Şimdi Ara

362. Dönem [Şubat 2016] Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.525
Cevap
14
Favori
97.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gün itibari ile (31.08.2015) 361. Dönem başvuruları bitmiştir, artık başvuruda bulunanlar Şubat 2016 da asker olacak.

Şubat Celbi

Son Başvuru Tarihi: 15 Kasım 2015

Facebook Sayfası

https://www.facebook.com/groups/860398677389371/

Askerlik Formu

Her dönem yapılan Google üzerinden oluşturulan forum arkadaşlar isteyenler gerekli yerleri doldursunlar ileride iletişimde olabilmemiz için düşünülmüş bir çalışma. Bağlantı herkese açık. DH üyesi olmayanlar İsim Soyisim yazarak o kısmı doldurabilir. Sınıflandırma sonuçları belli olduğunda ayrıca bir form açılacaktır.

https://docs.google.com/forms/d/1IYOJgEKgarMyHcTEZfqImrGVnVIp04bDFq113AoRh7Q/viewform?usp=send_form

Yedek Subay Olma İsteğinizle İlgili net Cevap; Böyle bir cevap yok. Sadece tahmin yürütebilirsiniz.

Genelkurmay Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) personel mevcudunu 685 bin 862 olarak açıkladı.

Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda general/amiral sayısı ise 345 olarak açıklandı. Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri’nde

Yedek Subay: 6 bin 487,
    Erbaş/Er 283 bin 370,

Jandarma Genel Komutanlığı’nda;

Yedek Subay: 750,
    Erbaş/Er 115 bin 329,

Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda ise;

Yedek Subay: 11,
    Erbaş/Er: bin 675.

Genel toplamda ise;

Yedek Subay: 7 bin 248,
    Erbaş/Er: 400 bin 374"

Genel toplamda ise TSK’nın mevcudu; 685 bin 862 olarak açıklandı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28336770.asp

iletişim: 362.donemaskerlik@gmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Commander -- 1 Eylül 2015; 14:39:01 >

• Gidecekler Listesi

Zaman damgası DH Kullanıcı Adı Şehir Kütük Eğitim Seviyesi Okul Adı Bölüm Doğum Tarihi Komando olma isteğiniz? * Yedek Subay olma isteğiniz?

