Şimdi Ara

361. dönem (Kasım 2015) Kısa Dönem,Uzun Dönem ve Yedek subay aday adayları (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.455
Cevap
90
Favori
471.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende Kasım'da gitmek için Ağustos ayında başvuruda bulundum. Beni de ekleyebilirsiniz.

Yedek Subay Aday Adayıyım (Kısa dönem tercihinde bulundum)
    1988 İstanbul - Beyoğlu doğumluyum.
    Anadolu Üniversitesi - Kamu Yönetimi
    Bilgisayar Programcısıyım.

Hakkımızda hayırlısı, işi gücü bırakıp gidiyoruz umarım hizmetimiz faydalı olur.
  • Arkadaşlar cevap vermeyin böyle insanlara, zira bizlere ve şehitler için dedikleri ortada. müslüman olan bir insan, şehitlik makamını sorgulamaz, eleştirmez. Ne kadar kutsal bir görev olduğunu bilir. Bırakın kendi kendine siyaset yapsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benide yazın

Yedek Subay Aday Adayıyım (Kısa dönem tercihinde bulundum)
    1991 Erzincan - Merkez doğumluyum.
    İstanbul'da yaşıyorum
    Anadolu Üniversitesi - İşletme mezunuyum
    Bilgisayar Programcısıyım
  • Ne güzel kafa lan. Ben de istiyorum aynısından..

Kurtuluş Savaşı'nda şehit olan binlerce insan da senin gibi düşündü zaten. "Yerlebir olmuş, dindar, son pislik dönemini yaşayan Osmanlı Devleti için mi öleceğim ben ?" dediler zaten onlar da değil mi ? Şu internet ortamındaki 1-Bordo Klavyeliler, 2-Cihangir Solcuları'ndan nefret ediyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarriorAngel

Ne güzel kafa lan. Ben de istiyorum aynısından..

Kurtuluş Savaşı'nda şehit olan binlerce insan da senin gibi düşündü zaten. "Yerlebir olmuş, dindar, son pislik dönemini yaşayan Osmanlı Devleti için mi öleceğim ben ?" dediler zaten onlar da değil mi ? Şu internet ortamındaki 1-Bordo Klavyeliler, 2-Cihangir Solcuları'ndan nefret ediyorum..

Daha iyi ifade edilemezdi

• sardemir kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum

• Duygularıma tercüman oldun.
  • omerciyes O kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim aklımı kurcalıyordu birkaç gündür saoğolasın
  • Arkadaşlar şu anda gitsem şubeye şubattan önce alınma şansım yok değil mi?
  • sessegnon S kullanıcısına yanıt
    yok kardeşim süre doldu artık şubat için işlem yapıyorlar bildiğim kadarıyla
  • Bugün askerlik şubesinde sevk öncesi işlemlerini tamamladım Allahın izniyle kasım ayında askerim..

• Beyler y.subaylık çıkarsa tekrar tecil ettirmek gibi bir şey söz konusumu, ben kesinlikle kısa dönem istiyorum, uzun dönem çıkma ihtimaline karşı her ne kadar düşükte olsa gidip başvuryu bozmayı düşünüyorum.
  • tadanyz kullanıcısına yanıt
    Yedek subaylık çıkarsa tecil ettirsen bile yine yedek subay olarak yaparsın
  • Şu konuda trolling yapılanlar bölümde engellense bâri.
  • Multimate kullanıcısına yanıt
    Herkesin görüşüne saygı duyarım. Ama şuan Türkiye Cumhuriyeti vatandası olup da kendi kendinize laf söylemenin bir mantıgi yok, bu hırsınızı ülkemizi bölmeye çalışan insan dışı varlıklara pkk ya karşı kullanın. Din dil ırk ayrımına gerek yok hepimiz Türk vatandaşıyız her Türk erkegi gibi görevimizi yapıp ülkemizi koruyalım devleti partileri veya siyaseti katıp gerginlik çıkartmayalım, bir arpa boyu yol alamazsınız böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0 sıkıntı

