye girişinde çeşitli görev alırsınız. Kısacası boş yere yorulursunuz. 1.2.3. Gün teslim olan da bugün çıktı hiç bir değişiklik olmuyor yani. Erkenden değil 20 gün sonra gitsen bile yerin yatağın belli kardeşim.

Nizamiyeden giriş Yaptığınızda kayıt Sırası var orada kimliğiniz ve sülüs belgenizi verince hangi Koğuşa düştüğünü yazıyorlar. Ben 8. Koğuşa düştüm. 7.-8-9 çok güzel 9 da 7.24 sıcak su var.
    Onun haricinde koğuşlar temiz.

Yanına bol bol kollu kolsuz atlet boxer Çorap al. Hepsinden 5 er tane işini görür. Bot fırçası boyası, ayakkabı süngeri 3-4 tane. Vatka 4 tane. Şampuan, diş fırçası, Diş macunu. Mac 3 traş Takım'ı. Ayak Bakım kremi, pudra, cımbız, el yüz kremi.

Dışarıdan bot falan alma içeride nereye koyacaksın. Bir de farklı olursa giydirmezler. Zaten 2. Haftadan sonra bota alışıyorsun. Dandik değil en kötü topuğa 2 şer tane vatka koyarsın olur biter.

Eğitime gelirsek. Ilk hafta boş geçer Bölük kaydı alay kaldı. Çeşitli formları dolduracaksınız. Tabi bir Sürü sıra bekleyeceksiniz Bölük 300 kişiye yakın. İçtima saatleri yemek yat kalk saatleri derken 1 haftada yavaş yavaş alışırsınız.
    2. Haftadan itibaren eğitimler başlar. Rahat, hazır ol yanaşık düzen hareketleri. Uygun adım yürüme. Yapılacak eğitimler hakkında bilgiler verilecek. Saatlerce ayakta bekleyeceksiniz.
    2. Haftanın sonlarına doğru silah, Hücum yeleği alırsınız. Silahla yanaşık düzen hareketleri yapmayı öğrenirsiniz. Tüfek alma, Bırakma, omuza alma, muayene vaziyeti alma, gibi çeşitli hareketler öğreneceksiniz. Hareketler zor değil defalarca yapacağınız için ister istemez öğreneceksiniz.

3. Hafta full Atış eğitimi olacak. Her gün Atış yapacaksınız. 100 metreden 200 400 metreden siperli sipersiz Atış olacak.
    Tüfeği sağlamca omuzunuza Dayayın arpacık net hedef flu olacak şekilde Nişan ALIN nefes Kontrolü yaparak ateş edin.
    Vursanız da vurmasanız da bir şey olmuyor. Komutanlar emir vermeden kurma kolunu çekip bırakmayın tetik düşürüp emniyet açmayın.

Silah çok tepiyor gezi gözünüze çok yanaştırmayın. Atış yaparken teper gözünüz morarır. Silahın sesi çok çıkıyor. 3 gün kulak çınlatabilir. Zamanla alışacaksınız. Bütün hafta Atış yapacağınız için mecburen alışıyorsunuz. Atış yaparken heyecan yapmayın kendi hedefinize odaklanın.

Yemekhane yağ ve kir içinde. Tabildotlar iyi yıkanmıyor.
    Yemekler çok Yağlı yoğurt ayran yoğurt Çorbası şeklinde yemek çıkıyor Patlıcan yemeği pilav hiç eksik olmaz. Çok yerseniz ishal olma ihtimaliniz var.

Yanınıza ishal hapı soğuk algınlığı ve Öksürük için ilaç ALIN.
    Girişte sıkı kontrol var. Güzel bir yere saklayın. Aluminyum folyoya 6-7 kat sarıp saklayın.

Sivil hattınızı cüzdana koymayın. Ayakkabıya folyo sararak sokun. Yanınızda en az 50 lira bozuk para olsun. Madeni para çok işinize yarar. Ben sürekli langırt oynuyordum. Onun haricinde bankomatlardan su kola Bisküvi kahve falan alıyorsunuz. Bozuk paran yoksa kartla alırsınız Kartı Askeriye veriyor. Uzaktan okumalı paraya yükleyip kullanıyorsunuz.

Başka aklına takılan konular varsa yazın cevaplayayım.

