Şimdi Ara

364. Dönem [Ağustos 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.102
Cevap
49
Favori
135.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eğitim : ikm.mly.okl. ve eğt.mrk.k.lığı / istanbul maltepe / istanbul

esas : p.okl.loj.des.k.lığı bkm.bl. / istanbul tuzla / istanbul

sınıf : bakım

Bilgisi olan veya aynı yere gidecek olan var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shrksz

E devletten Asal Sevk Başvurusu yap'a tıkladığımda şu yazı çıkıyor?
    Sevk tarihleriniz 22.07.2016 - 29.07.2016 tarihleri arasındadır, 04.08.2016 tarihine kadar askerlik şubesine gidebilirsiniz.

Sülüsü alamadım

Aynen sayfa kapanmis. Ben indirmistim allahtan.cikti alicam direk olur heralde.

• Arkadaslar benim sevk bitis tarihim 4 agustos saat 13:00 gorunuyor. 4 agustosta katildigimizda hemen safak atiyor mu yoksa 5 agustosta mi atmaya baslayacak?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zx6r

Şu askerlik bir an önce bitse de rahat etsek. Artık hayatımın sonuna kadar askerlik ile ilgili hiç bir şey duymak istemiyorum.
    Bütün eğitim ve iş Hayatım rezil oldu zaten.
    Çok aptalca bu stres yok yere insanı geriyor. Çok kazanıyor gibi bir de işten çıktık. Ne olacağımız belli değil.
    Herkesin hakkında Hayırlısı olur inşallah.

Aynen +1

Nisan ayinda basvurduk, kac aydir stresini cekiyoruz. Keske basvurudan 1 ay sonra hemen baslansaydi, simdiye 3 ayi bitirmistik.

• ahmetyagmurlu A kullanıcısına yanıt
    Kardesim okul bolum diyorsan iktisat 2013 mezunuyum. Askerlik diyorsan jandarma yd. Subay :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Renegade Havoc

http://www.hurriyet.com.tr/bakan-acikladi-askerlik-kisaliyor-40175693

Biz askerde iken kisalirsa bizim icin de gecerli okur mu dersiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Malimusavirizmir

quote:

Orijinalden alıntı: Renegade Havoc

http://www.hurriyet.com.tr/bakan-acikladi-askerlik-kisaliyor-40175693

Biz askerde iken kisalirsa bizim icin de gecerli okur mu dersiniz ?

Olur ama ne zaman kısaltacaklar tarih yok.
  • Bunun bahsi geciyorsa ohal gecerli iken gecirebilirler meclisten ya da ohali belki 3 ay daha uzatip o donem icerisinde gecirebilirler insallah vurur bzize de.

• Biz askere gittikten sonra bile cıksa bize de vurur kısalması. Biz niye uzun yapalım sonucta.Umarım en kısa zamanda acıklarlar zaten ohal olması sebebiyle bugun yapsalar yarin gecerli olur.

• Kısa dönemi zaten etkilemicek bu kısalma

• quote:

Orijinalden alıntı: rdmeem

Zorunlu askerlik süresi kısılması bizi etkilemez. Yasalar geriye doğru islemez. Umutlanmayın beyler.

Senin dediğin şey ceza hukukuyla ilgili. Askerdeyken kısalırsa erken terhis olursun.

http://forum.memurlar.net/konu/1336519/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renegade Havoc -- 29 Temmuz 2016; 20:45:58 >
  • Arkadaşlar bir şey soracağım benim tecil Eylül sonu bitiyor ve celp dönemi olarak Kasım gözüküyor geçen gün askerlik şubesine gittim bozdurmak için tecilli sen Eylül de geleceksin bozdurmak için sevk dönemi o zamanı kapsıyor dedi. Ancak son gün 31 ağustos değil mi kafam karıştı bilgisi olan var mıdır? Son olarak kısa dönem askerlik izinsiz kaç gün ve bunun kaç günü acemi birliği?

• Arkadas bedelliyi bekledik yaş la kaybettik 2 yıldir gideyimmi gitmiyeyimmi derken karar verdik darbe oldu ohal oldu. Simdide askerlik kisalacak eger kanun gec cikar yada bize vurmazsa şansızligin bu kadari. Maddi külfetede hiç girmiyorum en az 25 bin liramam mal olacak askerlik. Neyse vatanimiz canimiz sağ olsun.hayirlisi diyip gidelim bakalim ne oluyor..

