Şimdi Ara

361. dönem (Kasım 2015) Kısa Dönem,Uzun Dönem ve Yedek subay aday adayları (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.456
Cevap
90
Favori
471.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FearMachıne

quote:

Orijinalden alıntı: özket

Arkadaşlar 1-30 eylül arası sevk işlemlerini yaptırmanız gerekmektedir ne anlama geliyor konuyu kaçırmış olabilirim kusura bakmayın?

Kasım celbi için 15 ağustosa kadar askerliğe başvurduysan seni ilgilendirmiyor çünkü sen tecili bozup askerliğe başvuruyorsun yani sevk işlemini gerçekleştiyorsun.

Ama tecil süresi dolup kasım celbinde gidecek olan kişiler için geçerli 1-30 eylül arası sevk işlemi.

Ayın 18inde başvuru yaptım ve kağıdımın altında böyle bir yükümlülük var sizce boş mu geçmeliyim?
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar 1-30 eylül arası sevk işlemlerini yaptırmanız gerekmektedir ne anlama geliyor konuyu kaçırmış olabilirim kusura bakmayın?

Kasım celbi için 15 ağustosa kadar askerliğe başvurduysan seni ilgilendirmiyor çünkü sen tecili bozup askerliğe başvuruyorsun yani sevk işlemini gerçekleştiyorsun.

Ama tecil süresi dolup kasım celbinde gidecek olan kişiler için geçerli 1-30 eylül arası sevk işlemi.

Ayın 18inde başvuru yaptım ve kağıdımın altında böyle bir yükümlülük var sizce boş mu geçmeliyim?

Sen hangi celp döneminde askere gideceksin güzel kardeşim

• FearMachıne kullanıcısına yanıt
    açıkcası transkript vermezsen y.subay çıkmaz söylemi bana mantıksız geliyor, eğer öyle olsaydı benm gibi y.subaylık istemeyen herkes transkript vermezdi kafası rahat olurdu. bence onunla ilgisi yoktur.
  • özket kullanıcısına yanıt
    yukarıda da dediğim gibi;

transkript, diploma ( bu ikisi yerine geçici mezuniyet belgesi verdiysende olabilir) ve sevk sonucu aile hekiminden alınma sağlık raporunu şubeye verdiysen işlemlerin tamamlanmıştır. 3 belge.

eğer bunlar eksik ise kasımda gidebilmek için, yani bakaya kalmamak için, en geç 30 eylüle kadar bu belgeleri vermen lazım kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingsinyor

açıkcası transkript vermezsen y.subay çıkmaz söylemi bana mantıksız geliyor, eğer öyle olsaydı benm gibi y.subaylık istemeyen herkes transkript vermezdi kafası rahat olurdu. bence onunla ilgisi yoktur.

Yedek subaylık sınavı kalktığı için sistem gerekli yerlere atama yapıyor biliyorsun. Bu atamada da genel not ortalamasına bakılıpta atama oluyor.

Transkriptsiz başvurularda gno 0 olduğundan yedek subaylık yapma ihtimalin hiç yoktur. Tabi bizler mantıkla konuşuyoruz tsk ise mantıksız karar alıyor bunuda dikkate almak lazım
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Kasim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Yedek subaylık sınavı kalktığı için sistem gerekli yerlere atama yapıyor biliyorsun. Bu atamada da genel not ortalamasına bakılıpta atama oluyor.

Transkriptsiz başvurularda gno 0 olduğundan yedek subaylık yapma ihtimalin hiç yoktur. Tabi bizler mantıkla konuşuyoruz tsk ise mantıksız karar alıyor bunuda dikkate almak lazım

Hiç yoktur gibi kesin bir ifade kullanmayalım kardeşim. Nitekim yukarıda bazı arkadaşların tanıdıkları transkript vermemesine rağmen uzun dönem çıktığı olmuş. Askeriyenin ihtiyacı çna göre adam lazım olursa puansızları bile alabilir

• Tatsumi Senpai kullanıcısına yanıt
    ağzına sağlık kardeşim.aynen katılıyorum sana. böylelerine prim vermemek lazım işi güçü provoke etmek milleti tahrik etmek.insanların inançlarına ve değerlerine kimse dil uzatamaz. kim kimseyi sorgulayamaz. öncelerde dediğim gibi burası askerliği sorgulama yada siyasi tartışma yeri değil. inanç ve değerlere gönül vermiş ve seve seve asker olacakların bilgilendirilme,tanışma yeri. lütfen konuları daha fazla saptırmayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Multimate
    ...

