Şimdi Ara

364. Dönem [Ağustos 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.102
Cevap
49
Favori
135.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Önlisansı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi - Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bitirdim Gno 3.05
    Lisansı Anadolu Üniversitesi - AÖF İşletme bitirdim Gno 3.10
    Yüksek Lisansı ise Beykent Üniversitesi - Yönetim Bilişim Sistemleri bu dönem başlıyorum.

Sorum şu arkadaşlar 2 defa hava kuvvetleri astsubaylık sınavına girdim ama geçemedim malesef... yaşım 23 ve aksilik olmazsa 25'te yüksek lisans bitecek ve hemen askere gideceğim ve yedek subay olarak gitmeyi çok istiyorum acaba yedek subay olarak gitme şansım nedir bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

Şimdiden teşekkür ediyorum...
  • Arkadaşlar herkese merhaba bir sorum olacak. Ben 17 haziranda askerlik şubesinden durum belgesi aldım kasım 2016 celp olarak görünmekteyim ve aşağıdaki yükümlünün 30.09.2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazmakta. Ama bir edevlete bakayım dedim dün ki ne göreyim. Sınıf ve tertibat bekliyor yazmakta ve yukarıda bahsettiğim tarih 29.07.2016 görünüyor bu tarih nasıl öne geldi edevleti mi dikkate alacağım elimdeki belgeyi mi işin kötüsü 22 ağustosta ylsansa kaydolamayacak mıyım ?
  • Arkadaslar 22 temmuzda aciklandiktan sonra 1 agustos ta sevk tarihi basliyor , hazirlik icin sure kisa degilmi , hangi ara isten cikicaz , hangi ara gezio dolasicaz , hangi ara hazirlanicaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mhmt_kzu M kullanıcısına yanıt
    Öncelikle askeriyenin isteği doğrultusunda alım yapılıyo önemli olan şeyler bölüm gno fiziksel özellikler yaş vs bunlarında bi etken olduğu söyleniyo inşallah Allah gönlüne göre nasip eder

• blackprague kullanıcısına yanıt
    Şimdi öncelikle başvuru yaptınmı askerlik için ?? Ağustos celbi için falan tarihe bakılırsa ağustos celbi gibi çünkü bizddede aynı tarih sen en iyisi askerlik şubesine uğrayabilirsen uğra netleştir aklında soru işareti kalmasın

• Mehmet4186 M kullanıcısına yanıt
    Doğru hocam 15 gün kadar vaktimiz var bende yerler belli olduktan sora çıkmayı düşünüyorum 25 i gibi 10gün vakit kalıyo olduğu kadar artık :)

• Fuysal03 kullanıcısına yanıt
    Tatile gidicektim o da yalan olucak herhalde :)

• fatihd23 kullanıcısına yanıt
    Kısa dönem 2. grup tarihi belli mi hocam? İhtimalleri değerlendireyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet4186

Arkadaslar 22 temmuzda aciklandiktan sonra 1 agustos ta sevk tarihi basliyor , hazirlik icin sure kisa degilmi , hangi ara isten cikicaz , hangi ara gezio dolasicaz , hangi ara hazirlanicaz

Kısa dönem 1. grup sevk bitiş tarihi 4 Ağustos yüksek ihtimalle.
  • Bir Rind kullanıcısına yanıt
    21-23 eylül

• Mehmet4186 M kullanıcısına yanıt
    Çok gezecek yerin yoksa tatil için vAktin olur hocam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Bir Rind

Kısa dönem 2. grup tarihi belli mi hocam? İhtimalleri değerlendireyim.

1 aylık temel eğitime tabi tutulacak Yedek Subay adayları 28-29 Temmuz 2016,
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    2,5 aylık temel eğitime tabi tutulacak Yedek Subay adayları 11-12 Ağustos 2016,
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    Kısa dönem 1. grubu 01-04 Ağustos 2016,
    2. grubu ise 21-23 Eylül 2016 tarihleri arasında olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fuysal03

Şimdi öncelikle başvuru yaptınmı askerlik için ?? Ağustos celbi için falan tarihe bakılırsa ağustos celbi gibi çünkü bizddede aynı tarih sen en iyisi askerlik şubesine uğrayabilirsen uğra netleştir aklında soru işareti kalmasın

ağustos celbi için başvuru falan yapmadım. haziran 17de aldığım durum belgem var elimde orada da kasım celp yazıyo. Benim yerime başvurmamşlardır sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fuysal03

ağustosta gitmek istemiyorum yüksek lisansa başvuracağım. yani ben sevk öncesi işlem falan da yapmadım nasıl ağustos celbi olayım
    Hani sıkıstırmak istemiyorum o acidan yani , neyse bakicaz bi cagresine artik , belki eylul cikar :)

• AÖF - İŞLETME lisans programından mezun olanlara hiç uzun dönem çıktığı olmuşmudur abiler.
  • blackprague kullanıcısına yanıt
    Pazartesi bi şubeye uğra bence ihmal etmeden

uğrayacağım zaten inşallah edevlette problem vardır
  • mhmt_kzu M kullanıcısına yanıt
    %50 ihtimal
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihd23

TRT duyurusu var. Kesin 22 Temmuz 2016 Saat: 10:30 da açıklanacak. Mesleki Asteğmenler 28 Temmuz da sevk başlayacak. Kısa dönem er 1. Grup 1 Ağustos'ta sevk başlayacak. 3 / 4 gün sevk süresi olacak.

Bu sevk tarihinin ilk günü veya son günü gitmenin bir farkı var mı. Yani 4 Ağustos da da teslim olabiliyormuyuz

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.