Şimdi Ara

363.Dönem Mayıs 2016 Yedek Subay ve Kısa Dönem Adayları (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
486
Cevap
16
Favori
44.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sube sevk belgesiyle beraber muhurledi zaten onlar lazim evet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pavlus

Sube sevk belgesiyle beraber muhurledi zaten onlar lazim evet

Sevk belgesi dışında askere giderken götürmem gereken başka evraklar varmı fotoğraf falan.Sadece sevk belgesi ve kimlikle teslim olabilirmiyim.Kısa dönemim.
  • pavlus P kullanıcısına yanıt
    enteresan. ben e devletten aldım sevk belgesini. bugün yine sordum gerek yok bişeye öyle git dediler şubeden. neyse yine yanımıza alalım diploma falan nolur nolmaz.
  • Gelinde gidelim artık 362 KD ler olarak sizi bekliyoruz $ 86
  • 361/1 olarak P.tesi terhis oldum. Herkese nasip olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nckr -- 28 Nisan 2016; 14:57:10 >
  • İskenderun Deniz Er Egitim Alayina cikan varsa merak ettiklerini cevaplayabilirim. Sahil guvenligim. 362'den selamlarla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: usta sirin

bir soru da ben sorayım;

-yedek subay kursiyerler için teslim olmadan önce olunacak saç tıraşı nasıl olmalıdır ?

Berbere Subay trası de başka fikrim yok ben öyle yapcam

• usta sirin kullanıcısına yanıt
    Benimde ayni yer kardesim gebzede oturuyorum sende gebzelisin heralde goruselim tanisalim

• Peki ydk subay olanlara sormak istiyorum. Uzun donem askerlik hic cekilirmi? Yinede sizin tercihiniz ama 1 sene (365 gün) sıkılırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: snaphanar

Alerjik rahatsızlık toza karşı mesela komandoluğa engel midir ??? Komando olmak istemesem bi zorlama görürmüyüm ?? Yani dilekçeler zorla mı yazdırılıyor istesem desem ki komando olmak istemiyorum yazabilir miyim yoksa yazdırmazlar mı ??

istediğin seçimi kendin yapıyorsun zorlama yok. her türlü göz bozuk değilse uygundur raporu verirler

• 10 gün önce bitirmiş birisi olarak birkaç ufak tavsiye vereyim.

İlk olarak acemiliğin tadını çıkartın,usta birliğinde ilk ay çok önemlidir işten falan kaçarsanız göze batarsınız hem komutanlar hemde askerler konusunda sonra en çok ....'len siz olursunuz.Bizde bir arkadaş vardı mıntıkayı elinde çay,kahve ile yapardı iş verildiğinde ahh başım dönüyor gibi bahaneler üretirdi adama 2 ay bulaşık yıkattılar çöpe yolladılar nerde hangarya iş var yaptırdılar karda kışta soğukta.İlk başta göze batmamak önemlidir tabi daha sonra zaten kimseyi tınlamayacaksınız başta korktuğunuz uzman çavuş gelip bişey diyecek hee diyip geçeceksiniz.Askerde görevler tavsiye üzerine verilir,atıyorum silahlıkçı terhis olacak komutan ona sorar senin yerine kimi getirelim diye bu yüzden geçmek istediğiniz biryer varsa ordaki adamla samimiyeti kurun hani bu yalakalık seviyesinde beni geçirtsene şuraya olmasın siz adamla iyi tutun arayı o sizi kendisi tavsiye eder zaten bir iki kere çıtlatırsanız.

• kental kullanıcısına yanıt
    Dikkate alacağım Hocam Çok Teşekkürler
  • Acemilik: BKM.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / BALIKESİR MERKEZ / BALIKESİR

Esas Birliği : KASTAMONU ASKERALMA BÖLGE BAŞKANLIĞI / KASTAMONU MERKEZ / KASTAMONU

Balıkesir bakım okuluna çıkan var mı ?

Bir de ; ben şimdi kaçında teslim olacağım ?

Sevk Başlangıç 02/05/2016
    Sevk Bitiş 05/05/2016
  • benimde BKM.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / BALIKESİR MERKEZ acemilik
    usta birliği çerkezköy
    baya bir balıkesir var toplasalım goruselim
    yalnız ben sevk işlemini yapamıyorum
    tarihi mi kacırdım acaba şubeye gitmen lazım diyor ?
  • aksoft kullanıcısına yanıt
    Evet kaçırmışsınız şubeye gitmeniz gerekiyor. E devletten hiç bir sevk işlemi yapmadınız mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shupusbu -- 1 Mayıs 2016; 8:09:42 >
  • Matador87 kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    bir kaç gündür foruma girmiyorum cevap veremedim kusura bakma.

öncelikle hayırlı olsun, evet bende gebzedeyim.

ne zaman yola çıkmayı planlıyorsun ?

• AdBlue4you kullanıcısına yanıt
    362 lerle giden yedek subay arkadaşımdan aldığım bilgilere göre eğitim için teslim olduğunda saçlar epey kısa olacakmış :/

• Acemilikte telefon götürmeyin. Kontör kartı alın, usta birliğinizde kullanırsınız. Gerçekçi konuşayim, çuval taşımanız gerekirse taşıyacaksınız. Zaten hangarya işler yüzünden yorulacağınız için telefon o kadar dert değil. Neyse zaten 3-4 günden sonra yatılı okul gibi olmaya başliyor. Ortama uyum sağlıyorsunuz, Dert etmeyin 1 ay çabuk geçiyor.
    Geriye kalıyor 4 ay onunda 16 günü çarşı izni derken, Toplamda 3,5 ay usta birliiğiniz sürüyor.
  • Don atlet çorap filan götürelim mi ? Bir arkadaş hiç bişi götürme kandinden alırsın diyor, diğeri kandinde sıra gelmez çok beklersin götür yanında diyor. Hangisini yapayım :)

Kısa dönem de saçları 3 e mi vurdurup gidicez yoksa asker tıraşı filan mı diyeceğiz. Yoksa hiç kestirmeden direk mi gidicez ?

Cevap verin aga streslendim zaten

• Öncelikle herkese merhaba ,
    Hayırlı tezkereler dilerim. Yedek subay adayı olarak Isparta Eğirdir Dağ komando çıktı. Eğitim hakkında videoları izledim ağır bir eğitim haklısınız.
    Ama içerisi hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz? Son olarak ben komando olarak orada kalmak istiyorum ama gözlerim 0.25-0.50 gibi bozuk ama gözlük kullanmıyorum refüze ihtimali olabilir mi?
    Teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jousen35 -- 2 Mayıs 2016; 12:55:40 >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.