Dinden kastın İslamı kimden daha iyi bildiğini söyleyebilecek seviyede tanımıyorsunuz. Dârül İslam Devleti nde yaşıyorsak ki öyle, o devlet uğruna savaşırken can veren gayet şehit olabilir. Ayrıca şehit olmanın daha birçok yolu da var. Neyse, Müslüman değilseniz bu sizi ilgilendiren bir durum olmaz. Siz kendi bildiğinizi yapın, bu topikteki insanlar genel olarak Müslüman lar, ve orada ölmekten de çekinecek değiller. Bence siz de bu insanların inancını iyi biliyormuş gibi yapıp insanlara saldırmak yerine boş verin geçin.
    Ölüm konusunda bu denli tepki verdiğinize göre sanıyorum ateistsiniz. Size göre öldükten sonra herşey bittiği için, ölüm başınıza gelebilecek en kötü ve en son şey olduğundan bu denli tepki vermeniz normal olabilir. Zira bizler bunu bir başlangıç olarak görüyoruz.
    Bence şu konunun tartışılacağı bi topik değil burası.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bugün bende işlemlerimi yaptırdım..ancak kısa ve yedek subaylık konusunda kararsız kaldım.yedek subaylık ıstıyorum dedım vazgecersem 30 eylul e kadar degısıklık yapma sansım var değilmi?
  • dennis20 D kullanıcısına yanıt
    31 ağustostan sonra başvuru yaptıysan kasım celbine gidemiyorsun ki kardeş senin tarih 30 eylül değildir.kasım celbi olduğuna emin misin?
  • 23 temmuzda askerlik işlemlerimi tamamladım. haziran'da mezun oldum. kasımda ben de gidiyorum allah kısmet ederse. lakin aklıma takılan birkaç şey var. şimdi eylül ayı içinde yapmam gereken herhangi bir şey var mı? bir de yedek subaylığa evet dedim ama onun için transkript istiyorlarmış galiba. ben sadece geçici mezuniyet belgesi vermiştim. askerlik şubesinde de transkript getirmen lazım diyen biri olmadı. kafam karıştı açıkçası. ayrıca yerler belli olduktan sonra 2 senelik tecil hakkımı kullanabiliyor muyum? öyle bir şey de duydum. bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • geçici mezuniyet belgesi üzerinde not ortalaman zaten yazıyor, o yüzden transkripte gerek duymuyorlar kardeş, yani sen erken sevk işlemini yaptırmış oldun . eğer belgen eksik ise 30 eylüle kadar vermen lazım ya da sorulan sorulara verdiğin cevapları değiştirmek istersen aynı şekilde eylül sonuna kadar şubeye gitmen lazım. hayırlı olsun.

yerler belli olduktan sonra tecil ettirebiliyorsun diyorlar ama net bilgim yok, dilersen yerler belli olunca hoşuna gitmezsen bir şubeye uğrarsın sorarsın kesin çözüm olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Multimate
    ...

müslüman olmadan bizim dinimizi bizden daha iyi bilemezsin bu birincisi ikincisi devlet (vatan) yolunda ölene (vefat edene) de şehit denir.Vatan uğruna canını verebileceğin ulusunun din, dil, kültür gibi olguların yaşanabilmesi için bulunan toplulukdur. Vatan uğruna, canını vereceğin bir olgudur yoksa vatan sadece bir toprak parçası olur..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • kingsinyor K kullanıcısına yanıt
    Evet sizleri şu anda daha iyi anlıyorum ben siyasi tartışma içine girmek istemiyorum senin dediğin gibi Türküm ve Türklük neyi gerektiriyorsa onu yaparım toprak için vatan için ölmem gerekiyorsa ölürüm.

• digital90 kullanıcısına yanıt
    Burada yazılanlara göre 0 girdirilebiliyormuş ve bir sorun çıkmıyormuş. Benim geçici mezuniyet belgemde diploma notum yazdığından transkript istemedi. Yine burada yazılanlara göre sen Yedek Subay ihtiyaçları için gerekiyorsa diploma notundaki 0'a da ne istediğine de bakmıyorlarmış. "Gel a böle, gel a böle bu yana" diyorlarmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bradley Cooper

quote:

quote:

Hiç yoktur gibi kesin bir ifade kullanmayalım kardeşim. Nitekim yukarıda bazı arkadaşların tanıdıkları transkript vermemesine rağmen uzun dönem çıktığı olmuş. Askeriyenin ihtiyacı çna göre adam lazım olursa puansızları bile alabilir

Evet bende zaten son lafımda dile getirdim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kasim.

tamam sen kasım celbi için sevk işlemlerini yaptığın için seni ilgilendirmiyor dediğim gibi boş geç

• Hocam eğer tecil hakkınız bulunuyorsa yerler açıklandıktan sonra da (23 Ekim) tecil ettirebilirsiniz.. örneğin konya mı çıktı tecil bittiğinde tekrar başvuruda yine konyaya gidersiniz yer değişmez. Fakat eğer mezun olduğunuz bölümde bir üst eğitimi (yüksek lisans) tamamlayıp başvurursanız yeniden yer belirleme işlemine tabii tutulursunuz..
  • Forumda bazı yazıları okuyunca memleketin durumunu görüyorsunuz. Bu durumu ortaya koymak siyaset değil, bizzat durum tespiti. Bir tarafta bebek katillerinin siyasi trolleri, diğer tarafta ellerinde kefenle gezen troller.

Birisi askere gitmeyin bizim hewallere dokunmayın da, onlar size rahat rahat pusu atabilsin, yollara mayın döşesin, üstünüze roket yağdırsın, rahat rahat kalleşlik, hainlik yapabilsin, halktan haraç toplasın, kafasına silah dayasın, çoluğunu çocuğunu rahatça daha çıkarsın, uyuşturucu alıp, satsın, şehirleri zehirlesin, kaçakçılık yapsın diyecek ama demeye dili varmıyor. Onun için siz ne için şehit oluyorsunuz ki diye soruyor.

Öbür taraf ise kuru sıkı sallıyor. Ben şehit olacağım, beni en önde gönderin diye elinde pamukla geziyor. Bunları dağa götürüp o soğukta iki gün orada bekletmeye kalkın, daha ilk günün sonunda nasıl altlarındaki bezleri tuta tuta kaçtıklarına inanamazsınız. Bakmayın salladıklarına. Şehitliğe yürüyen adam reklamını yapmaz. Nitekim o aslanlar reklam yapmadılar. Gittiler ve Allah yolunda şehit oldular. İnanan adam reklam yapmaz.

Bunların yalanlarına dolanlarına inanmayın. Askerlik ile ilgili en güzel söz şudur: "Asker oluşumuz başkalarının hırsı, şanı, şöhreti ve keyfi için değil; yalnız ve yalnız bu aziz topraklarımızı korumak içindir."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rascon -- 8 Eylül 2015; 16:06:58 >

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.