Özgür Yaşa DOĞANAY Ankara Ankara Lisans Hitit Gıda mühendisliği 08.09.1992 Evet Evet
    kutlu0780 antalya Kahramanmaraş Lisans Anadolu Üniversitesi İşletme 01.01.2015 Evet Evet
    Vladicius İstanbul Mardin İlköğretim Veli efendi ilk öğretim okulu Tekstil 09.10.1996 Hayır Hayır
    Tolga G. İstanbul İstanbul Lisans Aöf İşletme 12.08.1990 Hayır Evet
    Kerim Dinçer İstanbul İstanbul Lisans Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi 06.09.1992 Evet Evet
    Oktay Var Ankara Çorum Lisans Nevşehir Üniversitesi Tarih Öğretmeni 12.11.1992 Evet Evet
    Mustafa Tepeli Denizli Denizli Lisans Eskisehir anadolu üniversitesi İşletme 01.01.1990 Hayır Evet
    cngnsry İstanbul İstanbul Lisans Beykent Üniversitesi Sinema TV 22.09.1990 Hayır Evet
    scicek35 İZMİR Manisa Lisans Lisans İktisat 04.04.1989 Hayır Hayır
    GÖKHAN SAKARYA SAKARYA Lisans Selçuk Üniversitesi Maden mühendisliği 05.04.1991 Evet Evet
    .eRCaN. MERSİN Kızıltepe/Mardin Lise Mersin Üniversitesi Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama 10.12.1992 Evet Evet
    Musa ÇINAR Manisa Kars Lisans Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği 27.01.1994 Hayır Evet
    metinalper Tekirdağ/Çorlu Bayburt Lisans Bayburt ü. Makine müh. 07.09.1988 Hayır Evet
    Ozgur389 İstanbul Sivas Lisans Anadolu Üniversitesi İşletme 15.03.1991 Evet Evet
    emrah sarıyıldız istanbul istanbul Lisans Anadolu ünivertsitesi işletme 11.01.1990 Hayır Evet
    abalta İstanbul Antalya Lisans Kadir Has Üniversite Elektronik Müh. 22.11.1990 Hayır Hayır
    The_TaLoS İzmir İzmir Lisans Anadolu Üniversitesi İktisat 01.06.1987 Hayır Hayır
    ondr İstanbul Konya Lisans Anadolu üniversitesi İşletme 21.10.1989 Hayır Evet
    vizili balıkesir balıkesir Lisans kocaeli üniversitesi halkla ilişkiler ve tanıtım 16.06.1991 Hayır Hayır
    anadolu_genclik Ankara Aksaray Lisans Anadolu Üniversitesi İşletme 01.01.1988 Evet Evet
    Tuğşan ALTUĞ Ankara İzmir Lisans Hacettepe Maden mühendisi 18.09.1989 Hayır Hayır
    gorkemgorkem adana niğde Lisans çağ üniversitesi uluslararası ticaret ve lojistik 03.02.1992 Hayır Hayır
    Deniz önder Ankara Bursa Lisans Gazi üniversitesi Makina ögretmenliği 13.10.1988 Hayır Evet
    interlude istanbul istanbul Lisans Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası 22.09.1989 Hayır Hayır
    zonicc İzmir İzmir Lisans Lisans Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği 23.06.1992 Hayır Evet
    MEHMET VEYSİ DEMİRKUL MARDİN MARDİN Lisans ANADOLU ÜNİVERSİTESİ-LİSANS İŞLETME 06.08.1993 Hayır Evet
    Samet Efe İstanbul İstanbul Lisans Anadolu Üniversitesi İşletme 05.02.1991 Hayır Evet
    AsiLLAZ KOCAELİ TRABZON Lisans TRAKYA ÜNV. MATEMETİK 01.01.1989 Hayır Evet
    efkndmrz Ordu Ordu Lisans KTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği 03.09.1990 Hayır Hayır
    Kadir Emecen İstanbul Çankırı Lise Açık Lise düz 20.06.1994 Hayır Hayır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Commander -- 6 Aralık 2015; 3:50:02 >

• Merhaba ;
    Askerlik şubesini telefonla arayıp bilgi aldim kısmetse haftaya başvurumu yapacağı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 günle kasımda gitmeyi kaçırdım :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: bmbj

1 günle kasımda gitmeyi kaçırdım :(
    Keşke daha erken davransaymışsınız,

Neyse her işte bir hayır vardır diyelim
  • İlk başvuruda istenilen evraklar nelerdir diplomayi aslı gibidir yaptirmaya gerek varmi ? Teşekkurler

• Gerekli belgeler;
    1. Nüfus Cüzdanı,
    2. İki adet vesikalık fotoğraf, (Bazı şubeler istiyor, genelde orada fotoğraf çekiyorlar),
    3. Diploma veya mezuniyet belgesi aslı ve 3 suret fotokopisi (Arkalı Önlü).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Commander -- 2 Eylül 2015; 15:34:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Commander

Gerekli belgeler;
    1. Nüfus Cüzdanı,
    2. İki adet vesikalık fotoğraf, (Bazı şubeler istiyor, genelde orada fotoğraf çekiyorlar),
    3. Diploma veya mezuniyet belgesi aslı ve 3 suret fotokopisi (Arkalı Önlü).

İlk başvuruda transkript aslını da götürmemiz gerekmiyor mu ?

