Şimdi Ara

364. Dönem [Ağustos 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.102
Cevap
49
Favori
135.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sürem 2017haziranda bitiyoda şubatta gitmem için öyle yapmam lazımmış hayırlısı bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şafak hafiften sıkıştırmaya başladı beyler

• quote:

Orijinalden alıntı: zx6r

Şafak hafiften sıkıştırmaya başladı beyler

YAzdıklarını okudukça askere gitmekten soğudum
  • Actigin konuya sahip cik lem saka bi yana bence hemen Basvur bitsin askerliğin bedelli düşünüyorsak bilemem onu.

• quote:

Orijinalden alıntı: koray721

Actigin konuya sahip cik lem saka bi yana bence hemen Basvur bitsin askerliğin bedelli düşünüyorsak bilemem onu.

Usta o eskidi konuya sahip çıkma olayı turnuvada oluyor Açtım gerisi geldi şükür. Bedelliyle işim yok mecbur gideceğiz de nazire yapıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ufukykc

quote:

Orijinalden alıntı: zx6r

Şafak hafiften sıkıştırmaya başladı beyler

YAzdıklarını okudukça askere gitmekten soğudum

Gerçekleri anlatıyorum hocam. Gidince şahit olacaksın zaten.. İmkanın varsa bedelliyi bekle.

• 5. ana jet üs k'lığı merzifondayım şafağım 110 falan 2. celple gittim 364 ksd.

gelelim asıl mevzuya gelmeyin arkadaslar hizmet bölüğüne verildim resmiyette bölük cavusuyum ancak bölükte yazıcılık dahil her işi yapıyoruz. kaye - dys yazışmaları işlemlerini dahi biz yapıyoruz idari işlere girmemiz yasak olmasına rağmen tutanak tutuyoruz ceza defterine biz kayıt yapıyoruz mahkeme evraklarına gizli ibaresini biz basıyoruz yapmadığımız b.k yok afedersiniz. denetleme falan yok ciğeri 5 para etmez astsubay her sabah 10 kez açma simit aldırmaya yolluyor kişisel işlerini yaptırıyor tören günleri paçalarını dahi düzelttirdiğine şahit olduk. koca üstte yaptıgım isler :

inşaat taburunda tır ındirmek
    inşaat taburunda önlem alınmadan asfalt delmek
    inşaat taburunda kepçeye kaya(taş) yüklemek.

Çöp arabasında eğitim almadan temizliğe çıkmak
    153. filonun cephanelerini indirmek
    151. filonun mıntıkasını yapmak
    idari işlerde astların tüm işlerini yapmak
    gece saat 3e kadar idari islerde calıstırılıp saat sabah 5de kaldırılıp mesaiye baslanmak vs..

kamyon üzerinde çam yaprağı temizlemek
    astsubay keyfiyetini yerine getirmek.
    küfür yemek.
    hak arayamamak.

hasta oldum arkadaslar bileğimi burktum viziteye cıktım sevk dahi etmediler sevki geçtim röntgen bile cekmeden bana kas gevşeltici verdiler kemiğimde kalıcı hasar kaldı sanırım ama viziteye bile cıkarmıyorlar.

lanet yerde cocukların pskolojileri bozulmaya basladı zaten bölüğün %80i rdm asker. daha 2 gün önce kendini kesti bi çocuk onu bıle sümen altı ettiler. askerliğe kendini elverişsiz hale getirmekten değilde kılık kıyafetten falan dava açtılar. rezil rüsva bir sistem var.

astsubaylar yatıyor subaylar yatıyor er erbaş onların işini yapıyor.

5. ana jet us k.lığı merzifon hizmet bölüğünde 19.11.2016 tarihi itibariyle yasadıgımız bunlar oldu daha bizi neler bekliyor bilmiyorum artık.

en son abidin ünal geldi tören takımında flama taşıttılar 15 dk eğitim vermeden taşıcaksınız dediler daha sonraki gün 10 kasımda çelenkçi yaptılar cuma günüde bayrak törenine cıkarıp geceleride sırtımıza biniyorlar. kısa dönem uzun dönemi geçtim astsubay dediğiniz basit insanlar sabah 9dan 11e kadar kahvaltı yapıp karı kız muhabbeti yapıp işlerini ere erbaşa yaptırıyorlar baska hiçbirşey yok askeriyede..

vatan sevginiz varsa burada yok oluyor arkadaslar. ben artık vatan düsmanıyım ve bunuda Türk silahlı kuvvetlerinde kazandım. çarşı ıznım bitmeden ben kaçayım iyi bot bağlayıp dert çekmeler sizlerede arkadaslar.