Ekleme

Nizamiyeden içeri ilk girdiğinizde sizi askeri malzeme satan yere yönlendirecekler SAKIN AMA SAKIN HIÇ BIR MALZEME ALMAYIN. SIZE ZORUNLU DIYIP MALZEME ALDIRMAYA ÇALIŞACAKLAR KESINLIKLE ZORUNLULUK YOK. HER ŞEY PAHALI ORADA. 1'e 10 koyuyorlar.

Peki ilk acemi birliğinde kamerasız telefon sokabilir miyiz?

• sokarsın kardeşim. sıkıntı olmaz. askercell alma, kendi hattını sok ama yakalatma girişte. akşam 6'dan sonra konuş telefonunla. kimse bir şey demez.
  • Yakalatmamak için ne tavsiye edersiniz

• quote:

Yakalatmamak için ne tavsiye edersiniz

Ben çorabımın arasına koymayı düşünüyorum

• Ustalik birliklerine teslim oldugumuza gore safak saymaya baslayabiliriz artik.

Atarsa 134

• Şafak olmuş yıldız tilbe.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Legolasx kullanıcısına yanıt
    Tavsiyem kamerasız renkli ekran hafıza kartı olan nokia telefonlar var onlardan al kulaklığını da unutma akşamları müzik dinlersin. Sivil hattını yanında götür sağlam bir yere sakla cüzdana koyma

Hatsız telefonu ne yapacaksın diye sorarlar içeride askercell alacağım diyip sivil hattını kullanırsın.
    Sivil hattını yakaltırsan 1 hafta askerliğin uzar. Bölükten 4 arkadaş yakalattı uzattılar askerliği.

• Usta birliğim ankara il jandarmaydı. Orada yaklaşık 80 kişi aynı bölükte kaldık. 2 gün boyunca bir güzel mıntıka temizliği yaptık yerimize oturtmadılar.

3. Gün bizi sincan karakoluna verdiler. Akşama doğru sevk olduk. Orada da bir güzel mıntıka kitlediler.
    Durmak yok mıntıka yemekhane koğuşlar. Aklınıza neresi gelirse. Burada 3 gün geçirdik.

4. Gün sincan merkez karakolundan yenikent mahallesi jandarma karakoluna sevk ettiler. Burada geldiğimiz gün bir temiz mıntıka yaptık.3 gün böyle geçti. Görevimiz olmadığı için her işe koşturdular.

5. Gün ise gece santralcisi oldum. Aralıksız 6 saat nöbet tuttuktan sonra 12 saat gece santralde bekledim.
    Sabah 6 akşam 6 olduğu için sabah 6-8 nöbetini de bana kitlediler. 2-3 saatlik uykuyla duruyorum şuan.

Sabahın 5 inden beri kamuflaj üstümde beter oldum halimiz perişan. Acemiden ustaya geçince ne olacak diyenlere gelsin.

• Arkadaşlar Merhabalar İyi bayramlar, benim durumum şöyle, 28 yaşındayım üni 2 ay önce temmuz ayında bitti. Eğer okul uzasaydı 29 yaşın sonuna kadar tecilim devam edecekti.2 sorum var

1-Askerlik şubesine ne zaman gideyim? kasım aralık gibi gitsem olur mu yani ne kadar geç gidersek yapılacak 2 yıllık tecil de o kadar geç mi sona erer?

2-Direkt 2 yıl tecil hakkım var değil mi? yüksek lisans da düşünüyorum zaten.

3-Eylül ayında askerlik şubelerinde sıra olmaz değil mi? celp dönemi falan değil dimi?
  • Cümleten hayırlı bayramlar ben kasım celbi için tecil bozdurdum sağlıkçıyım diyetisyenim ortalama 2,83 yedek subay evet komando hayır dedim durumlar nasıl olur sizce yedek subay çıkar mı çıkarsa acemilik ustalık nerelerde olabilir neler tavsiye edersiniz acemilik için giderken yanımda ne götürmeliyim yardımcı olursanız sevinirim.
  • cenk_99 C kullanıcısına yanıt
    2 yıllık tecil mezuniyet tarihini takiben veriliyor. Geç ya da erken gitmek bir şey değiştirmez.
    2 yıllık tecil hakkın saklı.
    Yüksek yapacaksan askerlik durum belgesi lazım olacak, bir an önce tecil yaptırman yararına.

• diyetisyenn D kullanıcısına yanıt
    Acemi için yanına alacaklarını sınıflandırman yapıldıktan sonra, kısa mı uzun mu gideceğini öğrendikten sonra, araştırırsın. Yedek subaylık için fazla ümitlenme derim.

• 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.