• Nisanda başvurdum askerliğe 4 aydır Yaşadığım stres ömrümü yedi. İş yeri ayrı dert zaman kötü ayrı dert gitsen bir türlü gitmesen bir türlü her kafadan bir ses çıkıyor deli oldum.

Çok iş varmış gibi de işten çıktık. Yüksek lisans yapalım dedik işten çıkıca yalan oldu. Eğitim de bitti. Askere gideceğiz diye Hayattan soğudum. Eminim ki benim gibi bir Sürü insan var.

Bu konuda askere gidecek olan herkese tek lafım kimse bir biri ile en ufak tartışmasın anlayışlı olsun sonuçta herkes aynı geminin içinde herkesin durumu aynı kimse kimseye havalanmasın.
    Adam gibi yapalım bitirelim. Hayat beklemiyor arkadaşlar bir an önce yola koyulmak Lazım..

• mangala kullanıcısına yanıt
    Sağol var ol güzel dileklerin için.

• quote:

Nisanda başvurdum askerliğe 4 aydır Yaşadığım stres ömrümü yedi. İş yeri ayrı dert zaman kötü ayrı dert gitsen bir türlü gitmesen bir türlü her kafadan bir ses çıkıyor deli oldum.

Çok iş varmış gibi de işten çıktık. Yüksek lisans yapalım dedik işten çıkıca yalan oldu. Eğitim de bitti. Askere gideceğiz diye Hayattan soğudum. Eminim ki benim gibi bir Sürü insan var.

Bu konuda askere gidecek olan herkese tek lafım kimse bir biri ile en ufak tartışmasın anlayışlı olsun sonuçta herkes aynı geminin içinde herkesin durumu aynı kimse kimseye havalanmasın.
    Adam gibi yapalım bitirelim. Hayat beklemiyor arkadaşlar bir an önce yola koyulmak Lazım..

Sen yine iyisin ;) ben 360. Dönemle gidecekken 1 dersim kaldığı için bu döneme kadar her askerlik konusunda vakit geçirdim. İş konusunda sıkıntım olmasada bir dünya stresini yaşadım bende nisan gibi başvurmuştum bekledik bekledik 2. Dönem kütahya havacı cıktı. 21 eylüle kadar daha beklicez..

• quote:

Orijinalden alıntı: Blgrçoban

quote:

Nisanda başvurdum askerliğe 4 aydır Yaşadığım stres ömrümü yedi. İş yeri ayrı dert zaman kötü ayrı dert gitsen bir türlü gitmesen bir türlü her kafadan bir ses çıkıyor deli oldum.

Sen yine iyisin ;) ben 360. Dönemle gidecekken 1 dersim kaldığı için bu döneme kadar her askerlik konusunda vakit geçirdim. İş konusunda sıkıntım olmasada bir dünya stresini yaşadım bende nisan gibi başvurmuştum bekledik bekledik 2. Dönem kütahya havacı cıktı. 21 eylüle kadar daha beklicez..

İki ucu boklu değnek affedersin. Hakkımızda Hayırlısı olsun inşallah

• eniştem zamanında 8 ay olan kısa dönem askerlik 6 aya düşünce erken terhis olmuş. Lehe kanun hükümleri geçerli. Umarım kısalır erkenden biter
  • İnşallah kısalmaz beyler ne kısalmasından bahsediyorsunuz zaten 6 ay 12 ay askerlik yapmayacaksanız boşa ordan atıp tutuyorsunuz vatan millet hakkında

Gidip askerliği öğrenin inşallah kısalmaz! Bende bu dönem gideceğim ve 12 ay yedek subay, hiçte kısalmasını istemiyorum ne amaçla kısalıyor onuda anlamış değilim zaten kısa bir süre valla ben kendimi uzuna göre ayarladım birdaha plan yapmak istemiyorum ülke ülke değil ki pimi çekilmiş bomba hergün ayrı patlıyor bir gün bir günü tutmuyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrsavas02 -- 30 Temmuz 2016; 10:36:19 >
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.