• Blgrçoban kullanıcısına yanıt
    364. Dönem asteğmen olarak arkadaşın sözlerine katılıyorum erleri KD leri bu şekilde kullanıyor çoğu astsubay ve uzmanlar

• K.B.R.O kullanıcısına yanıt
    İzindeyim reyiz. 10 gun takacaksin bana

• Genel olarak yorumlara baktım da bir kaç konuya açıklık getirelim. Öncelikle arkadaşlar jandarma'ya alım tamamen bitti diye zannediyor ama bu doğru değil. Jandarma'ya en az 3 yıl daha asker verilecek. Yani jandarma olamayacağız diye üzülmeyin ama Jandarma olacağım diye de sevinmeyin. Jandarma'nın işi gerçekten zor. Şu süreçten en çok sıkıntı çeken birim Jandarma hiç şüphesiz. Aslında söylenecek şeyler var yaşanan, yaşanacak değişikliklerle alakalı ama burada söylemek doğru olmaz.

Ayrıca genel olarak buradaki şikayetlere baktım da size şu kadarını söyleyeyim halinize şükredin beyler. 364. dönem yedek subayım, terör bölgesindeyim, birliğimde erlerin durumu sizinkinin yanında hiç bir şey. onları gördükçe iyiki burada yedek subayım diyorum.

ayrıca önümüzdeki mayıs celbinde uzun dönem askere gidecek hukukçular varsa 2 defa düşünsün. 364. dönem jandarma hukukçularda neredeyse yarıya yakını kritik illerdi. Bizim yerimize bu dönem girenler gelecek. kara veya havac olursanız yerler güzel tabi. şansınıza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rdlsln -- 29 Kasım 2016; 0:30:59 >

• Merhabalar ,

bir kaç sorum olacaktı, Uluslararası ilişkiler mezunuyum , tecil 10 şubatta bitiyor benim, kredi borcum olduğundan şu an sıkıntılı bir dönemdeyim yedek subay çıkacağını bilsem direk gidicem en azından borcumuda ödeyebilicem . Yedek subay olarak gitme ihtimalim olabilir mi . Birde kara kuvvetleri muvazzaf subaylığa başvurdum , 13 şubat mülakat tarihi benim tecil bitişi 10 şubat , bunda herhangi bir sorun çıkar mı . Birde tecil ettirmek için ne yapabilirim .
  • Kahraman mehmetçikler şafak 33 bitti bitiyor.

Tüm jandarmalara selam olsun..
  • zx6r kullanıcısına yanıt
    Kardesim oyle deme yaaa, zaman daraldikca bi heyecan biseler oluyo bana :) napacaz acaba yaa..

• LazPacino L kullanıcısına yanıt
    Devrem bana hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor. Son 15 gün kalmadan inanasım gelmiyor. Hakkımızda hayırlısı.

• Atarsa 21 devrelerim, bitsin artık bu çile diyoruz. Torunların gelmesi ile biraz daha rahatladık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba özellikle suriye operasyonları konusunda bilgi sahibi olan var mı? Şu an askerde olan arkadaşlarım genelde piyadeler gidiyor, görev yeri batı olarak gözükse de kaydırma birlikler de taşınıyor dediler. Bu konuda bilgisi olan var mı, operasyona giden timler piyadeler mı sadece yoksa tecrübeli askerler, komandolar mı?
  • pdr111 P kullanıcısına yanıt
    Bugun haberlerde gordum 500 tane komando kayseri 1. Tugaydan el bab a gönderilmiş. Milliyetin haberinde bugun gordum.

• pdr111 P kullanıcısına yanıt
    Birlikler ihtiyaç olduğu zaman kaydırılır.

Operasyonlara prosefyonel askerler gidiyor.( Sözleşmeli er, erbaş, subay) Doğuda riskli bölgelerde vatani görevini yapan askerler çarşıya bile çıkartılmaz.

Vatani görevini yapanlar operasyonlara artık katılmıyorlar. Çok büyük operasyonlar ihtiyaç olursa katılabilirler.

Suriyede giden askerlerin hepsi sözleşmeli ya da rütbelidir. Riskli karakollarda bile artık prosefyonel askerler var gittikçe çoğalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullett -- 26 Aralık 2016; 16:58:39 >
  • Tertipler safak son 19. Bitsin de gidelim artik ;)
  • Uçak bileti mesajı günlerdir gelmeyen var mı? Girişler yapıldı ama benim gibi 1 2 kişiye mesaj gelmedi.
  • 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.