arkadaşlar hepinize selamlar kısa dönem asker olmak dedim forumlara falan girdim sonra burda baya bi konu var hemen üye olup bildiklerimi paylaşmak istedim.
    öncelikle kasım celbinde bende asker olcam kısmetse. nereye ve ne zaman gidiceğimiz 23 ekim-25 ekim civarı açıklanacak. kısa dönem 1. gruplar 2-5 kasım, kısa dönem 2. gruplar 12-18 aralık uzun dönem( yedek subay) 2.5 ay eğitimliler 12-15 kasımda teslim olcak. meslekçiler için(sağlıkçılar) uzun dönem 1 ay eğitimli olanlar 28-30 ekimde teslim olcaklar.
    Peki kısa dönem mi uzun dönem mi nasıl belli oluyor? eskiden hikayeden sınav vardı şimdi yok biliyosunuz şimdi mezun olunan okulun katsayısı, bölümün katsayısı , mezuniyet notunun katsayısı var onlar hesaplanıp ona göre alınıyormuş.( hep böylemidir bilmem şube başkanından aldığım bilgi)
    Gelelim en çok şaşırdığım ve bizzat şubede çalışanlarla ( biri zonguldaktan arkadaşım vasıtasıyla konuştum biride kendim konuştum lüleburgazda kendi şubemde)
    tecil hakkın varken ( ben yeni mezunum 2 sene vardı bozdurdum kasım için) askere gitmek istedin yaptın işlemleri cizre çıktı diyelim dedinki ben gitmek istemiyorum sıkıntı yok 2 sene hakkımı kullanır 2 sene sonra yine aynı yere. ben yine dedim gitmek istemiom tecili yapın eyvallah dediler ben bu sefer yüksek lisansımıda yaptım ( lisans mezunuyum) sonra gideyim dedim bu sefer tekrar belli olcak cizreye gitmicem yani. Yeni yer için mezun olduğun yerin bi üst eğitimini alman lazım. aöf ten mezun olanlar için örgün-lisans gerekir tahminimce ( emin değilim) merak ettiğiniz konular varsa sorabilirsiniz arkadaşlar bana buradan. yukarıda yazdıklarım kesin bilgidir.Birde ben dedimki kısa dönem istiyorum uzunda çıkablir ztn yedek subay aday adayı yazıyor. yedek subaylık istemediğimden dolayı.tam tersi yedek subaylık yani uzun dönem isteyenede illa çıkıcak diye birşey yok.ama sağlıkçılar, makina mühendisleri, gemi-inşaat müh., mimar bunlar uzun isterse büyük ihtimalle çıkar hatta istemezse bile çıkabilir. tüm mühendislerinde uzun çıkma ihtimali var haberiniz olsun. ( kim mühendisiyim istemedim ben bakalım kısmet dicez gidicez her neresi olursa) merak ettiğiniz bişey varsa sorarsınız bildiğim bişeyse yardımcı olurum. Allaha emanet olun

sorunun tam cevabını vermiş bu arkadaş. bende aynı durumdayım bekliyip görücez..

• Arkadaşlar 1-30 eylül arası sevk işlemlerini yaptırmanız gerekmektedir ne anlama geliyor konuyu kaçırmış olabilirim kusura bakmayın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: özket

Arkadaşlar 1-30 eylül arası sevk işlemlerini yaptırmanız gerekmektedir ne anlama geliyor konuyu kaçırmış olabilirim kusura bakmayın?

Kasım celbi için 15 ağustosa kadar askerliğe başvurduysan seni ilgilendirmiyor çünkü sen tecili bozup askerliğe başvuruyorsun yani sevk işlemini gerçekleştiyorsun.

Ama tecil süresi dolup kasım celbinde gidecek olan kişiler için geçerli 1-30 eylül arası sevk işlemi.
  • FearMachıne kullanıcısına yanıt
    özetle; transkript, diploma ( bu ikisi yerine geçici mezuniyet belgesi verdiysende olabilir) ve sevk sonucu aile hekiminden alınma sağlık raporunu şubeye verdiysen işlemlerin tamamlanmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingsinyor

özetle; transkript, diploma ( bu ikisi yerine geçici mezuniyet belgesi verdiysende olabilir) ve sevk sonucu aile hekiminden alınma sağlık raporunu şubeye verdiysen işlemlerin tamamlanmıştır.

aynen öyle fakat transkirip vermezsen yedek subaylık çıkmaz bunuda dikkate almak lazım
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.