Ayrıca benim tecilim 30 Eylül de bitiyor. Kasım 2015 361.dönem konusunda şöyle bir not düşmüşler.
    quote:

Not:Önceden tecil edipte tecili biten arkadaşlar 1-30 Eylül arası diploma ve transkript aslı ve 3'er fotokopi ile şubeye gitmeleri yeterlidir.
    Bakaya kalmamak için 30 eylüle kadar başvurmam gerekiyor. Bu sefer de Kasım celbine tabi oluyorum. Benim kesinlikle şubat 2016 celbinde gitmem gerekiyor. Bunun için ne yapmam gerektiği hakkında fikri olan var mı ?

1 Ekimde bakaya kalarak başvuru yapsam ne kadar ceza öderim ?

• Doppa D kullanıcısına yanıt
    Kardeşim Aynı sorun bendede var askerlik subesini telefonla aradım kasım celbi başvuruları bitti 15 ağustos itibariyle subat dönemi başvuruları başladı . istesende kasım döneminde gidemessin.
  • kutlu0780 kullanıcısına yanıt
    Askerlik şubesi öyle dedi ama Kasım celbi için yapılan resmi açıklamada şöyle bir madde var. "KASIM 2015 YEDEK SUBAY CELBİNDE; A. YEDEK SUBAY NİTELİK LİSTESİNE ALINANLARDAN 01 HAZİRAN 2015 İLE 30 EYLÜL 2015
    TARİHLERİ ARASINDA SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMİNİ YAPTIRANLAR SINIFLANDIRILACAKTIR. "
    Bu madde kapsamına biz giriyor muyuz emin olamadım ama bu ay içinde başvurursak bizi almasınlar direk kasım celbine ? Ya da sen başvur senin duruma göre de ben başvurayım.
    http://www.msb.gov.tr/Askeralma/icerik/yedek-subay-erken-sevk-islemleri kardeşim linkde sevk dönemleri ve başvuru tarihleri var. Benimde içime kurt düşürdün :D bende bi arayayım subeyi tekrardan kredi borcum var aralık ayına kadar
    31.08.2015 361. Dönem başvuruları bitmiştir gönül rahatlığıyla başvurabiliriz
  • Şuan muafsin kardeşim sınırın 102

• Başvurumu yaptim sağlik raporunu aldim yarin evraklari teslim edeceğim ama yanliş bilgi girmişler komando olmak istiyorum dedim hayır yazmişlar bide ailede kronik hastaliga seker yazMiş bizim sülalede şeker yok 😭 soyledim memura saglik raporunu al gel duzeltiriz dedi bakalim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bugün başvuru yaptım uzun dönem evet komandoluk evet inşallah eğirdir dağ komando ya gideriz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnş. Kardeşim askerlik subesinde benden baska kimse yoktu sende de oylemiydi sanirim kimse başvurmuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pek fazla kişi yoktu onların çoğu da ertletmeye gelmiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende bir şey soracağım, lisans mezunuyum ve tecil hakkım bitti, 1-30 eylül arası sevk işlemlerim başlıyordu, ve kasım celbinde gidecektim,ama benim 2016 subatta gitmem gerekiyor kredi borcum var cünkü, ben 23 ekimden sonra askerlik subesine gitmeyi planlıyorum, haliyle 23 günlük bir bakaya durumuna düşüyorum, internette araştırdım ilk kez bakaya durumuna düşeceğim için 100-250 arası bir ceza ödeyeceğim yazıyor, ve ben 23 ekimden sonra gidersem beni direk şubat celbine alırlar değil mi?
  • Değerli Devrelerim :D Hepinizin mübarek kurban bayramınızı gönülden kutluyorum son 4 aya girmek üzereyiz ama başlık çok ölü kimsenin gitmeye niyeti yok galiba
  • 2015 Şubat ayında başvurumu yapmıştım Son 4 ayımiz kaldı hadi hayırlısı herkes bu zamanda gitme desede kafama koydum gideceğim.

Zeytinburnu/İstanbul // 1996

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vladicius -- 1 Ekim 2015; 16:42:03 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.